Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna Powrót Szramy - repack


Rekomendowane odpowiedzi

Powrót Szramy szybko mnie odrzucił ale jak mówicie, że ten jest z przerobionymi zadaniami i jeszcze rozbudowany,  to trzeba się będzie z nim przeprosić i dać mu 2 szansę :) Pewnie dorzucono giwer i pancerzy, nowe teksturki? Są jeszcze jakieś ciekawe, nowe zmiany, które wpadły wam w oko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę już do Wilczego Legowiska. Nowej broni i pancerzy nie zauważyłem. Za to nie miałem zadań które w cz.1 sprawiały same problemy. Tego z Pogrzebaczem i też mimo wielokrotnego powtarzania przechodzenia z Tango na Kordon, bandzior nie miał ani ekzy, ani notatki na schowek Siemienieckiego. Sprawdziłem w gameplayu jednego z lepszych graczy i u niego też nie było, a gra dalej. Jest tu trochę hardkoru, jak np. likwidacji bandy na Kordonie, czy w podziemiach Agropromu. Nie pamiętam czegoś takiego z cz.1.

I kilka screenów.

Pociągi widma.

ss_administrator_06-02-18_17-42-32_(l03_agroprom).thumb.jpg.1da2d82d510e99fa7d2997e53e47f6ba.jpg

Po każdej emisji, "namiastka" godziny grozy.

ss_administrator_06-02-18_20-28-22_(l03_agroprom).thumb.jpg.e9b471cf8bc60fbaab5878892969b9f3.jpgss_administrator_06-02-18_20-28-45_(l03_agroprom).thumb.jpg.47c706c8a48244f02f57c5eb3b739d32.jpg

No i uroki nocy

ss_administrator_06-03-18_11-17-55_(l05_bar).thumb.jpg.78675b453216ef169977ed42e0dc1627.jpg

Wilcze Legowisko też było z shaderowymi problemami. Zobaczymy jak będzie teraz. A kolorystyka screenów, tak tych jak i poprzednich, wskazuje na znaczącą poprawę grafiki. Fabuła podstawek, jest tu tylko głębokim tłem, przewijającym się w dialogach. I od czasu do czasu jakaś fizyczna "pamiątka" z "tamtych" czasów.

Za daleko zaszedłem grając po rosyjsku, więc i tak moda dokończę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox -  Zaglądałeś do tego gida, który jest w paczce z modem? Tam jest przypomnienie aby nie zapomnieć obszukać bandyty. Wg, mnie, ten poradnik był robiony przez autorów moda. Ale może i lepiej że tego teraz nie ma, bo jak pisałem, były z tym tylko same kłopoty. A to co znajdowaliśmy w schowku Siemienieckiego, stawiało grę w modzie na głowie. Kosmiczny pancerz i kosmiczna broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Czego nie można zrobić w modzie Powrót Szramy:
- Nieuważnie czytać dialogi lub informacje, w tym kolorowe SMS-y
- umieszczać Czarnych dziur w piwnicach, dołach itp. ma być równa powierzchnia
- umieszczać więcej niż dwie Czarne dziury na lokalizacji lub jedną Czarną dziurę na jednej, a drugą w drugiej lokacji
- strzelać bezkrytycznie do wszystkich postaci
- zapisywać gry podczas nadejścia kolorowego SMS-a

3 godziny temu, smox napisał:
3 godziny temu, kondotier napisał:

bandzior nie miał ani ekzy, ani notatki na schowek Siemienieckiego

Tak, bo te dodatki zrobił @Yurek i dodał je do spolszczenia. W oryginalnym modzie tego nie ma. 

Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, więc wycofuję się z tego co napisałem. Faktem jest tylko, że @Yurek dodał wypasiony egzoszkielet i broń. Jednak schowek Siemienieckiego jest do znalezienia w modzie.

ss_jarek_06-03-18_15-20-18_(l01_escape).thumb.jpg.86d132da994e87eebfc11e50b8ae4549.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza zacinka moda. Przy przechodzeniu z Wilczego Legowiska do Doliny Mroku wylot z takim logiem.

