Skocz do zawartości

Lost Alpha DC 1.4005 wylot bez loga


FeRu

Rekomendowane odpowiedzi

Gram sobie w Lost Alpha DC i co jakiś czas czarny ekran lub wylot do pulpitu bez loga. Najczęściej jednak gra freezuje robi się czarny ekran i poamga wejscie w manager zadań. Tam proces XR_3da.exe jest odpalony jeszcze ale wykorzystanie procka 0, a pasku zadań nie ma nic. Dziwne są te wyloty i zdarzają mi się przeważnie między zadaniami jak sobie chodze po Zonie lub zaraz przed albo po wykonaniu zadania.

Za każdym razem brak loga.....Mod dziala u mnie płynnie na maksymalnych detalach w trybie dx 10 albo dx11. Dysk mam defragmentowany regularnie, braku pamięci raczej też nie mam bo 8GB 2133 szybkiej pamięci GSkill jest wystarczajace jak i 4GB GTX970 Asusa.  Ktos miał lub ma podobny problem? Wiadomo jak go rozwiązać? Czy po prostu LA DC wciąż jest nafaszerowana bugami jak "dobra kasza skwarkami" cytując klasyka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zmienić ustawienia oświetlenia na pełne dynamicznie i statyczne. Nie używajcie DX11 ani DX 10.1 DX10 chyba działał z tego co pamiętam. W razie ponownych wylotów tweakujcie opcje aż do skutku. Ewentualnie pograjcie z Extended packiem bo jest tam taki prepatch który coś naprawia. Ja w sumie nie miałem takiego problemu, a ukończyłem całą grę z EP 1.3 na sekretnym najlepszym zakończeniu ^^

Edytowane przez Wędrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LA i LADC źle mają zoptymalizowaną wymianę pamięci. Dlatego nie można grać za długo na jednym posiedzeniu. Ustawienia nie mają nic do rzeczy.

Najlepiej po najwyżej godzinie gry, zamknąć moda i dokonać restartu komputera. Samo zamknięcie i uruchomienie nowej gry nic nie da, bo LA siedzi w RAM i plikach wymiany, i na nich się uruchomi. A potrzeba nowego załadowania.

Trzeba pamiętać, że jak robiono prealfę LA, to o RAMie powyżej 4 jeszcze mowy nie było. Tak że mocne komputery nie zawsze starociom pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update sterownika  grafiki na najnowszą wersje, zmieniłem rozmiar pliku wymiany, wyłączyłem go na dysku systemowym i postawiłem na osobnych dyskach  w celu szybszego dostępu niż na systemowym i wczoraj późnym wieczorem a w zasadzie nocą już nie miałem wylotu.  Nie twierdzę,że naprawiłem problem bo zaraz jak włącze LA DC mogą być wyloty co kilka minut.....

Gram na czystej wersji DC, zmodowane mam skiny broni na moje ulubione (dostępne w moim dodatku graficznym OLR 2.5),lepsze skiny mutantów i zombiaków, efekty krwi oraz moje particle ktore takze udostępniłem jako mod do OLR...Wiec gra nie jest przeładowana.

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na 1.4004 bez spolszczenia. Mam dodany czit na udźwig. Ale problem zatrzymania się gry bez wylotu nie w nim, bo grać i działać mogę bez problemu. Problem zatrzymania się gry występuje gdy chcę coś ze schowka zabrać, lub do niego włożyć. Mogę zabrać zaledwie po kilka sztuk przedmiotów. Potem zapis, przebieżka , powrót do schowka i znów kilka sztuk. Przy braniu większej ilości ( o zabierz wszystko mowy nie ma ), widać że komp coś tam miele, ale skutków nie widać. Zapisy przeniesione poza folder gry, więc obciążać nie mogą. Jeszcze dużo LA DC brakuje, aby była swobodnie grywalną.

Albo gra z jedną bronią, ciągle głodny i spragniony. To nie to.

No i niespodzianki, kiedy mając prawie wykorzystany udźwig jaki jest w grze bez czita, dostajemy w nagrodę SEWĘ o wadze 10kg. I co, wyrzucić? Obok NPCe którzy szybko się na nią rzucą. A nie podejdą, aby im np. ją sprzedać.

Aby było jasne, czita na udźwig mam po to, aby nie stać nad trupami, rozładowywać złomu i przy następnym trupie porównywać którą znalezioną broń zabrać, a którą wyrzucić. Albo stać i samodzielnie naprawiać, ryzykując atak mutantów. Zabieram co się da, do ustronnego miejsca i tam porządki. Waga w normie, inwentarz widoczny bez przewijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam otóż ja mam też taki problem z tym zacięciem się gry,jak wkładam konkretny karabin czy to do schowka czy wyrzucę to wtedy gra się zacina jest czarny ekran i muszę użyć menedżera.Wiecie o co chodzi?

I zauważyłem jeszcze że podczas wczytywania zapisu też jest ten błąd.

Gram na wersji 1.4005

 

Edytowane przez FRISTAJLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.