Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Ooooo, danieldino:@, Idź napij się coli albo czegoś zdrowszego! Jesień 2011 - aleś zapalił... Pisałem, że sądzę, że nie mają jeszcze zakończenia fabuły ale rok to przesada. Nie sądzę też, żeby wypuścili moda równo ze Stalkerem 2, bo to nie ma żadnego sensu, teraz jest nisza do zapełnienia i żadna rywalizacja - konkurencja nie ma logicznego wytłumaczenia. Fani serii są podpaleni i wypuszczenie takiego supermoda mniej więcej rok przed 2-ką to idealna pora. Przestań wreszcie marudzić malkontencie http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png i napisz lepiej do ekipy Losta żeby się sprężali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W skrócie twórcy LA chcą zrobić stalkera takim jaki miał być. Jak zapewne wiadomo gra powstawała długo (chyba coś około 6 lat) w tym czasie gra zmieniła się i to bardzo, co widać po buildach, czyli gdy wychodzi nowy build i jest tak jak napisał danieldino to oni muszą to uwzględnić w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli idzie o Lost Alpha to będzie na pewno , po prostu chłopaki z Dez0wave nie są za gadatliwi , a zadanie którego się podjęli iście epickie.Przeglądając tamtejsze forum mignęła mi informacja że przenoszą się na nową swoją własną stronę , to może być sygnał że zbliżają się do mety.Ja mam nadzieję że pod koniec tego roku LA będzie wydane , czy po polsku to już inna sprawa.

Możesz napisać czemu ten mod Lost Alpha jest taki wyjątkowy? Co będzie zawierał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czemu ten mod Lost Alpha jest taki wyjątkowy? Co będzie zawierał?

Lost alpha ma być takim stalkerem jakiego mieliśmy dostać a nie ze tak powiem fps'em

Poczytaj faq na tej stronie tam jest sporo informacji

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czemu ten mod Lost Alpha jest taki wyjątkowy? Co będzie zawierał?

Ojej :)

Zapewne ci wiadomo że STALKER Cień Czarnobyla pierwotnie miał się nazywać Oblivion Lost.Pierwotnie gra wyglądała całkiem inaczej niż to co dostaliśmy w Cieniu.Krótko mówiąc było kilka lokacji więcej ,kilka mutantów,inna mechanika gry , itd,itp.Jak mniej więcej to miało wyglądać możesz sobie pooglądać w buildach wstawionych przez Kpuca lub w bardzo ładnie opisanym temacie na stalker.pl .Otóż ekipa Dez0ware znana miedzy innymi z moda Priboi Story podjęła się zadania przywrócenia na podstawie tychże buildów właśnie takiego STALKERA jakim miał być . Oczywiście fabuła ma być nowa , dotycząca pierwszej wyprawy Striełoka do serca Zony.Całość ciągnie się gdzieś ponad dwa lata, więc moim zdaniem wcale znowu nie tak długo jak na tworzenie kompletnego moda z nową fabułą .Fakt że ludzie wypisują nie wiadomo co jaki to będzie wspaniały mod nad wszystkie mody :) To po prostu będzie bardzo dobry mod klasy NS czy też Tajnych Ścieżek , za to myślę mogę ci zaręczyć i to wystarczy by na niego czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy po polsku to już inna sprawa.

No ekipa ze stalker.pl zarzeka się, że LA będzie po polsku w dniu premiery.

A co do samego moda to miałem przyjemność pobiegać po odświeżonych Agropromie i Elektrowni. Szczena mi opadła. Pierwsza niespodzianka, wchodzę do podziemi Agropromu a mapa się nie przeładowuje. Okazuje się, że podziemia zostały połączone z częścią nadziemną. Druga: elekrownia. Oba levele elektrowni południowy i północny to teraz jedna ogromna mapa porównywalna rozmiarem chyba z Zatonem z CoPa. Dodano mnóstwo zieleni (drzew, krzaków itp.) Jak się zespawnowałem na wejściu to nie wiedziałem w jakiej części mapy się znalazłem tak sie tam pozmieniało.

Dlatego nie grałem w żadnego moda, który dodawał wycięte lokacje jak np. Dead City bo nie chcę sobie psuć radochy z eksploracji tychże w LA.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekipa ze stalker.pl zarzeka się, że LA będzie po polsku w dniu premiery.

A co do samego moda to miałem przyjemność pobiegać po odświeżonych Agropromie i Elektrowni. Szczena mi opadła. Pierwsza niespodzianka, wchodzę do podziemi Agropromu a mapa się nie przeładowuje. Okazuje się, że podziemia zostały połączone z częścią nadziemną. Druga: elekrownia. Oba levele elektrowni południowy i północny to teraz jedna ogromna mapa porównywalna rozmiarem chyba z Zatonem z CoPa. Dodano mnóstwo zieleni (drzew, krzaków itp.) Jak się zespawnowałem na wejściu to nie wiedziałem w jakiej części mapy się znalazłem tak sie tam pozmieniało.

Dlatego nie grałem w żadnego moda, który dodawał wycięte lokacje jak np. Dead City bo nie chcę sobie psuć radochy z eksploracji tychże w LA.

Cromm i czemu mi mówisz takie rzeczy że ty sobie już chodziłeś po lokacjach z LA :D To ja teraz przez miesiąc będę palce gryzł z zazdrości hehe.Rozumiem że masz z tym modem coś wspólnego co mnie bardzo cieszy.Co do spolszczenia od stalker.pl cóż nie wątpię że są tam ludzie zdolni je zrobić i nawet mogą mieć kontakt z Dezowave i dostać wcześniej wersje do tłumaczenia, tylko przez obecnym stanie kontaktów przypominającym jako żywo kontakty Wolności z Powinnością :) pewnie i tak zrobimy swoje własne.Trochę to głupie czy też śmieszne , ale jakie życiowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cromm i czemu mi mówisz takie rzeczy że ty sobie już chodziłeś po lokacjach z LA :D To ja teraz przez miesiąc będę palce gryzł z zazdrości hehe.Rozumiem że masz z tym modem coś wspólnego co mnie bardzo cieszy.Co do spolszczenia od stalker.pl cóż nie wątpię że są tam ludzie zdolni je zrobić i nawet mogą mieć kontakt z Dezowave i dostać wcześniej wersje do tłumaczenia, tylko przez obecnym stanie kontaktów przypominającym jako żywo kontakty Wolności z Powinnością :) pewnie i tak zrobimy swoje własne.Trochę to głupie czy też śmieszne , ale jakie życiowe :D

No chodziłem (ale tylko po dwóch i to pustych - więcej nie dali :D ), bo robiłem pogodę do LA. LA będzie miało zintegrowanego AtmosFear-a 2 zrobionego specjalnie pod SoC. Jak toto będzie wyglądało:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Czarnobyl faktycznie robi wrażenie , sorry że ja nie o pogodzie :D tylko o wyglądzie lokacji. Wygląda zupełnie inaczej niż zwykle.Świetny pomysł w ten sposób znane lokacje nabiorą całkiem nowego smaku,zresztą chłopaki z dez0wave lubią takie zielone klimaty , już w Priboiu przecież posadzili kwiatki gdzie się dało.No cóż to czekamy dalej , w końcu nadejdzie ten jeden dzień.Dzięki Cromm za te fotki Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No chodziłem (ale tylko po dwóch i to pustych - więcej nie dali ), bo robiłem pogodę do LA. LA będzie miało zintegrowanego AtmosFear-a 2

Pogoda jest jak na Atmosfear przystało bez zarzutu. Myślę, że wybór AF jako wzoru pogody był bardzo dobrym posunięciem. Piękne fotki Cromm...

