Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

INSTALACJA moda ze spolszczeniem:
Podstawka - STALKER Cień Czarnobyla z patchem 1.0004
1. Wypakuj moda i skopiuj folder gamedata i bin do folderu ze Stalkerem.
2. Wypakuj spolszczenie i skopiuj folder gamedata do folderu ze Stalkerem.
4. W pliku fsgame.ltx...zmień linijkę...$game_data$ = false| true| $fs_root$|  na: $game_data$ = true| true| $fs_root$|
5. Dodaj parametr -nointro do właściwości skrótu gry
 
Spolszczenie zawiera Patch kumulatywny, tak, że nie trzeba go instalować.
Jeżeli będziecie wstawiać jakieś dodatki, to przed spolszczeniem. Spolszczenie ma być dodane na końcu.
 
Proszę kogoś uprawnionego do dokonania zmian w 1 poście i usunięcie tego.
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem na Magazynach Wojskowych. Po rozmowie ze snajperem, który stuknął tego koło płotu, mam zajrzeć do jakiegoś schowka na dokumenty. Tenże snajper (mówiąc pokrętnie, gdzie mam iść), kieruje mnie gdzieś i w razie nieobecności tam PDA trupa, to mam się zwrócić do Maksa lub Łukasza. Nie wiem gdzie schowek i nic się nie dzieje. Obszedłem chyba wszystkie mi znane skrzynie, kłody i włazy - zero efektu. Jak to u Was było z tym PDA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fr0zeN, opisz swoje działanie, to może uda się znaleźć błąd w czynności i naprowadzić Cię na właściwe tory. Ja onegdaj też miałem z tym wpisywaniem -nointro problemy, ale po uspokojeniu się (wystarczyła dwustugramówka rozweselacza) i po pokierowaniu przez kolegów, zajarzyłem, gdzie mój błąd był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w folder THQ/S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl/bin i PPM na XR_3DA i wpisuje ten parametr w nazwie. U mnie to wygląda tak - "XR_3DA -nointro".

 

Czołem

U mnie to tak wygląda:

 

"C:Program Files (x86)THQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of ChernobylbinXR_3DA.exe" -nointro

 

i działa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fr0zeN, robisz to PPM i wchodzisz we właściwości? Jeśli tak, to tego nie napisałeś. Gdy wejdziesz PPM i we właściwości, to powinno Ci się wyświetlić okienko i tam obok Ogólne jest Skrót - na tym powinno się okienko otworzyć. Niżej masz Element docelowy: i nim robisz ten wpis - UWAGA! - po spacji, czyli klikasz za ostatnią literką wpisu w okienku i robisz spację i dokonujesz wpisu. Musi działać, cholera.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś (w elemencie docelowym skrótu) i wyszło mi coś takiego:

"D:Program Files (x86)THQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of ChernobylbinXR_3DA.exe" -nointro

 

Jeśli jest dobrze to coś jest popsute bo jak włączam skrót to mam jakieś znaki zapytania, częściowe frazy i na końcu "xrGame.dll".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, @smox miał latarkę w grze, ale ja już nie. Sam nie wiem od czego to konkretnie zależy. Sądzę, że ma to związek z tymi dwoma patchami. W połowie gry nie chciałem już eksperymentować w plikach, bo zapewne należało by grać od nowa, a to mi się nie uśmiechało. Noce i tak są dość jasne, ale po zejściu w jakieś nieoświetlone podziemia, mogą być problemy z widocznością. Może ma ktoś dobry sposób na uruchomienie latarki u GG? NPC mają, ale za cholerę żaden nie chce sprzedać. Może chcieliby w eurosach, a tu tylko rubelki?  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod ma dwa rodzaje latarek. Podstawowe, to latarka w inwentarzu i wkładana w slot dla używania. Można przez przypadek się jej pozbyć.

Ale do moda dołączony jest fix  ( folder "Фонарик" ), na przywrócenie latarki na czoło. Już jej nie zgubimy.

Nie sadzę aby wymagało to nowej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pobawiłem się odpowiednimi plikami od oświetlenia i jednak gra od nowa wymagana, jak się chce mieć światełko na łepetynie. Pogram dalej bez latarki, ale jak tak będzie ciemno, jak na tej nowej lokacji w podziemnym parkingu, to dziękuję. Tam horda rozwścieczonych mutków mnie pożerała żywcem, a ciemno było tak wokoło, że zacząłem wątpić, czy jeszcze żyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne nie dałem tego pliku z patcha 5, bo tytuł pliku jest "Bez fonaria w slotie" i sądziłem, że nie będę miał latarki, za to zostałem bez. Nie zwracałem uwagi na jej brak, bo na początek jesteśmy bez kombinezonu, to myślałem, że i bez światełka się jest. Tak sobie pokpiłem latarkę, której brak doskwiera w niektórych bardzo ciemnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.