Jump to content

Frustrujący problem z addonami

JayDuce
 Share

Recommended Posts

Siema.

Od długiego czasu chciałem pograć w CoC. Kiedy dowiedziałem się że jest to Standalone od pewnego czasu, od razu pobrałem.

Jednak sam CoC to nie jest... to. Pobrałem kilka modyfikacji jak AO3.1 czy DoctorX Questlines i Dynamic Faction Relations.

Po zainstalowaniu modów dzieje się coś takiego:

[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 523
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : Can't open section 'booster_script'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

stack trace:

0023:0056269C xrCore.dll, xrDebug::fatal()
0023:005650ED xrCore.dll, CInifile::Load()
0023:005650ED xrCore.dll, CInifile::Load()
0023:00564B32 xrCore.dll, CInifile::CInifile()
0023:00467FF5 xrEngine.exe, CApplication::load_draw_internal()
0023:0046561A xrEngine.exe, InitSettings()
0023:00466043 xrEngine.exe, InitSound2()
0023:00466366 xrEngine.exe, InitSound2()
0023:00471F4B xrEngine.exe, CApplication::load_draw_internal()
0023:7747343D kernel32.dll, BaseThreadInitThunk()
0023:77999832 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()
0023:77999805 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()

Nie mam pojęcia co robić. Reinstalowałem elegancko z 10 razy, próbowałem JSGME - bezskutecznie. Błagam, stalkerzy, pomóżcie ! 

Edited by JayDuce

Kiedy jest takie coś:

Arsenal Overhaul 3.1 addon for Call of Chernobyl 1.4.16+.

to czy to znaczy że jest kompatybilne z każdą wersją od 1.4.16 wzwyż ?

Myślę, że warto powiedzieć jeszcze że mam wersję 1.5r6.

Prawda jest też taka, że próbowałem bez instalowania addonów od DoctorX (nie pasuje do tej wersji) - bez skutku...

7 godzin temu, JayDuce napisał:

Jeśli chcę mieć starszą wersję - muszę kupić Call of Pripyat.

Zerknąłem w readme 1.5r6 i faktycznie jest napisane, że to standalone, nie wiem czy jak wyjdzie wersja Final znowu nie zrobią żeby wymagała Zew Prypeci.

Starsza wersja Cocka tak jak pisałem "wymaga" go choć w zasadzie wymaga tylko wpisu w rejestrze o nim więc możesz sobie poczytać w necie co i jak.

Cytat

A starsza wersje - lepsze mody. Przykre, ale prawdziwe.

Ale CoC jest wciąż rozwijany i te najlepsze, największe mody są i będą dostosowywane pod wersję 1.5 na bank.

Ten wylot z pierwszego postu tak jak mówiłem to wina niekompatybilnych wersji addonów.

Jak chcesz sprawdzić AO pod CoC 1.5r6 to zerknij tutaj:

AO: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/arsenal-overhaul-31-for-coc-15-r6-unofficial

Z Questlines musisz zrezygnować bo nie widzę wersji pod 1.5.

@JayDuce - CoC i dalsze jego rozwinięcia są tworami samodzielnymi, bo nie łączysz ich z podstawką. Ale jego autorzy albo zrobili ukłon w stronę twórców Zewu Prypeci, albo zmusiły ich do tego względy licencyjne, że mogą grać w niego tylko Ci, co posiadają lub posiadali na komputerze ZP.

I tu nie ma się o co szarpać. W rejestrach ma by ślad po zainstalowanym ZP. Takie zbójeckie prawo twórców tej bazy pod mody.

Bo CoC nie jest modem w pełnym słowa znaczeniu, ale bazą do tworzenia nowych modów. Tylko że jak na razie, wszystkie jego odmiany, są tylko tworzeniem nowych baz. Nikt jeszcze nie dodał porządnej fabuły ( CoC ma szczątkową dla wyboru gry fabularnej ) , tak aby można było powiedzieć, że powstał nowy mod na bazie CoC, lub jego ulepszeń. Trzeba czekać, czekać, czekać.

@JayDuce, ze swej strony mogę śmiało polecić moda Hybrid - https://stalkerteam.pl/topic/10876-hybrid-15-alfa/?tab=comments#comment-124158

Zerknij, przeczytaj opis, i zobacz co tam @Junx zmajstrował. Chociaż jest to Alfa, to po ostatnim dodatku odchudzającym, nie ma z nim problemów.

Gram teraz w niego i chociaż nie jestem zwolennikiem modów do ZP, to ten mnie niesamowicie wciągnął. 

Podziemia Agropromu -

ss_jarek_04-26-18_13-06-57_(l03u_agr_underground).thumb.jpg.9859828137fae1be735fbeba9ca08376.jpg

• Super 1
  • Dodatnia 1