Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wszyscy o tym wiedzą :P http://stalkerteam.pl/topic/6678-patch-13002/ Tak na marginesie - linki, szczególnie tak długie wstawiaj w tagi [ url= link ] link [ /url ]

Obserwuję ten wątek, a tu nie było żadnego wpisu więc napisałem, jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkońcu mi kolega przyniósł LA gotowe na pendriw i zagralem bo on ma spaczowane do najnowszej wersji i powiem tak ze ogólnie mi się gra podoba bardzo ale jakoś ten błąd fot leg był to zrobilem by byl tylko ten Cień postaci i jest dobrze nie wywala, na tych myszah też nie wywalało i jak na razie idę zabić snajpera na tym moście z torami kolejowymi,. mam takie pytanie ? czytalem że da się kupic samochód u Barmana za dość duże pieniądze ale da sie to prawda.?

 

ps. słownik chrom pomaga mi lepiej napisywać wyrazy i powoli opanowuję dyslekcję z tym słownikiem

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hartmann (nie Erich) tak swoją drogą to po jakiego .... umieszczasz fotkę sturmanna ?, niektorych to może bulwersować chyba, że masz niezdrowe fascynacje lub lubisz dzialać innym na nerwy, wtedy to twój cyrk twoje zwierzaki.

Ja tak jak mój dziadek jestem za fallschrimmjäer, tak tam nowa tradycja rodzinna z ojca na syna.

 

;) 6 PDPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu robisz oftop pod moim wpisem na temacie forum , komuś juz to tłumaczyłem ze oddziały SS to moje zainteresowania a nie żadna pasja.! zgubiłeś tam literkę w nazwie niemieckich jednostek powietrzno - desantowych wracając w temat jestem już w poziomie Czarnobyl i pomimo blędów gra mi się podoba i ją pewnie przejdę,.

 

ps. Słownik chrom na prawdę pomaga.!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już w Barze w LA. Jejku, jaka ta gra jest ciemna - w pochmurny dzień, 12.00 a tu nic nie widać i trzeba używać latarki. To nawet w Misery nie jest tak ciemno za dnia. Zresztą  słoneczny dzień też za ciemny: w cieniu mało co widać,  w pomieszczeniach tak ciemno jak w norze. A rzeczywistość za oknem pokazuje że w słoneczny dzień cienie nie pogarszają tak widoczności.

Czy komuś też to przeszkadza?

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń user.ltx i daj grze stworzyć nowy. Znajduje się w appdata.

Trzeba ustawić grafikę jeszcze raz ale przeżyjesz.

Dzięki , jednak problem nie zniknął. Musiałem poeksperymentować i tak ciemno jest na ustawieniach dynamicznego oświetlenia DX10. Zmieniłem na dynamiczne oświetlenie (DX9c) i jest już znośnie. Najlepiej jest na statycznym oświetleniu, ale ta grafa trąci myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksantyp, ja miałem przeciwny problem, za duzo światła, więc kopsnąłem statyczne, wlazlem w opcje cieni, tekstur i gra i buczy.

Aha gralem/gram na dx9.

 

;)

p.s. kluczem do zagadki światła może być gamma i pokrewne.

Ustawianie gamma rozjaśnia w ten sposób, że wszystko staje się blade a nie jaśniejsze i nie ma wpływu podczas "złej pogody". Ja gram na WIN7 64bit, więc nie wiem jak gra wygląda na XP. Wiecie, idąc z roboty do domu spacerkiem przyglądam się cieniom drzew, zakamarkom budynków i jest bardzo jasno , gdy jest pogoda. Przypominam sobie FARCRY i tam było bardzo jasno, naturalnie. Oczywiście grafika o wiele prostsza od tej w LA , ale naturalne światło, jasność. A tu jakby pod kołem podbiegunowym by była ta Ukraina. Albo nasze słońce to jakiś czerwony karzeł lub oddaliło się od mateczki ziemi z 3 krotnie.

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano musí se hrát znovu.Viz zde: "Here is long awaited 3rd patch for S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha. Here are some very important facts about it: Due to the changes in storyline and engine, it's required to start a new game after you installed this update. Your previous saves will not work. This patch is cumulative, so you don't need to install the previous (1.3002) patch at all. The patch installer will wipe out your gamedata directory so backup whatever mods you've installed Beware, mods made for previous patches will not work with this 3rd patch until mod makers make them compatible. We can not give support in this case."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na CEA po zadaniu zniszczenia BTR przez śmigłowce dostałem zadanie odnalezienia zagubionego zwiadu powinności (w poradniku jest,że dostaje się zadanie likwidacji mutantów). Czy to jest zmiana w scenariuszu wniesiona patchem 1.3002? Gdzie jest ten oddział? Oblatałem całą elektrownię i nigdzie się na niego nie natknąłem poza stojącymi jak słupy wojakami z BTRem ( czekającymi na odpalenie skryptów).

