Skocz do zawartości
mrbialy1

Problem z modem Priboi Story

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że przeszedłem już zwykłego stalkera a znów mam ochotę powrócić w tą jakże piękną Zonę, chciałem zagrać na jakimś modzie i został mi polecony właśnie Priboi Story. Próbowałem zainstalować go tak, jak jest na forum. Szukałem poradników na YouTube'ie, ale nic z tego nie działa. Jedyne, co się stało to przy próbie uruchomienia gry (Wersja na Steamie) okienko ze słynnym komunikatem: XR_3DA.exe przestał działać. Męczę się z tym już jakieś 3 dni więc jakby jakaś dobra dusza mogłaby mi pomóc, bo jestem na skraju wytrzymania nerwowego, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, mrbialy1 napisał:

Wybacz, ale jakoś nie mogę tego pobrać ani nic. Nie ma innych sposobów?

zainstaluj mega app na pc

zaznacz wszystko na stronie i kliknij pobierz w formacie zip 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Urdur napisał:

zainstaluj mega app na pc

Zainstalowałem, jednak nie mogłem pobrać wszystkiego naraz więc musiałem pobrać wszystko z osobna. Jedyne, czego nadal nie mogę pobrać to folderu "Ambient". Jest on jakoś straszliwie ważny? A poza tym skoro mam już pobrane to co zrobić dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pliku "readmeplz" jest napisane tak:

Unpack the archive content anywhere you want and run the game from "XR_3DA.exe" in the "bin" folder.

Także nadal jakby nie wiadomo, gdzie to wypakować bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że wypakuję to gdziekolwiek i nagle magicznie zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Urdur napisał:

A to pytanie juz do OldMana bo ja w tego moda nigdy nie grałem :D 

Z MEGA pobierasz tylko to:

Snap5.jpg.d39c1bc9e7abe1cabf17118a1f93e6bb.jpg

Wypakowujesz wszystko do jednego (dowolnego) folderu.
Robisz do pliku XR_3DA.exe na pulipt i masz podstawkę ale w wersji 1.0006
Żeby otrzymać wersję 1.0004 kasujesz z utworzonego folderu folder bin.
Potem z katalogu  \patches\1.0004 kopiujesz wszystko do głównego katalogu ze zgodą na zamianę plików i to wszystko.
Masz wersję 1.0004 i do tego dodajesz moda. 

Jeśli tak samo zrobisz \patches\1.0005 wtedy masz wersję 1.0005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, podziałało. Dziękuję bardzo za pomoc <3

Hmmmm.. najwidoczniej jest kolejny problem: po kilku godzinach rozgrywki i zapisywania jej, musiałem zrobić przerwę i zostałem zmuszony wyłączyć komputer. Po odpaleniu gry i próbie wczytania save'a wyskakuje jedynie błąd "Program XR_3DA.exe przestał działać." Ktoś ma na to jakieś lekarstwo? I czy trzeba będzie robić w grze wszystko od nowa?

Edytowane przez mrbialy1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, mam. Ta wersja niestety nie działała, więc zainstalowałem Priboia Overhaul 3.2.5 i teraz kolejne pytanie: ma ktoś do tego spolszczenie? Widziałem gdzieś na tym forum niby link do spolszczenia, ale on nie działał ;_;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod już działa. Jednakże brakuje mi tego spolszczenia, bo angielski w stalkerze jest... meh. Najlepiej by było, jakby wszystkie głosy były rosyjskie, ale napisy i lektor były po polsku. Ma ktoś w zanadrzu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Skąd pobierałeś moda?

2. Wstaw jako załącznik swój plik localization.ltx który jest w gamedata\config.

3. Napisz dokładnie jak instalowałeś podstawkę i moda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tom3kb Problem polega na tym, że link do polonizacji jest martwy a dodatkowo problem jest poruszony w złym temacie.

W każdym razie da się to ogarnąć tylko musiałbym mieć spolszczenie.
Właśnie postawiłem moda.

ss_oldman_07-12-18_16-39-37_(l01_escape).thumb.jpg.810837db07889fc33521b6a495523308.jpg      

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dajcie znać adminowi albo moderatorowi to linka do polonizacji naprawi. Może @portals

Mam moda na dvd z patchami i polonizacją ale nie wiem kiedy będe w domu pewnie za parę dni to pewnie ktoś tu szybciej podrzuci albo naprawi link do pobieralni. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, mrbialy1 napisał:

@OldMan  widzę, że to też jest Priboi Story, skąd to pobrałeś? O ile można wiedzieć oczywiście :) Byłbym wdzięczny, gdybyś to podesłał i ew. powiedział, jak zainstalować

Przeniosłem sprawę tam gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi