Skocz do zawartości

CoP po ok. 2latach


Paulinnio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę znowu poczuć klimat zony, mutantów, bandytów ;)

Właśnie kończe instalować CoP'a z steama. Jedank normalna rozgrywaka jest już dla mnie nudna. Szukam moda na ttroszke lub całkiem inną fabułe, w miarę długą. Do tego nowe bronie i lepsza grafika typu Absolute nature i byłbym w 7 niebie, ale nie wymagam też cudów. 

Mody typu SGM, odpadają, także były katowane kilka razy. Czekam na ciekawe propozycje i pozdrawiam. Mam nadzieje, że temat założyłem w odpowiednim dziale.

Z góry dziękuje.

 

Edytowane przez Paulinnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulinnio

Nie ma sensu wypisywać tych samych tytułów po raz milion pińcet sto dziewińcet. Wejdź sobie w dział z modami do CoP np spolszczonymi i zobacz które wyszły w kresie 2 ostatnich lat, przeczytaj pierwszy post w temacie moda czy ci podchodzi, a  na ostatnich stronach zawsze ktoś opisuje wrażenia jak przejdzie (ja zawsze ;) ) to możesz porównać. opinie.

Ewentualnie tematy w pigułce:

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulinnio  Mod do gry, to Twój wybór. Po Twoich postach, trudno zgadnąć jakie z modami masz doświadczenie. W które grałeś, a które na Ciebie czekają.

Jeśli chcesz mody różniące się całkowicie fabułą od podstawki, to wybierz jeden z poniższych.

1. Kroniki Czarnobyla.

2. W pajęczynie kłamstw ( nowa mapa )

3 Złoty kufer 2 . Możesz wcześnie Złoty kufer ( to takie wprowadzenie ).

4. Rozpocząć trylogię Czasu Sojuszu, od Prypeć. Czas rozliczeń. Następnie Czas Sojuszu i doczekasz wydania spolszczenia Więź czasów.

5. Przestrzenna Anomalia 4

6. NOWICJUSZ (Послушник)  - nowa mapa.

Za wskazane mody gwarantuję, że się nie zawiedziesz. A jeśli już w nie grałeś, wybierz inne. Pozostało ich sporo.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, fakt na forum prawie nic, nigdy nie pisałem. 

Co do modów, aktualnie gram w 

tylko mam jeden problem, niektóre napisy nie są prawidłowo wyświetlane np, na mapie lokacje mają nazwę typu b_35_quit_216, od czego to zależy ? Instalajca jest banalna więc to raczej nie moja wina. 

Moda instalowałem na wersję 1.6.2 ale angielską podstawkę, w tym może być wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paulinnio napisał:

Moda instalowałem na wersję 1.6.2 ale angielską podstawkę, w tym może być wina ?

Oczywiście, spolszczenia są robione do polskich wersji gier. To co dodaje, lub zmienia mod jest przetłumaczone, a reszta brana jest z "podstawki", czyli odpowiedniej wersji Stalkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podrzucić ktoś linki do całej serii, oraz kolejność przejścia.

W dniu 26.04.2018 o 13:14, kondotier napisał:

4. Rozpocząć trylogię Czasu Sojuszu, od Prypeć. Czas rozliczeń. Następnie Czas Sojuszu i doczekasz wydania spolszczenia Więź czasów.

szukam na forum ale jest kilka tematów a wole być pewny.  Dzięki

I odnośnie moda Kroniki Czarnobyla, gdzie znajdę schowek (budynek z drabiną na dach, przy którym są anomalie), jest 2część tego moda ?

Edytowane przez Paulinnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcąc zakładać nowego tematu.

Zacząłem ZK 1, przeszedłem cały, potem Kufer 2, lecz ten mod mnie przerósł, co chwile latnie po mapach, szukanie schowków itp. to nie dla mnie.

Zdecydowałem się na pierwszą część Czasu Sojuszu, lecz i tu znowuż latanie po mapie szukanie kartek, schowków etc.

Poleciłby ktoś moda, typowo pod misje ? tzn. coś podobnego do SGM, bez żadnych zagadek, szukania jednego schowka pod każdym kamieniem, krzakiem. 

Będę wdzięczny.

 

ps. kroniki czasu, też kiedyś były grane, a mody z 1 nową mapą, jakoś mnie nie przekonują.

Edytowane przez Paulinnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulinnio - raczej nie ma modów, w których nie trzeba szukać schowków. W każdym to trzeba robić, w jednym jest ich mniej, w drugim więcej.

A co dotyczy 1 cz. Sojuszu, to obowiązkowe do znalezienia są tylko te z zadań. Czyli 4 obrazki i misiu, oraz te pleśnie do wyleczenia NPCa z Tuneli. No i chyba paliwo dla Dizela. Trzeba też znaleźć szkatułkę ze złotem. Natomiast znajdowane fleszki i schowki nimi wskazywane są tylko takim dodatkiem pozwalającym uzyskać kupę naprawdę dobrego wyposażenia, bardo przydatnego gdy nas ograbią. Nie płaczesz wtedy że jesteś gołodupcem, a idziesz do schowka i bierzesz nowy komplet. Znalezienie narzędzi, jak w każdym modzie ( w podstawkach też to miałeś ), skutkuje tanimi lub bezpłatnymi naprawami.

Przecież gdyby takich zmian w modach nie było, miałbyś cały czas podstawkę z wprowadzonymi wątpliwymi "ulepszeniami". Takie mody raczej nie były tłumaczone i nawet jeśli ktoś Ci je wskaże, trzeba grać w oryginalnym języku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZM i tyle w temacie, taki "stalkerski" mod. Krótki AZM Prolog można ale nie trzeba przejść. Będziesz miał nawiązanie w głównym modzie do Prologu, taki mały smaczek.

Czas Sojuszu możesz spokojnie zacząć od trzeciej części, rozmowy wprowadzają cię w fabułę, możesz w paru miejscach na początku mieć lekki "mętlik" ale jak trochę pograłeś w poprzedniki nawet ich nie kończąc to załapiesz o co biega no i czytając dialogi zrozumiesz o co biega. Mnie poprzedniki też nie podeszły, a 3 część jako taki bardziej standardowy mod od razu mi przypasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ponownie :) już nie będę zaśmiecał forum kolejnym tym samym tematem.

Znów naszła mnie ochota ponownego odkrycia Zony, jednak ponownie mam ten sam problem. Mianowicie nie widzę żadnego ciekawego/nowego moda, większość już kiedyś ogrywałem, czy w ostatnim czasie pojawiło się coś nowego ? Dodam, że chętnie zagrałbym w moda "długiego" może nawet w kilku częściach. Odnośnie fabuły i gameplay'u to ciekawi mnie jak zawsze temat różnych frakcji w szczególności Monolit ;)

oraz chętnie odgrywałbym role GG jako snajper czy coś w tym rodzaju + np możliwość dołączenia do którejś z frakcji i byłoby super :) 

Próbowałem coś grać w moda "W potrzasku" ale wizja ciągłej gry w podziemiach odrzuciła mnie, więc takie mody raczej odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulinnio

Temat założyłeś w kwietniu tamtego roku, proponuję zajrzeć do tematu z modami PL do Zewu i zobaczyć ile powstało tematów z nowymi modami od tamtego czasu, szczególnie, że starsze już ograleś albo były ci już polecane. 2 minuty roboty i już wszystko wiesz.

@PaulinnioOd razu ci powiem, że nic długiego nie było, oprócz W Potrzasku dwie części Zjaw Przeszłości i to chyba tyle. Jeszcze Kamień Zgorszenia. Prolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.