Skocz do zawartości

Dołożenie karty graficznej


Zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chcę dołożyć kartę graficzną (obecnie gram na zintegrowanej Intel(R) HD Graphics 4400. Karta, którą chcę dołączyć to Karta Graficzna GIGABYTE GT 1030 2GB OC HDMI DVI. Procesor to czterordzeniowy Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz. System windows 7, dysk HDD, RAM 8GB. Kartę chcę dołożyć, żeby grać w EFT na średnich, a przynajmniej minimalnych. Oraz oczywiście w  stalkera :)

Edit: Zasilacz 350W 

Edytowane przez Zigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja bym wybrał GTX 660,GTX670 lub GTX760 lub 960 albo jak kolega wyżej proponował 1050. 1030 to zdecydownie za słaba karta, niewarta  swej ceny. O wiele lepiej będzie kupić starszą używaną kartę z wyzszej półki bo  będzie o wiele wydajniejsza. Sam miałem długi czas GTX660 i potem 760 i dzialały na nich wszystkie nowe gry na średnio/wysokich detalach. STALKER na tych kartach śmiga na full nawet na najbardziej wymagających modach więc nie ma sensu tracić kase na karte z segmentu PC multimedialnych czyli do neta i oglądania filmów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale nie chcę kupować droższych kart, do których będę musiał dołożyć jeszcze zasilacz. Chyba, że jest tu wymieniona taka, która również jest możliwa do zamontowania bez konieczności wymiany zasilacza, albo innych części "żeby komputer się nie nudził" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zigi Wrzuciłem w kalkulator Twój zestaw z kartą GTX 1050:

Snap7.thumb.jpg.86f27dc363e5106063c941d6c506a00b.jpg

Czyli na razie starczy ale jak zwraca uwagę @Allen powinieneś w niedługim czasie pomyśleć o zmianie zasilacza bo Twój swoje przepracował chyba, że masz go od niedawna.  
Jak wynika z kalkulatora na Twój zestaw z nową grafiką 350W wystarczy i jest to kosz około 200 zł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz co podał @Zigi jest nie najgorszy jeśli chodzi o wydajność więc da sobie radę z GX1050 czy 960,ale będzie to już w granicach sprawności. 

Nie nazwałbym tego bombą bo to nie jest zasilacz typu Logic,Mustang czy inny shit z czarnej listy,chiefteci są stabilne i niewiele z nich się pali,a jak juz to mają zabezpieczenia także nie spali całego kompa.

Jednak jeśli myślisz rozbudować w przyszłości komputer to nowy zasilacz minimum 500W będzie jak najbardziej wskazany.

Nie rozumiem też tej fobii kupowania używanych podzespołów do PC,zwłaszcza kart Graficznych. OD 2005 roku kupuje tylko i wyłącznie używki na allegro i jeszcze nigdy nie byłem zawiedziony.

Wiele z komponentów kupionych wtedy z drugiej ręki działa mi do dziś jak Radeon X1950PRo AGP od Powercolor którego uzywam do dzis w drugim PC do gier na XP.Procesory też mam wszystkie i takze każdy sprawny mimo że pracowały podkręcane cały czas. Wystarczy odrobina cierpliwości i czasu i można sobie zbudować dobrego PC za niewielką sumę.

Dlatego właśnie kupuje zawsze używane podzespoły. Po pierwsze wiem,ze są sprawne i skoro działały rok bez problemu, to kolejny rok,dwa także będą działać,a po drugie sztuka jest złożyć sobie jak najwydajniejszego kompa za jak najmniejszą sumę.  Swojego PC rok temu złożyłem za niecałe 1200PLN [i5 2500k @4,5GHz,8GB DDR3 2133 Gskill,ASUS P8Z68 Deluxe,GTX760,zasilacz CM 550W 80+), i jedyne co zrobiłem to wymieniłem GTX760 na GTX970 ASUS Strix i zasilacz XFX 850PRO (70A na linii 12V max 840W) który dostałem za flaszke od znajomego co sobie z zagranicy przywiózł kilka PC kupionych za grosze. Co prawda zasialcz za mocny do mojego zestawu ale przyda się przy kolejnej rozbudowie.

Natiomiast inny kolega kupił gotowy zestaw "gamingowy" na allegro za ponad 2000 (sama jednostka) i jak zobaczyłem "moc" tego zestawu to tylko klepnąłem go po plecach i powiedziałem że mogł te 2 tysiaki wydać na prochy i dziwke i miałby z tego o wiele więcej radochy :D Kupił padakę z budżetową plytą główną w której był wsadzony i7,12GB Ram Kingstona i grafika uwaga GTX950ti, i prawie 1/3 wartości zestawu stanowiła obudowa i zasilacz . Dziw bierze że ludzie ciagle dają się nabierać i kupują takie zestawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zigi napisał:

nie zależy mi na cichym działaniu podzespołów

To nie jest dobre podejście. Nie dobre, dla podzespołów komputera. Wystarczy się chwilę zastanowić - co najbardziej hałasuje w kompie? Ano chłodzenie karty graficznej i procesora. A dlaczego hałasują? Hałasują, bo jeżeli obudowa nie jest dobrze wentylowana, to muszą rozkręcać się do dużych obrotów. Czasem wystarczy dodać do obudowy 1 czy 2 wentylatory, by nastała cisza:)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odradzam kupowanie uzywanych kart gtx 10XX badz Radeonow r5/r7 sa bardzo cenne dla "kopaczy". Rzad juz wyciagnal lapy do kieszeni gornikow,wiec bedzie wysyp kart na rynku wtornym nawet z gwarancja. Ja na Twoim miejscu ,na dzien dzisiejszy to karta ze sklepu ,a reszta to wedle uznania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty używane przez kopaczy to tylko najmocniejsze modele...Nikt normalny nie kopie GTX1050ti,czy 960 lub nawet 970...z reszta kolega nawet nie myśli o kartach z tego przedziału cenowego.

