Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że za parę dni będzie dementi. Jak pamiętam, już raz była taka akcja.Już raz zamykali projekt jak ktoś niby wykradł im z serwera część danych. Ale po tygodniu wszystko wróciło do normy. Inna sprawa, że nawet na finiszu mogło coś wyjść i nagle się okazało, że kupę roboty trzeba na przykład robić od nowa. I ktoś się wściekł i powiedział " ja już mam dość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dowiedziałem się o tym dopiero z niusów dziś rano. Tak prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy dez o tym wie bo nie odzywa się. Ale to akurat rozumiem bo od 2 tyg. jest na saksach w Holandii (takie życie). Nie wiem czy 'zamrożenie' projektu jest wynikiem decyzji kolektywu (jak wspomniałem nikt tego wcześniej ze mną nie obgadywał) czy też kolejnym atakiem paniki loxotrona sfrustrowanego brakiem chęci kooperacji ze strony pewnych członków zespołu (niestety kluczowych do dalszego jego rozwoju). Lox ma tendencję do takich ataków bo zapewne pamiętacie jego grudniową 'odezwę' do zespołu Stalkera w GSC po ogłoszeniu jego rozwiązania. Tak czy inaczej trzeba poczekać aż się cała sprawa wyjaśni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwancja na ModDB:

Project is not frozen, or closed, until we finish it, we always had problems, but who not? Our lead programmer is off for some reason, and we have some engine bugs, and some other members are not sure when the programmer will come back, or even if he will. Thats the story, till then we work on other things.

Problem is that as game designer i see full picture of what we are doing, should do and can do during left time with such speed as we have now.. we totaly lost control over project and i don't think we will be able to finish it in time even with cutted features. it's still not group decision, because we even can't reach all our team members at this moment.

you always worry too much :) since gsc has no interest in la, we dont need to hurry that fast, as we planned. still, i think we can finsish the last map and test the game till end of q3, as we planned.

Jak mówiłem, atak paniki.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta otwarta wymiana opinii rzuca trochę światła na stosunki w ekipie.

..@dezodor twierdzi że projekt nie jest zamknięty mimo braku głównego programisty mogą pracować nad innymi elementami

...@loxotron twierdzi że stracili kontrolę nad projektem, nie ma ekipy, bo ciągle kogoś brakuje więc nie jest to opinia zespołu...nie skończą na czas, bez cięć moda

...@dezodor twierdzi że nie muszą się śpieszyć...

Więc jak tutaj się dogadać .. :smile: . Najciekawsze w tym wszystkim ... nieobecny główny programista od silnika i nikt nie wie co się z nim dzieje i czy w ogóle wróci.

Powinni zebrać się jako ekipa i wypuścić mod, a potem ewentualny patch. Nikt nie wymaga cudów, a gracze na pewno byliby zadowoleni. Ja i tak twierdzę jak poprzednio...choć na moda nie czekam.. :no:

Największym błędem było to, że chcieli wypuścić mod idealny, a to doprowadziło do utraty zainteresowania modem ich samych i oczekujących moda graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bartus555555 ...nic nowego nie napisał bo @Kobal przetłumaczył w poście nr 124 notkę z forum moda, która jest już nieaktualna. Na portalu jest również sprostowanie, ale mniejsza oto...

//

Ja od dłuższego już czasu mam pewną teorię związaną z modem LA. Jest to moja prywatna opinia więc proszę nie uogólniać tej wypowiedzi.

Myślę że GSC obawiało się wypuszczenia moda LA. Może wydawać się to dziwne, ale powiem dlaczego...

1...wypuszczenie tego bardzo oczekiwanego moda w terminie bliskim premiery Stalker 2 mogło znacznie ograniczyć zainteresowanie nową wersją gry..sprawy ilości sprzedanych płyt itd.

2...samo studio na pewno śledziło rozwój sceny moderskiej i widziało "zagrożenie" jakie stwarzają mody...chodzi mi tutaj o stronę porównania ..np. co się stanie gdy cześć amatorskiego moda okaże się lepsza niż część Stalker 2, zwłaszcza że część nowej gry miała być na starszych lokacjach..tutaj nie chodzi tylko o grafiki bo nowa wersja może by je miała lepsze..., chodzi o fabułę i całość gameplay

3...powiem więcej. Mody takie jak NS, czy LA mogły być jedną z przyczyn porzucenia projektu przez GSC. Dlaczego.?..świat Zony jest ograniczony i ciężko już o nowe pomysły na tyle oryginalne by nie zostać okrzyknięty naśladowcą. To moderzy pokazali jak mógł wyglądać Stalker tak graficznie jak i w poszczególnych przedziałach...broń, fabuła, gameplay itd. Na domiar złego tyczy się to wszystkich odsłon gry.

Konkluzja jest taka....dobrzy moderzy stali się niejako krytykami ekipy studia i jej dotychczasowych osiągnięć.

//

Możecie krytykować to co napisałem, ale prawdą jest że najlepszego Stalkera stworzyli moderzy, nie studio GSC, choć jest to teza do dyskusji ponieważ to studio udostępniło materiały build dla moderów.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.