Jeżeli chodzi o spolszczenie to myślę, że nie ważne kto je zrobi, ważne by było i im szybciej tym lepiej..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu doczekaliśmy się wypowiedzi samego Dezodora na temat postępów w pracach na LA. Poniżej jego przetłumaczony post z 17.09.11 na forum Dez0wave.

"Ostatnio dostaję dużo maili i pytań, wszyscy nas pytają o postępy, postanowiłem podsumować sytuację dla tych którzy lubią cyferki.

W naszej koncepcji, gra składa się 3 części: poziomy, funkcje i fabuła z zadaniami.

Poziomy zostały zakończone w ubiegłym roku, teraz to tylko poprawianie błędów, więc można śmiało powiedzieć, w 100% gotowe. Map już nie będzie ani więcej, ani mniej, ostateczna liczba poziomów to 26 (w tym 2 poziomy to niespodzianka ... heh, z pewnością wszystkie 26 poziomów będą dużym zaskoczeniem, ale 2 na pewno wywołają ogromny uśmiech na twarzy stalkerów).

Funkcje. Główne funkcje były finalizowane latem ubiegłego roku, a zakończono je na jesieni. Obecnie odpluskwiamy je w razie potrzeby, ale nie dodajemy nic nowego. Jest kilka naprawdę dużych niespodzianek dla starych fanów stalkera, ale z pewnością zainteresują też początkujących. Mogę śmiało powiedzieć że mniej więcej 100%.

Fabuła i zadania. Mamy całe 100 stron dokumentacji projektu, który pojawi się w LA. Mamy już fabułę określoną w tej dokumentacji i wypełnione mapy z alife-misjami według ich kolejności. Nasi kochani projektanci wykonują swoją pracę bardzo dobrze, teraz zaczynają pracę z poziomami 20 do 26. Mógłbym powiedzieć że tylko 6 poziomów do zrobienia, ale najpierw trzeba wdrożyć główną fabułę z alife, obozy, główne bazy, kryjówki. Później, gdy zakończymy wszystkie 26 poziomów musimy je wypełnić zadaniami pobocznymi, jak również i dodać schowki, schronienia przed emisjami dla gracza na ai, i wiele innych rzeczy, które wymagają sporo czasu. Postęp prac jest na około 75%.

Jeśli więc zsumujemy te 3 wartości, możemy powiedzieć że ogólny postęp jest na około 90% ... ale jak wiecie, w końcówce każdy z tych ostatnich % jest trudny do osiągnięcia.

Nam naprawdę nie zależy na tych liczbach, ponieważ niewiele można z nimi zrobić, to prawdziwy materiał jest ważny, ale ponieważ wszystkie prace toczą się w wewnętrznym kręgu, zamkniętym dla publiczności, bez żadnej publicznej wersji beta do testowania, prawdopodobnie te liczby oznaczają o wiele więcej do Was, fanów, niż dla nas.

Na koniec uwaga - bez urazy z naszej strony - do niektórych z stalker-portal.ru i lost-alpha.com - w odniesieniu do wyjątków - o nic nie prosimy, nie potrzebujemy pomocy, nie trzeba na nas czekać , ale wypadało by się zachowywać nieco bardziej kulturalnie, i przestać być pretensjonalnym, bo to w tym przypadku nic nie pomoże. Oczekiwanie przyniesie "owoce", ... lub jakby to powiedzieć.."

Oryginalny post http://dez0wave.game...&t=12&start=225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu, przyjmując pesymistyczną wersję możemy ustalić datę wydania mniej więcej na Maj 2012. Ale jeżeli już ten mod wyjdzie, to pobije wszystkie dotychczas istniejące, łącznie z DMX (który jest chyba najbardziej rozbudowanym do tej pory) i LWR. Mam nadzieję, że umieszczą poziomy ze wszystkich buildów. Chętnie zobaczę wczesną Mroczną Dolinę (tę z buildu 1835).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.