No i na koniec dodam od siebie ze to kolejna plotkarska paranoja by nie kupować używanych kart, bo nie wszystkie są zajechane jednakowo i tylko niewielki procent takich kart może być przegrzana. Nie ma co powtarzać wszędzie zasłyszanych bzdur w necie.

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FeRu napisał:

...No i na koniec dodam od siebie ze to kolejna plotkarska paranoja by nie kupować używanych kart, bo nie wszystkie są zajechane jednakowo i tylko niewielki procent takich kart może być przegrzana. Nie ma co powtarzać wszędzie zasłyszanych bzdur w necie.

Kolega FeRU chyba nie wie co pisze. Karty do koparki sa eksploatowane do granic procka GPU, a o co chodzi w koparce .... oczywiscie o moc obliczeniowa prawda. Dodam jeszcze ze sa zmieniane biosy w kartach r5/r7 (co raczej na gwarancji tego juz nie uznaja) ,ze by z 15 Mh/s miec 30 Mh/s. Chlodzenie chodzi na maksymalnych obrotach , czyli procek jest pod obciazeniem i sie grzeje 24h na 7d non-stop. Wiec nie pisz ze sa lekko przegrzane i nie porownuj do ekspolatacji domowej maszyny. Sam ma 1070 i 1050ti i chlodzenie nie chodzi jak siedze w necie czy w jakies stare gierki pykam ,a w koparce niestety jest na odwrot.

Napisalem koledze o tym ,ze by mial to na uwadze bo pisano wyzej o gtx 10xx i tyle.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem o czym piszę. Wielu kopaczy któży mają farmy,trzymaja swoje koparki w chłodzie i dbają o to by pracowały w komfortowych warunkach bez brudu i w niskiej temperaturze oraz wymieniają pasty termo raz na jakis czas.

Sprawa ma się inaczej ze wszelkimi "Januszami Cebulami Biznesu" co mają jedną czy dwie koparki trzymają je gdzie się da i nie dbają o przegrzanie oraz kombinuja jak mówisz z biosami itp. oraz często nawet nie czyszczą sprzętu tylko pracują mimo centymetrowych warstw kurzu.Taki sprzęt może być faktycznie mocno wyeksploatowany.

Jeśli chodzi to że karty pracują ciagle 24 na dobe jest o wiele lepsze niż ciągłe włączanie i wyłczanie sprzętu.Żywotność wszelkiej elektroniki skraca się im więcej jest cyklów rozruchowych i to jest potwierdzony fakt.

Wiele bardziej szkodliwe dla komponentów jest ciagłe schładzanie i rozgrzewanie oraz włączanie i wyłączanie niż ciągłą jednostajna praca,to właśnie wtedy dochodzi do największej ilości awarii sprzętu. 

Dlatego gdy zacznie się wysyp GPU z koparek to śmiało bedzie można kupić od kogoś kto zajmował się tym na poważnie i unikać kart od amatorów co ledwo wychodzili na plus bo ich sprzęt będzie na pewno w wiele gorszym stanie. Z tymi kilkoma procentami to może faktycznie zbyt optymistycznie napisałem,bo szacunkowo ok 1 na 6-8 kart będzie zajechana tak że padnie w krótkim czasie. 

Temat degradacji gpu jest wciąż badany ale plotka żeby unikać wszystkiego co używane to najzwyklejsza brednia. Nie ukrywam ze jak się trafi w bardzo dobrej cenie GTX1070 czy GTX1080 z koparki to sam kupię.

JAk czytałeś wątek uważnie to jedyne karty z zerii 10xx to były 1030 i 1050 i nikt nawet nie wspominał o 1060 i wyżej.

 

Edytowane przez FeRu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FeRu napisał:

 

....Sprawa ma się inaczej ze wszelkimi "Januszami Cebulami Biznesu" co mają jedną czy dwie koparki trzymają je gdzie się da i nie dbają o przegrzanie oraz kombinuja jak mówisz z biosami itp.j. ....

 

No i wszegolnosci mialem to na uwadze,bo znajda sie "miski", ktorzy wcisna kit :) A tych "profesjonalnych kopalni" jest niewiele,wiekszosc to jak sam napisales Janusze. Wiec zgodzisz sie ze mna ,ze ta rada jest poczesci pomocna ,bo w kazdej chwili kolega Zigi ,moze znalezc super oferte z allegro czy innej tego typu stronce z atrakcyjna cena karty ze sredniej badz wyzszej polki prawda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.