Expression    : fatal error
Function      : CRender::texture_load
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
Line          : 295
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't find texture 'pro\ŔĘ108\silenser5_56'

Wczytanie autozapisu nie pomaga. To samo. Szukałem tej tekstury w modzie, ale nie znalazłem. Potrzebuję pomocy w odnalezieniu, albo gotowego rozwiązania.

A co dotyczy "Schowka Siemienieckiego". Pamiętałem o tym i dlatego każdy bandyta na Wysypisku był sprawdzony. W poprzedniej grze bandytę znalazłem na Agropromie. Teraz na Agropromie bandytów brak. Wiedzmy, Gospodarze, Najemnicy i kupy zombich. Tych też na wszelki wypadek posprawdzałem.

To samo było z bandytą w egzo przy wejściu na Kordon. Nic nie miał. A w grupie Tango nie było NPCa wymienionego w poradniku, jako tego co pomoże schowek znaleźć. Za to namiar na schowek dostałem dopiero od Torycza z Wilczego Legowiska, po przyniesieniu mu oprogramowania. Ale jak z Wilczego nie wyjdę, to koniec gry i nie sprawdzę.

@smox  - Ty na tych bandytów z Wysypiska natrafiłeś?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kondotier napisał:

@smox  - Ty na tych bandytów z Wysypiska natrafiłeś?

Tak, na Wysypisku. Kolejny gościu z cyfrą kodu jest w wiosce nowicjuszy na Kordonie, ale chce 50 tyś. To tyle, bo dopiero wszedłem do Agropromu.

@kondotier wstaw zapis przed tym wylotem. Ja go pewnie nie naprawię, ale są na forum ludzie znający się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  - Pamiętasz jak się nazywał? Po rosyjsku miał to być Umnik. Czyli w mojej grze nie powinienem mieć problemu. Sava wstawiam, ale przy wstawionym spolszczeniu, chyba nic z tego nie będzie. Gram po rus.

Save po którym następuje wylot z błędem wstawionym dwa posty wyżej.

183 przed dm.sav

Grając pierwszy raz w cz.1, z tymi bandytami miałem dokładnie te same problemy. Ratował mnie Yurek zapisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna instalacja repacka przedstawionego przez Kondotiera w #1.

1. Uruchamiamy instalator, wskazujemy mu miejsce gdzie ma zainstalować naszą grę (nie tworzymy katalogu, instalator zrobi to za nas) i czekamy aż zakończy pracę.
2. Usuwamy skrót, który instalator stworzył na pulpicie (jeśli wcześniej przypadkowo zaznaczyliśmy taką opcję).
3. Zmiana nazwy katalogu z zainstalowaną grą na np. SZRAMA.
4. Na pulpicie robimy skrót do pliku XR_3DA (jest w bin).
5. Do głównego katalogu gry kopia tego fsgame.ltx ze zgodą na zamianę (folder z zapisami utworzy się w bin).
6. Popr. fix Nr 1 + 2. Naprawiono brak wyświetlania się parametrów broni - LINK
7. Możemy grać (grę odpalamy ze skrótu na pulpicie).

Jeśli komuś nie pasuje folder z zapisami w kalalogu bin, może zmodyfikować pod siebie plik fisgame.ltx.

Dodatki, dźwiękowy i na udźwig autorstwa OldMan'a jak najbardziej kompatybilne.

Parę screenów.

Spoiler

1.thumb.jpg.e0c72a82563a131245e8d215fe07f0ea.jpg

6.thumb.jpg.2bcffff2edc60616776d1f0c04f49f7c.jpg

3.thumb.jpg.a3d62fb33e95086f7652bccbc518710d.jpg

5.thumb.jpg.5c6fd4aecbda12c716d9822c94239fda.jpg

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę katalogu i wylądowałem w DM. Kiedy po znalezieniu Naboja miałem czas do wieczora, przejrzałem PDA. Mam ten zapis ze screena wyżej od @smox, z informacją o cyfrze kodu, choć żadnego z tych wymienionych w niej nie znalazłem. Gorzej będzie z tym od drugiego bandyty. O nim już informacji nie mam. Poszukam tego Mądrali, jak się zjawię na Kordonie. Może uda mi się kod uzbierać.

Może to przypadek, a może tak ma być, że co tylko się chcę dłużej przespać, mam emisję, a po niej godzinę grozy. Przynajmniej po dwie fale zombich i mutków.

Kto pamięta z cz.1, czy cygara i papierosy są potrzebne do czegoś, czy to tylko dekoracja?

Szukając Naboja, znajdziemy z niego tyle, a reszta niewidzialna.       Ładne niebo? Tuż przed Godziną Grozy.

ss_administrator_06-03-18_20-00-04_(l04_darkvalley).thumb.jpg.dd462286f6e3a268e165c4994d299d1d.jpgss_administrator_06-03-18_20-48-17_(l04_darkvalley).thumb.jpg.8858c1bf32f709aeeb25e549c10ddd0d.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondotier napisał:

Mam ten zapis ze screena wyżej od @smox, z informacją o cyfrze kodu, choć żadnego z tych wymienionych w niej nie znalazłem.

Musiałeś znaleźć @kondotier, tylko teraz działa to inaczej. Naukowcy z Kordonu przerobili PDA Szramy -

"Teraz twój nadajnik, jest zdolny określić kodowaną informację z innych PDA w promieniu 500 m. Typowych zapisów nie rozpoznaje, ale jeśli zapis jest kodowany, to go rozpozna, i pojawi się informacja na ekranie. Na przykład: W promieniu 500 m leży trup, albo napis - "Stalker ma ważne informacje". Pozostaje tylko znaleźć trupa, zgrać te informacje od niego, i komunikat pojawi się ponownie, ale wpis przesunie się już do twojego PDA."

Czyli działa to automatycznie, nie ma żadnych kartek czy notatek. Wystarczy przeszukać trupa i już, masz informację w swoim PDA.

21 godzin temu, tom3kb napisał:

Są jeszcze jakieś ciekawe, nowe zmiany, które wpadły wam w oko?

Zmian jest sporo. Trudno jest mi je wymienić, bo oprócz tych w plikach tekstowych, dużo ich było też w skryptach, configach i gameplayu. Bez wątpienia dużą zmianą jest dodanie Mrocznego Parowu i zadań z nim związanych. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox - Mam takie informacje, rozmawiam, szukam trupów. Ale będąc wyczulonym, szukałem tych trzech nicków. Nie było żadnego. Chyba że znowu miał kod jakiś inny. Gdyby to było z automatu, to musiałbym mieć też od tego bandyty w egzo. Chyba 5 razy zaczynałem z baru, aby dostać to co potrzeba i za każdym razem bandzior miał albo tylko Grozę laserową, albo nic. Grupa Tango zabrać nie mogła, bo obszukiwałem wszystkie trupy wcześniej niż podeszli. No nic, zobaczymy co u ciebie wyjdzie, jak zrobisz to zadanie.

Myślałem, że po latach mod wywietrzał mi z głowy, ale nie. Chyba dlatego, że to był mój pierwszy i z kłopotami.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 10:41, kondotier napisał:

Chyba 5 razy zaczynałem z baru, aby dostać to co potrzeba i za każdym razem bandzior miał albo tylko Grozę laserową, albo nic.

Nie wiem @kondotier dlaczego tak masz. Grasz w oryginalnego moda, więc nie zachodzi obawa, że spolszczenie coś namieszało. Ja gram ze spolszczeniem i zobacz sam - cyfra kodu była przy bandycie w egzie.

ss_jarek_06-05-18_11-53-59_(l05_bar).thumb.jpg.39fe4a5a2a5151960c0ddd7eb97a5cc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.