Skocz do zawartości
Mixons

Autumn Aurora, Access Violation bug

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem temperatury w czasie gry programem MSI Afterburner i tak to wygląda: GPU - około 80 stopni, CPU - około 95 stopni.

Wielkie dzięki za wrzucenie tych plików, jeśli nie uda się nic zaradzić spróbuję zagrać z samym ZRP, choć wątpię aby to coś dało skoro na czystym Stalkerze również były lagi.

Tom3kb problem w tym, że właśnie fpsy wahają się między 15-60 i to już jest odczuwalne jak spadają poniżej tych 30, a tak jak pisałem nawet gdy odinstalowałem moda i zagrałem chwilę na czystym Stalkerze miałem około 20 fpsów tylko, więc coś musi być nie tak i zmienianie różnych opcji graficznych w grze również na nic się nie zdało. Poniżej załączam również screena z temperaturami, fpsami i użyciem RAMu w lewym górnym rogu(z modem AA):

592421333_S.T.A.L.K.E.R.ShadowofChernobylScreenshot2018_07.12-22_40_45_77.thumb.png.3bea8690ee61684d02d43e89dbeda8d9.png

Edytowane przez Mixons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że przyczyną spadku ilości FPS jest u Ciebie przegrzewający się procesor a co za tym idzie występuje
zjawisko throttlingu (czyli automatycznego obniżania wydajności procesora w celu zmniejszenia temperatury).
Więc jeśli umiesz sam rozkręć laptopa odkurz wyczyść kanał wentylacyjny (może jest zapchany)
Można też zmienić pastę na procesorze i układzie GPU. Możesz też dokupić podkładkę chłodzącą pod laptopa ale
przede wszystkim jednak sprawdziłbym co się dzieje w środku. Temperatury masz zdecydowania za wysokie i to może powodować 
skokowe zmiany wydajności w grach. 

Tu masz link z oceną temperatur w Twoim lapku w grach: 

https://pclab.pl/art59904-6.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@OldMan ma rację z tymi temperaturami i zjawiskiem throttlingu. Tak samo było w lapku mojej córki. Po wyczyszczeniu wnętrza i wymianie pasty (swoją drogą, to była dla mnie droga przez mękę) temperatury wróciły do normy. Podstawka chłodząca jest wskazana, zwłaszcza przy dłuższym używaniu, tylko nie jakiś badziew z 1 wentylatorem.

Podsumowując - nie widzę siebie w roli posiadacza laptopa, a już na pewno grającego na takim ustrojstwie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc panowie, prawdopodobnie macie rację, ponieważ niejednokrotnie grając dłużej, powietrze z wentylatora niemal parzyło np. w Pillars of Eternity i tam również były makabryczne spadki w fpsach, nawet na niższych ustawieniach, ale że to nie była gra fps jakoś to znosiłem. Że też nie przyszło mi do głowy, żeby powiązać te fakty z gorącym powietrzem z wentylatora. W każdym razie teraz przynajmniej wiem co jest przyczyną i chyba po prostu udam się do jakiegoś serwisu, bo sam jestem w tych sprawach zielony i wolę nie ryzykować, że coś zepsuję. 

Jeszcze raz dzięki, mam nadzieję, że po powrocie z serwisu będę mógł wreszcie cieszyć się Falloutem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mixons napisał:

chyba po prostu udam się do jakiegoś serwisu, bo sam jestem w tych sprawach zielony i wolę nie ryzykować, że coś zepsuję.

Słuszna decyzja @Mixons. Bez czyszczenia się nie obejdzie, no i pamiętaj o wymianie pasty. Przy takich temperaturach pewnie dawno już straciła swoje właściwości. Ciekawy jestem tylko ile za to zapłacisz? Być może warto by było zastanowić się nad zrobieniem tego samemu? Biorąc pod uwagę, że czyścić trzeba systematycznie, ja bym zaryzykował. Zakup dobrej pasty i śrubokrętów z pewnością wyjdzie dużo taniej niż serwis. Na Youtube pewnie znajdziesz filmik jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie moje zdanie jeśli masz możliwość zanieś laptopa ale do konkretnego serwisu a nie u "wujka w piwnicy".
Możesz też zmierzyć się z tematem sam.
To jest film śrubka po śrubce a po zmianie pasty trzeba zrobić to samo tylko w drugą stronę:

Tu tej jest kilka porad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi