Jump to content

Latający samochód BlackFly


Recommended Posts

Na świecie powstaje coraz więcej latających samochodów, które wkrótce zaleją rynek. Niestety w większości przypadków, latające samochody są zbyt drogie i/lub wymagają licencji pilota, przez co nie są dostępne dla wszystkich. Nowy pojazd, który został opracowany przez firmę Opener z Doliny Krzemowej rozwiązuje te problemy.

fly.jpg.6a0cd01fb57686917d91f244ea8456a6.jpg
Latający samochód BlackFly

Po wielu latach projektowania i testowania, Opener ujawnił światu latający samochód BlackFly. Jest to autonomiczny elektryczny pojazd, przypominający dużego drona. Maszyna jest jednoosobowa, posiada zasięg 40 km i rozwija prędkość do 100 km/h. Twórcy wyposażyli ją w osiem śmigieł oraz baterię, którą można naładować w ciągu 25 minut. BlackFly był opracowywany przez 9 ostatnich lat. W tym czasie w ramach testów pokonał ponad 20 tysięcy kilometrów i wykonał ponad 1400 lotów. Pojazd klasyfikuje się jako ultralekki samolot i nie wymaga licencji pilota, ani pasa startowego.
Latający samochód, choć ten potrafi tylko latać, już w przyszłym roku pojawi się w sklepach. Właściciel firmy Opener, Marcus Leng powiedział, że nowy pojazd będzie dostępny w cenie samochodu typu SUV. Dokładnej kwoty nie znamy, ale wygląda na to, że będzie o wiele tańszy od większości latających samochodów, które, choć faktycznie posiadają lepszą specyfikację, są drogie i potrzebna jest licencja pilota, aby je obsługiwać. Z kolei BlackFly ma przede wszystkim dostarczać rozrywki i nie mógłby zastąpić samochodu, ponieważ jako ultralekki samolot nie można nim latać w nocy, ani nad miastem.

 

 


Źródło: https://nt.interia.pl/gadzety/news-latajacy-samochod-blackfly-wkrotce-trafi-do-sprzedazy,nId,2607133
 

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym czymś, nie widzę nic z samochodu, a raczej jakiegoś zminiaturyzowanego ULSa. Nawet chyba nie ma to kół, to jak po drogach będzie jeździło?

I oglądając takie "wytwory", zastanawiam się do czego to komu potrzebne. Przecież już od dawna są samoloty z obracanymi silnikami, pozwalającymi w momencie startu i lądowania zamienić je w pionowzloty. Po starcie domowego podwórka, przelot w docelowe miejsce i tradycyjnie brak miejsca do zaparkowania. Ale za to łatwiejsze zaparkowanie w piętrowych garażach, bo każde piętro może mieć własna platformę do przyziemienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity