Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Zona wygląda lepiej, trawa gęsta i grafika ładniejsza,

Właśnie, ja tak samo trawę na max daję, bez trawy stalker pokazuje jak biedny jest silnik XRAY. Fakt nieraz się człowiek denerwuje bo skasował kilku wrogów i nie może znaleźć ciał ale taki urok tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowa lokacja to całkiem dobry pomysł dla kwestów...wejście na lokację poprzez ukryty teleport o którym dowiadujesz się z bardzo starych notatek napisanych jeszcze zanim powstała Zona...a odnajdujesz notatki po całej serii dialogów z różnymi bardzo starymi weteranami...młodzi są zbyt młodzi by o nich wiedzieć Mała lokacja na której anomalie spowodowały spadek temperatury i doprowadziły do zlodowacenia.. GG dostaje kilka zadań odnalezienia na nieprzychylnym terenie śladów poprzednich mieszkańców i wszystkiego co po nich zostało ponieważ społeczność była zaawansowana w rozwoju. Jednak nie są to zadania przynieś wynieś , tylko część dużej akcji... Na zimową lokację nie można wejść bez specjalnego bardzo drogiego sprzętu ponieważ mróz zabija w 2 minuty każdego kto go nie założy,,itd.. :). // Jestem zwolennikiem modów fabularnych i graficznych. Nie interesują mnie dodatki typu broń, wyposażenie bo robią bałagan i ułatwiają grę... Uważam, że w tej chwili dobry mod to dobra zmieniona fabuła i duża mapa do poszukiwań ..grafika to dopieszczenie całego kompletu, ale nie najważniejsza jego część. Nie umniejszam tutaj zasług grafików pracujących przy tworzeniu modów, ponieważ dobra oprawa graficzna jest równie potrzebna jak dobra fabuła. LA będzie musiał mieć naprawdę dobrą fabułę by dorównać Soljance..to duże wyzwanie. Może Sola nie ma grafiki, ale nie można powiedzieć, że ma złą fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z stalkerskich opowieści z LWR "Jest taka legenda o lodowej grocie... Lodowa grota - to taka ogromna sala, jakby dosłownie wykuta w wiecznej zmarzlinie. Znajduje się w podziemiach Prypeci. A w lodowych ścianach zamrożone mutanty w różnych pozach z wyszczerzonymi zębami. Są ich tam w lodzie setki, od najwcześniejszych po współczesne. Wydaje się że ten lód utworzył się w jednej chwili, i te nagłe ochłodzenie zaskoczyło te wszystkie mutanty. Jest tam bardzo zimno, nawet ciepły kombinezon nie pomoże. Mierząc temperaturę sto metrów od wejścia — minus dwadzieścia, a kawałek dalej to trzydzieści i czterdzieści. Mówią że w centrum temperatura wynosi minus sto osiemdziesiąt stopni, bez skafandra niczego nie zrobisz. Stalkerzy wierzą, że kiedyś lód stopnieje, bestie ockną się z lodowego snu, zeżrą wszystkich ludzi w Zonie i wyjdą poza granicę na polowanie. Ale mówią «kiedy lód stopnieje» w takim sensie, jak «kiedy świnie zaczną latać», w domyśle - nigdy." O fabułę w LA się nie martw. Na pewno będzie świetna.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę pisać opowiadania..i skończę chyba LWR by poczytać te opowieści..:). Fabuła będzie świetna, cały mod będzie świetny itd....tylko znając życie zawsze jest tak, że ludzie zbyt dużo oczekują, a potem jest rozczarowanie i pretensje. Brak informacji zagęszcza te oczekiwania i nie jest to wcale dobry sposób na reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem realistą i nigdy nie wychwalam tego czego nie widać.. :P. LA nie widać więc go nie wychwalam, ani na niego nie czekam. A szczyt nieracjonalnego postępowania to głosowanie na mody których nie ma...paranoja. Dla przykładu..głosowałem na mody..Aurora i AtmosFear3 bo są i są bardzo dobre, nie na jakieś tam legendy..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem modów fabularnych i graficznych. Nie interesują mnie dodatki typu broń, wyposażenie bo robią bałagan i ułatwiają grę...

