Skocz do zawartości
kamil190

S.T.A.L.K.E.R Dead Air

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem po chwili grania jakby klawisze odmówiły posłuszeństwa i nie mogę przeładować broni ani wyjąć latarki a w opcjach pisze

że przeładowanie broni i przetarcie okularu maski są pod "R" a latarka pod"L" 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

„L” to latarka czołowa, latarka ręczna musi być w okienku i działa pod klawiszem „O”. Czołówka wymaga naładowanego UPD. Co do przeładowania to odpowiednie ammo musi być na pasku lub z ekwipunku przenosimy ją na broń. Strzelby i shotgun’y ładujemy pojedynczo. Dodatkowo podpowiem, że mapy i zestawy do ich tworzenia pokazują po ich „użyciu” anomalie na PDA, pamiętniki schowki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyczyną jest prawdopodobnie to co napisał @Mayer99 czyli brak amunicji na pasku w ekwipunku. Musisz posiadać pancerz aby móc włożyć tam pociski. A co do latarki to prawdopodobnie nie masz czołówki dlatego przycisk „L” nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. W Moda grałem już trochę czasu. Klimat ciężki i satysfakcjonujący jak na STALKERa przystało. Problemem oczywiście jest brak jakiegoś głównego celu, jak poniektórzy użytkownicy pisali powyżej, co sprawia, że dla niektórych modyfikacja w tym momencie nie jest dla nich. Jako podstawa jest po prostu wyśmienita i nie mogę się doczekać jakichś ciekawszych dodatków lub aktualizacji fabularnych dla modyfikacji, bo przyznać muszę, że takie latanie w tą i wew tą potrafi znudzić.

Ale ja nie w sprawie opinii właściwie piszę. Podczas wędrowania po Jantarze i po okolicach stwierdziłem, że pora może się wziąć za jakieś laboratorium i sprawdzić jak wypada w akcji. Najbliższym, oczywiście, było Laboratorium pod Jantarem, czyli X-16. Zakup ekwipunku potrzebnego do przeżycia nie wymagał większego wysiłku, chociaż musiałem zmodyfikować hełm pod preferencję ochrony psionicznej, aby mi łba nie zwęgliło. Poszło wszystko bez problemu, przedostałem się przez całe laboratorium i zebrałem dokument. Dostałem się do tej dziury pod łaźnią, schodzę na dół w następną dziurę no i ładowanie ekranu... Przypuszczałem, że trochę nerwów napsuję sobie z Nibyolbrzymem, ale cóż... wylądowałem od razu na włazie u góry poza kanałem... Tak jakbyśmy wychodzili drabinką z kanału. Byłem tym faktem zdziwiony i przypuściłem w pierwszej chwili, że to być może jakiś błąd. Tak więc wczytałem grę jeszcze raz i to samo. Zorientowałem się także, że właz studzienki jest po prostu zamknięty.

I tutaj moje pytanie: wiadomo, dlaczego autorzy wzięli się na taki zabieg?

Grałem poprzednio w Zew Czarnobyla i Zew Nędzy i w parę innych modyfikacji, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.

Z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi