Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  Zadanie na śmigłowiec jest powiązane z innymi. Ja tak to przechodziłem: Mówię z Rzeźnikiem, dostaję zadanie na gadkę z Szewą, mówię z Prowodyrem - ten odsyła do Paszuka - on z kolei odsyła na Agroprom po 2 PDA - znajduję, znajduję pojedyncze PDA Kazbeka dla Paszuka, rozmawiam z Szewą i biorę zadanie na 3 PDA I fleszkę + robię zadanie na wintorez dla niego, biorę zadanie od Detala na ubicie Szewy i teraz rozmawiam z Prowodyrem - daje nam trzecie PDA i posyła na Kordon po zaszyfrowaną fleszkę Posła. Teraz wracasz i mówisz z Prowodyrem (ten opuszcza Bagna) i Rzeźnikiem. Z Szewą rozliczenie na śmigłowiec kończy się strzelaniną - więc wykonujemy zadanie od Detala i zabijamy gostka bez skrupułów. Po tym można już rozmawiać z Lebiediewem.

  Zadanie na dokumenty daje Historyk - stoi przy stole w barze na terenie bazy Czystego Nieba - z nim pomów - zbiera dokumenty z całej Zony  - i dobrze płaci - lepiej niż dowódcy na bazach czy naukowcy na Jantarze. To tyle :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Szewą rozliczenie na śmigłowiec kończy się strzelaniną - więc wykonujemy zadanie od Detala i zabijamy gostka bez skrupułów.

 

Tak to czytam i zaczynam mieć wątpliwości co do tego wątku. W grze jest dość dużo wyborów i tajemnic...

Ponieważ wszyscy oddają PDA naukowca Borodinowi na Agropromie (niby słusznie według tekstu w PDA)...może należy go spróbować oddać Szewie jako rozliczenie za śmigłowiec.

Wówczas oczywiście Borodin nie da zadania na artefakt... :smile:. i wszystko dalej co się z tym wiąże niby przepada.

Ja jestem ciekaw jak daleko można by grać bez udziału Lebiediewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli zacznie się grać nie robiąc zadań z podstawki nastąpi zapętlenie fabuły - i wywałka do pulpitu. Przerabiałem to. Niektóre sekwencje zadań powtarzałem kilkakrotnie - nie od razu wszystko się zalicza - zadania są ze sobą powiązane, jak np. zadanie na dysk dla Kła w późniejszym etapie gry - dysk pojawia się po wykonaniu kilku kolejnych zadań - wcześniej się nie spawnuje.

Szewie nie chodzi o te PDA które są przy śmigłowcu ale o te które zaginęły - dwie sztuki u Najemników na Agropromie, plus tę jedną sztukę którą daje Prowodyr i fleszkę po którą nas wysyła na Kordon - tę zaszyfrowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej - próba rozliczenia zadania z Szewą kończy się walką - dostajemy kolbą w twarz i gość chce nas zastrzelić - więc lepiej wiedząc to być szybszym  :ermm:  - i strzelić pierwszy :yes: .

 

***

 

  Przy śmigłowcu muszą być ciała z dwoma PDA - na 100%. Sprawdziłem.

  Oto dowód na istnienie dwóch PDA - jeden to raport z wypadku - drugi to wiadomość dla Borodina.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa PDA jeden umknął w stosie innych. Ja również mam w plecaku to drugie kolesia Krzyworuczko.

//

Dwa pytania do grających...pytam ponieważ nie mam dużo czasu na grę i kombinowanie.

1. Czy to prawidłowo, że stalkerzy strzelają do mnie na Kordonie gdy chcę przejść pod mostem (podejrzewam że tak)...jak to zmienić ?

2. Czy zadanie ...Zabij wojskowego na ATP ...musi obowiązkowo odbyć się po cichu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalkerzy pod mostem będą neutralni dopiero w momencie kiedy będziemy mieli dialog z Sidorowiczem i on nas im poleci - to nastąpi po zaliczeniu zadań dla Tessa.

Likwidację porucznika Katajewa przeprowadzamy wchodząc po belce na końcu budynku z zawalonym dachem, potem po krawędzi dachu lewą stroną (by nie widzieli nas strażnicy), i przez dziurę w eternicie na poddasze. Wychylając się przez wyłom w ścianie likwidujemy cel. Potem "chyc" na dach, na ziemię i przez płot - po kłopocie. W dialogach u Tarasiuka, po akcji, są do wyboru opcje na "głośne" załatwienie sprawy - ale nie sprawdzałem ich - bo nie musiałem.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie jest do tłumaczy.

Na Kordonie pozyskałem pendrajwa " TAJNE nr 1 ##$!1* ..  ..@^#* ", oraz PDA IMMAMA, w którym występuje też coś podobnego "  #^%*@@!*^ " . To jest wizualna informacja, że wiadomości są utajnione, czy błąd wyświetlania?

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/7623d7197ac95c3715542f5/1 http://www.sendspace.pl/file/pic/216b17d692b352bccbb6899/1

 

I taka informacja. Przy helikopterze znalazłem tylko jedno PDA - Kriworuczenki, a mimo to poszedłem z fabułą dalej. Już jestem po walce na posterunku na Kordonie. Na Agro nie miałem gry z Powinnością. Tylko zadania poboczne z niektórymi NPC. Budynek "sztabu" był niedostępny.

 W bazie stalkerów, wszystko było jak należy. Widocznie te PDA, to klucze do fabuły w rożnych częściach lokacji Agroprom. Nagrodą za dociekliwość.

 

Nagrodę za zabicie Renegatów w tunelu Agropromu, mam odebrać na Kordonie. Wy też?

 

 Ciekawe, będę musiał sprawdzić, czy teraz mając wskazówkę gdzie ten trzeci może być, jak po powrocie z Kordonu pójdę, znajdę i wejdę do Agro, czy dialogi się otworzą. Freeplejowość kolejności takich zadań, powinna na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier w Czystym Niebie wszystkie nagrody za zadania dane przez Stalkerów odbieramy w ich bazie czyli na Kordonie.  :smile:

 

A co do tych dwóch PDA to i tak Byś w początkowej fazie gry nic nie zrobił bo budynek ''A'' jest niedostępny.

Dokładnie tak jak napisałeś.

Edytowane przez patryk38832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kordonie pozyskałem pendrajwa " TAJNE nr 1 ##$!1* .. ..@^#* ", oraz PDA IMMAMA,

Mam również te materiały i pytanie czy to ta fleszka jest potrzebna do wątku z Prowodyrem. Lepiej by tak było ponieważ mimo pacyfikacji posterunku w zadaniach dalej widnieje jako niezaliczone zadanie...

 POSTERUNEK ... znajdź Szepta na posterunku wojskowym. // Ja myślę, że krzaczków nie należy zmieniać...sam opis TAJNE mówi że zawartość może być kodowana, ale to szczegół. Ewentualnie zmienić na wpis...<<Zawartość kodowana>>.. /// Po akcji z zamachem na wojskowego na ATP koleś wiosce mówi ... Tess zaraz przyjdzie, o ile już nie przyszedł ...ile trzeba czekać na pojawienie się tego NPC bo mam wrażenie, że coś jest nie tak, zbyt długo to trwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy dzięki za info o zadaniu. W domu za ogrodzeniem mówisz @smox ...no to chyba mam problem.

///

Jeżeli ma być patch to mam dwie sugestie...

1..to zmienić ksywkę Poszuk na Poszukiwacz

2..to dialog na foto. Teraz jest w trasie. Logika zdania wiąże to z Sidorem, a to nie prawda bo jest w bunkrze. Lepiej wstawić np. Teraz nie mogę bo śpi. lub coś sensownego.

 

Dołączona grafika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmienię Poszuka na Poszukiwacza. Jest w trasie - faktycznie nie brzmi najlepiej, napiszę - Teraz jest nieosiągalny. 

 

*******

Z Poszukiem jest problem. Trzeba dokonać zmian min. w gameplay, więc zmiany będą widoczne po rozpoczęciu nowej gry. Gdybym teraz go zmienił, to grający mieli by dwie nazwy - Poszuk i Poszukiwacz, co wprowadziło by zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie szkodzi @smox zmiany zobaczą inni gracze... z drugiej strony to epizodyczna postać i nie ma dużego znaczenia zostaw na razie jak jest.

Jeżeli ma być zamęt to nie zmieniaj. Można poprawić w finalnej wersji PL.

//

Niestety nie mam w wiosce gości o ksywce TASS przeszukałem wszystkie domki. Jest TARASIK a tego drugiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc wracam na Bagna i zobaczymy co się będzie działo, ale to chyba oznacza koleją pacyfikację posterunku.. :smile: . Miałem zamiar wrócić , ale przejściem obok bazy stalkerów. Tam nie wpuszczają więc wykonałem zamach na Wojskowego by otworzyć sobie drogę i według logiki tak powinno to wyglądać. Wszystko na nic bo jakiś tam Tass się nie pojawił. Oby pojawił się później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.