Zgadzam się w 100% - to przecież zona, a nie Wietnam w latach 60/70. Tu wystarczyłyby zdezelowane kałachy, Makarowy, TT-ki, (z rewolwerów, których bardzo mi w grze brakuje, to jakiś Nagant na przykład) pepesze, dwururki, jakieś granaty oczywiście. Wntorez, czy Wałek - tylko po wykonaniu bardzo, bardzo trudnych i niebezpiecznych kwestów. A broń zachodnia - możliwa tylko do zdobycia na przywódcach i dowódcach jakichś ugrupowań). Mnogość kombinezonów bym natomiast zostawił, w realnych warunkach zony na pewno powstawało by ich od groma, podobnie zreszta jak wykrywaczy artefaktów. Zostawiłbym też ulepszenia i optykę do niektórych egzemplarzy broni.

A Lost Alpha? Kiedyś myślałem o niej co drugi dzień, teraz, przyzwyczajony już do czekania, przyjmę ją taką, jaką będzie...

PS: Ta legenda o lodowej jaskinii dała mi do myślenia, muszę koniecznie w LWR zagrać, tylko KIEDY... :rolleyes:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając ostatnio w DMX czułem przesyt wszystkiego ..kasy, sprzętu..i było to bardzo niemile uczucie...brakowało tam atmosfery zagrożenia i niepewności jaka była w czystej Soli..mam nadzieję, że LA nie będzie złomowiskiem zachodniej broni..taką broń powinni mieć tylko Najemnicy z racji pochodzenia..miejscowi i handlarze powinni mieć broń radziecką i to z lat o których mowa w grze, lub starszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zarówno Sola jak i DMX prezentują przesyt wszystkiego, w szczególności technologii. Możemy w niej/nim znaleźć detektory i wykrywacze na wszystko. Każdego mutanta, anomalię, nawet minę (po zakupieniu odpowiedniego sprzętu) widzimy z odległości 20 metrów. Stalkerzy są świetnie zorganizowani, doinformowani (niektórzy mają nawet kombinezony rodem z Crysisa) i nie czają się po kątach szukając rzadkich przedmiotów, tylko otwarcie walczą z Zoną i jej tworami Jak to się ma do podstawki, a tym bardziej do prawzoru, Pikniku na skraju drogi? Możemy porównać Soliankowego Bojownika Zony do Stalkera z Pikniku, który za najlepszy detektor ma śrubę i własną intuicję? Grafika jest bardzo dobra, fabuła również, ale kuleje klimat i atmosfera. Inaczej jest z LWR, tam klimat przenika gracza do szpiku kości (ale za to kuleje fabuła :/). A jak będzie z LA? Trudno wyciągać wnioski na temat klimatu z paru screenów, podobnie nie da się ocenić fabuły. Grafika niezaprzeczalnie jest (będzie) bardzo dobra. Jedyne czego oczekuję od LA to wskazanie nowej ścieżki rozwoju modów (innej niż AMK i OL, na których opiera się m.in. Sola i Tajne Ścieżki) i pokazanie czegoś całkowicie nowego (tak jak miało to miejsce w Ukrytym Zagrożeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie w DMX pan Shadows za dużo nawalił sprzętów (coca-cola, fakju, batony, niedziałające transportówki i detektory). Mam nadzieję, że twórcy LA wyciągną wnioski i znajdą złoty środek- połączenie ubogiej, zrujnowanej Zony gdzie posiadanie sprawnego Kałasza i konserwy jest sukcesem z zachodnim, nowoczesnym sprzetem typu bronie i kombinezony. I żeby w końcu była dopracowana "fizyka strzelania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości broni dostępnych w LA nie macie co się obawiać, już dawno dezowave zapowiedziało, że broń będzie taka jak w zwykłym SoCu + 6 pukawek z czego 3 od nich samych. Cytat z FAQ na Moddb: "Q: Will you make new guns? A: Yes. We will add 3 new weapons - P90, PKM and Mosin by Gosuke, and 3 own made little pistols."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.