Skocz do zawartości

Jak przyszpieszyć wczytywanie się zapisu gry.


Rekomendowane odpowiedzi

ok, ale jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość ograniczenia zacinek. Chodzi mi szybki zapis, zapisywanie i pojawianie się emisji, bo wtedy gra mi się lekko zacina. Myśl, że to może być moim problemem, ale niewiem. Próbowałem coś z tym robić, ale nic mi nie pomogło (znalazłem jakiś poradnik na tym forum ze podmianą pliku lua.JIT.1.1.4.dll , ale nie pomogło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W właściwościach skrótu od gry w Elemencie Docelowym dajesz na koniec po spacji -noprefetch. Czasami pomaga. Uruchom także grę jako administrator. Do tego w procesach w koligacji dla procesu xrEngine.exe wyłącz 1. rdzeń procesora. Wtedy będzie wykorzystywał resztę rdzeni, co przyspieszy troszku działanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Teraz trochę moich mądrości :) 
Moim zdaniem posiadanie dysku SSD nie ma jednoznacznego przełożenia na czas wczytywania sejwów gier. Na pewno będzie szybciej ale nie o np. 50 albo 80 %. (myślę, że realnie jest to około 10% szybciej). Warto posiadać dysk SSD (a jeszcze lepiej m.2) ale bardziej pod kontem całej wydajności systemu. 
U mnie system WIN 10 PRO 64bit stoi właśnie na m.2 i uruchamia się około 8-10 sek. natomiast wszystkie gry instaluje na leciwym dysku HDD bo nie widzę aż tak dużej różnicy gdzie gra jest zainstalowana i nie chcę szybko zużywać żywotności mojego m.2. Zresztą gdyby dysk HDD był tutaj "spowalniaczem" to CoP u mnie też uruchamiałby się 5 minut jak u @Polish Sparrow. Tymczasem jego sejw wczytuje się u mnie około 8-10 sek.
Dodatkowo @Polish Sparrow dodaje, że Wiesiek 3 działa u niego prawidłowo.
Wyniki moich poszukiwań na temat problemu (u mnie nigdy nie wystąpił) podam na końcu.

Jeszcze jeden mit - plik wymiany. 
Wymyślono to w dawnych czasach jako obejście BARDZO wysokich cen pamięci RAM i ich łącznej (obsługiwanej przez chip na płycie) pojemności.
Obecnie przy pamięciach gdzie standardem jest 8GB (a już przy 16GB szczególnie) plik wymiany w ogóle nie ma znaczenia. Można go całkowicie wyłączyć chociaż ja tego nie robię i w to nie ingeruję. System sam sobie ustawia potrzebną wartość i niektóre programy z tego pliku korzystają.
Przy moim RAM czasami mignie 1% użycia pliku wymiany a tak to wygląda w przypadku gry CoP:

Snap11.jpg.976312075c27bd33610b30da5433caa3.jpg     

Czyli:
Użycie RAM  4.6GB (system, przeglądarka, kilka programów w tle)
Użycie pliku wymiany 1MB (w procentach 0%)

@smox co do Twoich pamięci RAM:

  Snap12.thumb.jpg.160d8529465eb6b4d347307bd84d04be.jpg

Czyli moim zdaniem u Ciebie warto pomyśleć o grafice GTX 1060 6GB lub i5 8600K.

Teraz wracając do problemu @Polish Sparrow

Nie miałem takiego przypadku więc szukałem w necie.

1. Czy Twoja gra jest ze Steam?

2. Najprostsza porada jaką znalazłem i warto sprawdzić.

Snap3.thumb.jpg.150db85e32d6ba60495e26a80a470548.jpg

Snap4.thumb.jpg.e9b9452aef1be87bc6b04ff3dca57c46.jpg

 Snap5.thumb.jpg.4e8e384583223f4798fa8f42cae74c82.jpg

Snap6.thumb.jpg.6e665d0eea2bdac9690484f7b42835cd.jpg

Snap7.thumb.jpg.55a170e1166e3970fdc033a9c67a94e1.jpg

Restart kompa i trzeba sprawdzić efekt.

Ewentualnie pobierz z mojego hosta paczki wypakuj do dowolnego folderu i uruchom 
grę przez launcher.exe w głównym katalogu gry.
Jest to wersja 1:1 gry na której sprawdzałem Twój sejw i wszystko śmiga :) 
1. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZYg4Q7ZkwpEdObk1z0iUk5ks7yoJh1QCzb7
2. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZfg4Q7ZikR62NGCha4V0aaEf0tUbhNsAEFV
3. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZfg4Q7ZikR62NGCha4V0aaEf0tUbhNsAEFV
4. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZCg4Q7Z6P0l3HScqdYnuiBDN7ATdHbS6mSV

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jesteś skromny w odpowiedziach więc dopytam czy pobierałeś moją wersję gry i jest tak samo?
2. Skoro to steam to znalazłem taką poradę:

1) Backup your saved games for all your games (Optional).
2) Uninstall the game AND Steam.
3) Open regedit and erase all the keys and references related to "steam", "cherno" and "valve" (Use the search function, search without the quotes).
4) Erase all trace of steam and SoC from your computer (Files, folders, etc).
5) Reinstall Steam and SoC.
6) If you did the first step then you have to place your saved games in their folder.
 

Google tłumaczą to tak:

1) Utwórz kopię zapasową zapisanych gier we wszystkich grach (opcjonalnie). 
2) Odinstaluj grę i Steam. 
3) Otwórz regedit i usuń wszystkie klucze i referencje dotyczące "pary", "cherno" i "zaworu" (Użyj funkcji wyszukiwania, wyszukaj bez cudzysłowów). 
4) Usuń wszystkie ślady pary i SoC z komputera (pliki, foldery itp.). 
5) Zainstaluj ponownie Steam i SoC. 
6) Jeśli zrobiłeś pierwszy krok, musisz umieścić zapisane gry w swoim folderze

Ale ta porada wiąże się z całkowitym usunięciem Steam z kompa i nie wiem czy tak możesz zrobić...

3. Możesz pokombinować z opcjami zgodności ale nie dla pliku exe gry tylko dla steam.exe
W okienku właściwości pliku steam.exe jest narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością (1)
a jak to nie pomoże można zgodność spróbować ustawić ręcznie.

Snap1.thumb.jpg.d92aee932eaef1137c3bc608fed26e7e.jpg

4. Jaki masz antywirus?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polish Sparrow  - Mam taką propozycję.  Zrób sobie kopię gry w folderze o innej nazwie niż ta oryginalnego. Nowy skrót pulpitowy, też z inna nazwą. W nim -noprefetch .

Spróbuj zagrać na tej kopii. Z tym, że trzeba zrobić w fsgame.ltx zmianę ścieżki zapisów tak, aby były robione w tej kopii.

Nie wiem jak gra na kompie jest powiązana z "kontrolerem" steama, ale mogę przypuszczać że to może powodować te opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.