Skocz do zawartości
Junx

Jaka podstawa do nowego Hybrid'a?

Inny mod jako postawa do nowego Hybrid'a?  

10 użytkowników zagłosowało

1. 1. Inna podstawa czy do zera?

• Tak - Inna postawa
      9
    • Nie - od zera
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na Discord'zie został poruszony temat czy nie dać hybrid'a na wersji 1.4.22 na jakiś inny mod jako postawę?

Kto może niech napiszę w tym temacie oraz mały opis jaka, dwa trzy zdania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Junx, takie sprawy powinieneś skonsultować z kimś mającym o tym pojęcie. Cóż ja, zwykły gracz mogę Ci doradzić, jak się na tym nie znam? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@smox jeśli miałbym robić dwa razy to samo to mogę wziąć za podstawę jakiś modpack i go rozbudować/ulepszyć. Przykładowo w CoM wywalić tekstury nieba z MISERY i dać podstawowe, aby był "normalny" słoneczny dzień, można multum wymieniać.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz sporą konkurencję bracie:) Demosfen, Dead Air, Stason, Echo of Misery... Moim zdaniem powinieneś kontynuować prace na wersji 1.4.22. Kiedy wyjdzie nowa wersja CoCa, modpacki znów będą zmieniane a wtedy mógłby powstać również nowy Hybrid. Chociaż może pojawi się kiedyś stabilny silnik x64, nad którym warto by było się pochylić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem powinieneś kontynuować ulepszanie Hybrida na 1.4.22. Kawał świetnej roboty, ale są pewne niedociągnięcia. Po około 30 h w Hybrydowej Zonie nasuwa mi się co nie "bangla":

- ceny pistoletów i strzelb są za niskie,

- ceny artefaktów z dodatku są stanowczo za niskie, mają w większości same pozytywne właściwości, a kosztują grosze;

- detektory; też mocno zaniżone ceny, w końcu dzięki nim zarabiamy poważne ruble w Zonie;

- w moim przypadku ani razu nie pojawiły się helikoptery, oczywiście mam je zaznaczone w opcjach,

- w bazach zdobytych przez inne frakcje, nowi mechanicy mają możliwość ulepszania sprzętu na maxa, bez konieczności dostarczenia im narzędzi, też zbyt łatwo;

- spawn mutantów nieco dziwny, o tym napiszę nieco później;

- przy starcie Monolitem, ich przywódca w Prypeci niejaki Królik, zamiast wydawać nam rozkazy, popadł w totalną katatonię i razem z handlarzem modlą się do tego stosu drewna; leniwe parówy.

No i frakcje, ach te frakcje. Z początku grając byłem do tego dodatku nastawiony bardzo entuzjastycznie. Dynamika, zmiany na mapie, w porównaniu z vanilliowym CoC, więcej akcji....ALE.... Zacząłem grę najemnikiem, najpierw wyzwolenie Dead City, zdobywanie Magazynów Wojskowych, Jantaru, Baru i Dziczy, wszystko fajnie balans, poziom trudności, dawno nie jarałem się tak grając w STALKERA. Potem przez Wysypisko i Kordon udałem się na Bagna na spotkanie z Doktorem Dre. W międzyczasie dokonałem upgrade'u ekwipunku, miałem podrasowaną na maxa Sevę, detektor Svarog, Barretta M98, Remingtona 870, M4A1 też wypasiony z dodatkami - Merc na wypasie... byłem gotów na przygodę pełną gębą, zajarany dalszą eksploracją Zony i misjami Doktora. I tu pojawiło się wielkie ALE. W międzyczasie Czyste Niebo i Najmole ( z moim niemałym udziałem, ale tylko na mapach wymienionych wcześniej ) zajęły praktycznie całą Zonę. Z mojej wielkiej przygody pozostał tylko miły spacer, niestety. Zwiedzając kolejne mapy wiało totalną pustką i turbonudą; wszędzie CS i Merc's i absolutnie nie miałem do kogo i czego postrzelać. Nawet spawnowane mutanty były od razu pacyfikowane przez oddziały w/w frakcji. Nawet w podziemiach Agropromu, Najemnicy wytłukli już wszystkoz wyjątkiem snorków w ognistym tunelu. LIPA TROCHĘ!!! Podobnie nudnawo było podczas gry samotnikiem i Czystym Niebem, fajnie ale tylko w początkowej fazie gry.

Postanowiłem utrudnić sobie zadanie i zacząć imprezę tym razem w Wolności w Magazynach. Tu się działo...Spawn mutantów w tym miejscu naprawdę jest gruby: Chimery, Nibyolbrzymy, Pijawki wszystko hurtowo. Opanowałem sytuację oczyściłem całą lokację z wrogów, zarobiony i z fajnym sprzętem wziąłem jakieś misje i ruszyłem solo na Merc'ów z Martwego Miasta. Epicka bitwa, ale do przodu. Pozbierałem fanty i z radosną nowiną wracam na Magazyny a tam....puchy. Wszystkich wytłukły mutanty, Łukaszek, handlarz,mechanik R.I.P. bros.

W tym momencie szczerze zniechęciłem się do Hybrydy, odczuwam spory niedosyt. Wiem, że szybkość "wojny frakcji" została już zmniejszona, ale w moim odczuciu i tak jest zdecydowanie zbyt szybka. Grając w normalnym tempie, eksplorując mapę, wykonując jakieś zadania poboczne, jeśli nasza frakcja i sojusznicy zwyciężają, po pewnym czasie w grze zwyczajnie NIE MA CO ROBIĆ :(. I tu moje pytanie/sugestia: jak spowolnić jeszcze przemieszczanie się i ekspansję ugrupowań??? Tak o 75% IMAO. Druga rzecz to ten wariacki spawn mutantów w Magazynach Wojskowych. Wolność od początku jest skazana na pożarcie dzięki temu, pomijając już fakt, że jest pogryzana z 3 stron przez Monolit, Powinność i Najemników. Przejebanos.

Reasumując mój bełkot; co do Hybrydy to mam odczucia jak do niektórych kobiet z moich doświadczeń: jednocześnie uwielbiam ją i nienawidzę. JUNX i tu ogromna prośba do Ciebie o ojcowską interwencję w w/w temacie.

POZDRO ALL

P.S. Junx,a może istnieje szansa żebyś udostępnił Hybrida bez tego dodatku EOC...? Radość byłaby z mej strony wielka... 

Edytowane przez Mayer99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwilowo nie będę mógł nic robić bo dysk twardy znowu padł i czekam na odpowiedz. 

Jeśli mam gwarancję jeszcze to niech mi kasę oddają i kupuje ssd, ale jeśli nie mam to muszę kupić "za całość" ssd. A czy dalej będę Hybrid'a robić, nie wiem czas pokaże bo na teraz nie mam czasu i chęci a na siłę nie ma co robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mnieciu żebyś wiedział, jakbym nie był z rodziną to bym od razu załatwił, ale że byłem z nią to tylko zostawiłem w jutro będę dzwonić i dam znać co wyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chodzi co można by było poprawić albo dodać to:

- może system losowych sojuszy? w sensie nie taki całkiem losowy że nagle monolit ma sojusz z każdym, ale taki rozsądny system, gdzie za każdym razem jest troche inaczej np. stalkerzy sprzymierzają się z bandytami 

- ceny jedzenia troche przesadzone, tabliczka czekolady 700 rubli, oliwki 1000 ja wiem dobra luksusowe troche warte ale nie żebym wywalał pistolety na rzecz jakiś ciastek xdd

- ceny ogólnie powinny być wyższe albo zarobek mniejszy, na egzoszkielet i fajną broń za szybko trochę idzie uzbierać 

-ceny artefaktów tych pozytywnych powinny być większe, a tych słabych mniejsze

-za mało potworów, zbyt puste podziemia 

-o ile w kordonie czy tam magazynach wojskowych sie dzieje tak jupiter i zaton jest pustką (więcej akcji na innych mapkach)

-większy balans (monolit powinność czyste niebo OP, wolność bandyci,wojsko na stratnej pozycji)

-bug z niepotrzebowaniem żadnych zestawów narzędzi żeby zrobić max ulepszanie

- więcej npc tych ważnych

-cena amunicji czasami droższa niż broń

-bug z brakiem helikopterów

-nie wiem czy tylko u mnie tak jest ale mimo wielu wielu dostępnych fajnych broni to wolność powinność czyste niebo monolit bandyci stalkerzy w 95% mają tylko ak,remingtona, strzelby, pistolety, albo chodzą z pięściami xd jedynie co to trafiam innego u najemników tam praktycznie każdy z  pp2000 mp5 remington pistolet czasami  czasami jakieś m4 ekolodzy mają akurat duży wachlarz uzbrojenia

-czasami buguje sie przejmowanie bazy, w sensie jestem w punkcie do podbicia i jest niczyj, nie mam komunikatu o przejęciu, dopiero po 2-3 wczytaniu mapki albo odejściu gdzieś daleko i powrocie załapuje

-troche bugują się ludzie spieszący do mnie w celu podbicia bazy (czasami nie przychodzą wgl , zostają w miejscu )

-po tepnieciu sie na magazyny wojskowe albo przespaniu się często pojawiają się wrogie jednostki mutanty w środku bazy

-bazy-"stolice" powinny być bardziej zaludnione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odniosę się tylko do cen. Te które znajdujemy w modach, są dla nas szokujące. Ale trzeba wziąć pod uwagę, wartość rubla do złotówki. Aktualnie 1ru = 0.06 zł.

Autorzy modów dają ceny według cen u nich obowiązujących, z poprawką na trudności w dostawach do Strefy. Im coś trudniej dostarczyć, tym droższe. I tu trzeba brać logiczną poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi