Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie takie pliki powinny być jako opcjonalny dodatek. Jeżeli autor moda wyciął części to tak powinno pozostać. Kto chce wrzuci sobie dodatek, a kto nie chce nie będzie ich miał.

//

Ponieważ dziś po kilku problemach postawiłem moda na angielskiej wersji gry i zacząłem trochę pykać. Pytanie...co powinno się zrobić po zabiciu Najemników w wiosce rybaków.

Poszedłem tam zgodnie z radą kolesia który mówił żeby na razie nie iść do Lebiediewa. Najemnicy nie żyją i co dalej ?

Podpowiedzcie, tylko nie mówcie o poradnikach...nie korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne pytanie co malakas. Załatwiłem tego najemnika i jego dwóch przydupasów ale co dalej ?  Niby od Rzeźnika dostałem kwesta aby spotkać się z jakimś stalkerem w południowym gospodarstwie, poszukam też detektora w wolnej chwili dla handlarza. 

A swoją drogą to u mnie też niema części mutantów, ale mi to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie detektor był z prawej strony  baraku, z boku, za stolikiem z radiostacją, blisko skrzyni.

http://www.sendspace.pl/file/pic/e77cb40ac266acb6e61729c/1

Czyli spawn losowy.

A na dodatek bronił go prawie niewidoczny, przeźroczysty i bezgłośny duch zombiego.

Na screenie można się dopatrzeć jego zarysu. Kiedy się poruszał, był ledwo, ledwo widoczny.

http://www.sendspace.pl/file/pic/47ddae4b3618e8b82680822/1

Dopiero kiedy mnie zadrapał, wyodrębniłem go z powietrza.

 

 

 Czy te pliki na części mutantów można dodać tak sobie i nie uszkodzą polonizacji?

 

Po zabiciu Beka i kolesiów, nie warto się pchać od razu na bagna. Za mało mamy amunicji, jedzenia i środków medycznych aby coś zrobić. A na bagnach w początkowej fazie tego nie znajdziemy i nie kupimy. Ja wróciłem do bazy, sprzedałem broń zabójców za wyjątkiem Wintoreza, kupiłem ile się dało i dopiero wróciłem na Bagna. Spotkałem po przejściu gostka, który wynajął mnie na ochroniarza i zarobiłem trochę kasy. A dalej to wg zadań w nowym PDA.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Radziłbym jednak skorzystać z poradnika. Nawet z jego pomocą trzeba się sporo na główkować.

 

W mojej opinii poradniki prowadzące za rękę są dla dzieci i psują grę, właśnie dlatego z nich nie korzystam.

Jeżeli granie w mody ma wyglądać w schemacie pobierz spolszczenie i poradnik, a potem graj według niego to taka zabawa mija się z celem. Temat moda na forum jest po to by zadawać pytania i rozwiązywać problemy. Jeżeli odeślemy wszystkich do poradników to forum nie będzie potrzebne... :biggrin: .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście podany jest link do moda w jednym pliku. Moje pytanie dotyczy polonizacji, ponieważ moda pobrałem wcześniej oraz paczkę tekstur to czy polonizacja będzie działała  z tamtą wersja ponieważ jest zasadnicza różnica wielkości archiwów:

archiwum moda - 2307 MB

archiwum tekstur - 1035 MB

archiwum moda full - 1795 MB/jednym plikiem/

Wersję full również mam pobraną.

Chciałbym odświeżyć sobie fabułę podstawowej wersji gry jak i poznać moda. Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez czernobyl10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, @malakas, jeszcze nie wiesz, co po załatwieniu Beka i innych zrobić, to wejdź do jednego z domów w tej wiosce i zagadaj gościa (tego bardziej z prawej strony), po daniu mu butelki wódki (to za każdym razem taki ala bilecik), zaprowadzi Cię do bazy, a tam idź do Rzeźnika po dalsze instrukcje. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @metek58 właśnie takiej podpowiedzi potrzebowałem. Wczoraj przypadkowo wpadłem na tego gościa bo przewodnik w wiosce nigdzie nie chciał prowadzić. Gorzałę można kupić u renegatów obok wieży, którzy dziwnym trafem są neutralni..  :smile:. Napędziłem na nich dzika który grasuje koło kładki by zaoszczędzić amunicji, ale niestety nie zdążył zjeść żadnego bo kolesie szybko go załatwili.

Ponieważ @agrael pytał o to samo podpowiem ogólnie by nie psuć zabawy...następny krok to Plac Maszynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy jeszcze inne zadania, znalezienie detektora, śmigłowca, Prowodyra, no i możemy na Bagnach ( z lewej strony miejsca teleportacji ) wziąć zadanie na ochroniarza. Kolejność tych zadań jest dowolna i nie miesza fabuły. Pójście od razu do PM nie daje możliwości wzięcia zadania od Pragmatyka i zarobienia, tak przecież koniecznej kasy. Mod na tym etapie pozwala nam na samodzielny wybór kolejności wykonania zadań.

A mieć detektor podczas wykonywania zadań jest korzystne. Np. idąc z Pragmatykiem, tuż przed wioską południową wpadamy w śmiertelną anomalię radiacyjną. Szukanie obejścia bez detektora jest trudne, choć możliwe. A pola radiacyjne są tak rozmieszczone, że nie mają nic wspólnego z podstawką, ą są na najkorzystniejszych drogach przejścia. Dlatego po Pragmatyku, szybko pognałem po detektor, choć był na drugim końcu lokacji. Gdybym będąc tam, zajrzał do poradnika, poszedłbym następnie do śmigłowca. Ale chociaż w z wieży przez lornetkę sprawdziłem teren, śmigłowca w lornetce nie widziałem, choć powinienem.

Zrobienie tych zadań, daje nam możliwość ich rozliczenia za jednym powrotem do bazy. Bez zbędnego kilkukrotnego, niebezpiecznego ganiania po całych Bagnach.

Ale taka  swoboda w kolejności wykonywania zadań, daje możliwość indywidualnego rozwiązania rozgrywki.

Ja np. miałem farta i idąc od wieży do PM, natrafiłem na wojnę ugrupowań, i uzyskałem bezcenną teraz strzelbę i kilka innych egzemplarzy broni na sprzedaż, oraz inny sprzęt.

Czytajmy - już o tym pisałem - opisy zadań w nowym PDA. Ja w tych opisach znalazłem wiele podpowiedzi, co robić dalej i sam mogłem decydować o kolejności. Zadanie z fabuły czy poboczne.

A obojętność Renegatów jest uzasadniona. Jeśli mamy wykonywać zadania z podstawki, będziemy musieli zajmować bagna czyszcząc je z Renegatów. Będą więc wtedy potrzebni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...taka swoboda w kolejności wykonywania zadań, daje możliwość indywidualnego rozwiązania rozgrywki.

Właśnie o to mi chodzi w tej grze...nie trzymać się ślepo poradników i nie naśladować innych.

Dzięki @kondotier za tą wypowiedź. Takich odpowiedzi jak Wasze właśnie potrzeba na forum tego moda...ogólny zarys bez wgłębiania się w szczegóły gry.

A obojętność Renegatów jest uzasadniona...Na mojej mapie tylko posterunek obok wieży jest neutralny reszta jest na czerwono.

 

A mieć detektor podczas wykonywania zadań jest korzystne...kto daje zadanie na ten sławny detektor ?

 

//

Dla jasności nie jestem wrogiem poradników i chwała tym którzy je tworzą...jednak tak jak napisał @cz10....forum jest od zadawania pytań, też jestem przeciwnikiem czytania poradników.. :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na detektor dostajesz w bazie CN. od handlarza bronią i nie tylko.

Obozy Renegatów oznaczone na czerwono? - błąd lub urok moda, Sam się przekonasz.

Ja do tej pory jestem na Bagnach i ma co robić. Sporo zadań wykonałem, mam już trzy meduzy, kotlet i dostałem detektor. Mam zadanie na Agropromie, ale jeszcze zostało mi kilka zadań na Bagnach, więc mam co robić.Na Placu Maszynowym jest handlarz który skupuje broń i amunicje.Szczegółów rozgrywki na Bagnach nie podaje bo to psuje zabawe, ogólny zarys wystarczy.

Plik z częściami mutantów nie w klejałem bo można je kupic lub znaleśc u zabitych i w schowkach też się trafiają, nawet w dużych ilościach. 

Wreszcie noc jest nocą, ciemną,ponurą i niebezpieczną, ostrzeżenia innych stalkerów by nie chodzić nocą nabierają sensu.

Edytowane przez malakas
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno więc nie jest to błąd nam nadzieję. Jest jeszcze jedna dziwna sprawa która mnie niepokoi, a mianowicie...Po powrocie do bazy CN rozmawiamy z Rzeźnikiem i on odsyła do dwóch postaci itd. ale nie o tym. Po rozmowie z nim obojętnie czy to obok niego, czy na placu moja postać zaczyna tracić zdrowie, a ekran robi się czerwony. Jeżeli w tym czasie trafi na mnie jeszcze ten latający duszek rodem z Radaru to zgon murowany. Napromieniowanie nie pokazuje nic bo nawet nie było gdzie łyknąć rentgenów...  :) Miał ktoś z Was coś podobnego, czy to jest normalne ?

Pytam bo wczoraj miałem taki problem i dałem sobie spokój z grą. Dziś po pracy spróbuję na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki mod, chyba najtrudniejszy w jakiego grałem jeżeli chodzi o Czyste Niebo, początek gry to istna mordęga. 

Znalazłem ten detektor, był za barakiem obok wieży, za zwrócenie go handlarzowi dostałem marne trzy apteczki, ale lepsze to niż nic. 

W każdym razie dopadł mnie problem o którym pisał malakas, mianowicie nie byłem napromieniowany, wszystko niby okej a zdrowie samo uchodziło. Łyknąłem antyrad który znalazłem bodajże gdzieś obok wieży i pomogło. 

Teraz robię za ochroniarza jakiegoś stalkera, na którego napatoczyłem się niedaleko bazy CN. Chyba zainstaluję tą poprawkę na części mutantów, może dzięki temu zarobię parę groszy, bo jak na razie u mnie z kasą tak krucho że nawet na wódkę nie wystarczy. Sprzedałem broń najemników i kupiłem dwururkę, marny interes.. no ale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam cholernego pecha, bo ni hu hu nigdzie tego detektora nie ma. A złaziłem cały obszar dookoła tej wieży. Cóż, najwyżej zadanie zostanie niewykonane.
Za to PDA Kazbeka miałem w innym miejscu, niż Cichy podawał w poradniku. Oj, trzeba się nagłówkować i nałazić ;)

Dołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.