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam pytanie trochę głupie, jak zainstalować Lost alpha? Bo kumpel mi dał na penie gre, ale wyjechał do niemiec a ja bym popykał. Mam foldr z instalką i tymi direktami i innymi wynalazkami, w rar (bins xp,patch 1.30013, polonizacje) także HELP!!! i z góry bardzo ale to bardzo bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w folderze powinieneś mieć 3rdparties, game, autorun.inf (po kiego grzyba no chyba że na płytkę to burnąć to więcej miejsca na kompie) lostalpha.ico i setup.exe. Kliknij setup.exe i instaluj do folderu POZA program files są problem potem. Zainstaluj najlepiej do C:GamesSTALKER Lost Alpha i Instalujesz. Trochę poczekasz więc załatw sobie coś do roboty. Potem pobierasz najnowszy patch z moddb.com 1.3003 a na sam koniec spolszczenie pod wersję 1.3003.

 

Jeśli nie masz pliku setup.exe pobierasz z pobieralni. Poproś Portalsa o transfer albo poszukaj torrenta którego postawili twórcy (Dezowave). Po pobraniu rozpakuj i instaluj sobie tam gdzie wskazałem wcześniej. Tak czy inaczej bez patcha 1.3003 ani rusz. Poprawia optymalizacje. Ja zszokowany miałem 50+ fps a wcześniej się użerałem z 30-oma XD. 

Ostatnia rzecz. Przed patchem używano plików z gamedaty. Jakbyś chciał modować to nie ma bata jeszcze. Dezowave musi posprzątać pliki bo po skryptach i konfigach latają pliki do tłumaczenia. To powoduje niekompatybilność z spolszczeniem. PS. Spolszczenie nie obejmuje dialogów!!

 

Masz tu linki: http://stalkerteam.pl/topic/6718-oficjalna-polonizacja-lost-alpha-pod-patch-13003/#entry72277 by Trikster

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13003-patch

Spolszczenie jest w pliku gamedata. Gra już gamedaty nie używa w sensie gamedata wcześniej miała ważne pliki potrzebne do działania gry.

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to dzięki, ale to nie rozwiązuje mojego problemu bo to chyba jest inna wersja jak napisałem(nie wiem skąd ten kumpel ściągał to wszystko, chyba ze S.T.A.L.K.E.R.pl) i co z tym patchem 1.30013 co go mam i tym plikiem bins xp oraz folderem redistable w krórym znajdują się directx june 2010 czy coś i inne wynalazki?

Edytowane przez Pandeiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz setup.exe? Poszukaj go i odpal. Jak nie ma to redownload i tyle.

Masz link do Lost Alpha z pliki.stalkerteam.pl

http://pliki.stalkerteam.pl/index.php?action=view_file&id=129

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v13003-patch

http://www.mediafire.com/download/m9v3t0cppz47hde/Lost+Alpha_polonizacja_ver.13003.rar

 

Rozpakuj plik z pobieralni i teraz postępuj zgodnie z instrukcją.

 

Instalacja.

1. Odpalasz plik setup.exe i instalujesz do folderu poza Program Files (problemy z zapisami stanu gry)
2. Po zainstalowaniu odpalasz patch 1.3003 (nie 1.30013 to stary patch)

3. Po zainstalowaniu patcha otwierasz plik z spolszczeniem i wrzucasz folder gamedata spolszczenia do głównego folderu gry

4. Odpalasz gre i się cieszysz :-)

 

 

Masz tu obrazkami jak już nie obczaisz tego powyżej.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

TO CO NAPISAŁEM ZNACZYŁO MIAŁO INACZEJ WYGLĄDAĆ!

Miałem na myśli że instaler (setup.exe) sam je wczyta i zainstaluje. Zawsze można samemu to zrobić ale po co się męczyć racja,

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki wystarczył sam patch nawet pod moją wersję. A propos z tego moddb to nie mogłem ściągnąć nic ani nawet z forum, patcha pobrałem z nie wiem skąd ale pobrałem. litosns z tymi obrazkami to pojechałeś jak dla blondynki, ale teraz ciskam i normalnie jak bym pierwszy raz w stalkera grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema koledzy, mam pytanie. Mianowicie czy w LA można zdobyć samochód w inny sposób niż przez jego zakup? a jeśli tak to gdzie i w jaki sposób? Dziękuje z góry za wasze odpowiedzi.

W Ciemnej Dolinie łada, w Mrocznym Parowie gazik - to na początek...

Gazik stoi przy drodze, łada - przy jednym z budynków ...

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.