Skocz do zawartości
Trikster

Oficjalna polonizacja Lost Alpha DC pod patch 1.4005

Rekomendowane odpowiedzi

Oto oficjalna polonizacja do S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha:

http://www.mediafire.com/file/sejn1dlc5cph1mk/S.T.A.L.K.E.R.%20Lost%20Alpha%20oficjalna%20polonizacja%20pod%20patcha%201.4005.rar

Instrukcja instalacji:
1. Pobieramy polonizację.
2. Wypakowujemy katalog gamedata do głównego katalogu S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha z już zainstalowanym patchem 1.4005.
3. Na wszelki wypadek można usunąć user.ltx, żeby uniknąć problemów z wyświetlaniem się polskich czcionek (gra następnie sama utworzy plik user.ltx).
4. Otwieramy plik credits.txt, czytamy dokładnie i dziękujemy po kolei wszystkim osobom biorącym udział w tłumaczeniu. :)
5. Uruchamiamy grę i zmieniamy język rozgrywki w menu („Options” -> „Gameplay” -> „Language”) na Polish [pol].
6. Gramy i cieszymy się grą w naszym pięknym języku.
7. Najlepiej zacząć nową grę, żeby wszystko poprawnie działało.

Plik z naszego serwera :

https://zone.stalkerteam.pl/file/277

Szczególne podziękowania dla Voldiego, który wykonał lwią część roboty związanej z redakcją i korektą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Trikster pięknie dziękuje za pracę i już się zabieram do ogrywania :).

Co prawda po angielsku mówię i piszę równie dobrze jak po polsku ale granie w S.T.A.L.K.E.R.a po angielsku to dla mnie nieporozumienie i wręcz herezja....

Angielski pasuje do tej serii jak sumita do skoków narciarskich XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, FeRu napisał:

Co prawda po angielsku mówię i piszę równie dobrze jak po polsku ale granie w S.T.A.L.K.E.R.a po angielsku to dla mnie nieporozumienie i wręcz herezja...

Dokładnie. I do tego LA w wersji angielskiej ma sporo błędów, a dialogi są drętwe. Polska wersja "brzmi" znacznie lepiej, dialogi są dobrze napisane, język pasuje idealnie (tak jak w Misery).

@Trikster znakomita robota!

Chociaż wolę grać z rosyjskimi dźwiękami i mieć angielski tekst niż grać z angielskim dźwiękiem i mieć polski tekst. Jak słyszę te żenujące angielskie recytacje z rosyjskim akcentem to umieram w środku.

Granie w Metro i Stalkera z angielskim dubbingiem to grzech ciężki. Tekst nie jest taki zły, chociaż nie pasuje do rosyjskich klimatycznych post-apo. No i granie w Fallouta z rosyjskim dubbingiem to także grzech. Do tego uniwersum angielski pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Trikster

Ja gram bardzo powoli i w dodatku niezgodnie z przepisami ;) bo zarzuciłem jeszcze DLC czyli mogę mieć popierdzielone teksty dlatego nie chciałem nic wrzucać ale robię screeny tak na wszelki wypadek. Szczególnie jak wydaje mi się, że coś jest z czystej LA DC 1.4005.

Wrzucę parę na próbę, możesz zerknąć czy faktycznie dobrze trafiłem.

Ogólnie polonizacja bardzo fajna :)

Spoiler

0.jpg3.jpg2.jpg1.jpg

Jeśli by się okazało, że u ciebie akurat to wszystko jest dobrze, a wina jest po mojej stronie przez to dlc to daj znać to już więcej nie będę robił screenów żeby nie robić bałaganu.

Z patchem bym się wstrzymał bo nikt nic nie raportuje, mod jest długi to zanim ludzie dojdą do końca może jeszcze sporo czasu minąć, no chyba, że ty i twoi testerzy wyłapali jakieś konkretne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Część błędów faktycznie może wynikać z instalacji DLC, ale i tak warto sprawdzić, więc jak będziesz mieć kolejne screeny, możesz zapodać. :)

Jeszcze pomyślę, kiedy wydać łatkę, bo teraz u mnie krucho z czasem. Pewnie dopiero po majówce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jest jakaś możliwość aby polonizacja zadziałała pod LA DC 1.4007? Wypakowałem na instalkę LA DC, ale niestety wykrzacza grę przy starcie. Może wyłączyć wszystkie DLC? Doinstalowałem z launchera parę modów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kuadziw

Nie. Nie ma szans. Chyba, że dostosujesz polonizację do nowej wersji moda. Nowe i zmienione dialogi, opisy zadań, opisy w pda itd itp.

@kuadziw

Nie. Nie ma szans. Chyba, że dostosujesz polonizację do nowej wersji moda. Nowe i zmienione dialogi, opisy zadań, opisy w pda itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi