Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez pomocy spotkanym osobom tak pewnie wygląda końcówka, czyli "po trupach do przodu" :). Ja miałem cztery kury, w tym jedna leżała schowana w pomieszczeniu. Mod ma swoje bolączki, błędy wczytania zapisu przy rozbitym samolocie podczas ratowania dziecka (musiałem to zrobić jednym ciągiem do autosavu), w zadaniu na insulinę kupienie jej w leśnictwie nie zaliczało go (dopiero znaleziona w karetce je odfajkowała, muszę dymać kawałek z powrotem do wioski). 

@kondotier z ciekawości sprawdzę twoje savy.

Taka ciekawostka, Łada posiada w pełni funkcjonalne radio. Można posłuchać szumu stacji (jedna jest aktywna i nadaje audycję), można przełączyć się na CD i posłuchać muzy (płytkę CD którą znalazłem miałem w menu wyboru radia).

ss_mkk7_08-26-18_14-16-40_(ltd05_village).thumb.jpg.ba35a6b12c2c0e352e83231e521de39b.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier sprawdziłem ten zapis i kur jest faktycznie trzy. Błąd moda, ale da się go obejść, po zabiciu trzech zrobiłem zapis i wczytałem go, wtedy można zebrać czwartą z dowolnej :). U mnie akurat tego nie było.

Zapis z uaktualnionym zadaniem.

029 na kury4.dds

029 na kury4.sav

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 Bardzo dziękuję. Poprosiłem o sprawdzenie, bo wszystkie sztuczki jak ponowne wzięcie zadania, zapis i wgranie nie dawały rezultatu. Możliwe że była pod teksturami. A że tak może być wiem, bo zaraz na początku kiedy tatuś zabił zombiaki, szukałem ich i nie było. To samo z zombiakiem w elewatorze, po zatłuczeniu go patelnią. Padł i zniknął.

A patrząc na ilość patchy jaka już wyszła, w przewidywaniu dalszych, na finalnego moda trzeba jeszcze poczekać jakiś czas.

Może to ja się nie dopatrzyłem, ale wkurza mnie brak możliwości robienia szybkich zapisów. Jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzenie moda w wersji - robię wszystkie kwesty - jest długotrwałe i owocuje wiele przygód ale się opłaca, 15 zapisek swoje robi.

Fiks 4 z Yandexa: https://yadi.sk/d/ExjhYhp43aZckw

p.s. co do metody gry i jej zakończenia poznaliście 2 warianty, może są inne?

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  Jesteś do tyłu z fixami, bo ja już gram na 6. Jestem na Drodze1, po rozmowie z Leną. Nie uruchomiłem Łady, ba mam za mało benzyny.

A z każdym fixem, mod idzie w utrudnienia. W porównaniu z oglądanymi gameplayami, dostajemy coraz mniej, a trudności rosną. Nie miałem trupa wojaka przy płocie do Lasu i mąż Leny nie miał strzelby pompki. Znajduję za to kupę różnych bezwartościowych śmieci, nie wartych zbierania i noszenia, a obciążających moda. 

Muszę jednak przyznać, że grafika moda jest na wysokim poziomie. Lokacje ciekawe i kompletnie nowe.

Mimo to zastanawiam się, czy nie poczekać na finalne zakończenie moda. Jeszcze wymaga solidnego dopracowania.

A tu kilka "obrazków" z mojej gry.

Żywy                                                                                                             I już martwy

ss_administrator_08-27-18_15-01-35_(ltd02_forest).thumb.jpg.f71117587b7103d324acc1aac91a7602.jpgss_administrator_08-27-18_15-32-36_(ltd02_forest).thumb.jpg.b3a336782e606671e92a449ada5cd83e.jpg

Spotykamy jeszcze żywych                                                               Ale też takich którym pomagamy ulżyć w cierpieniach

ss_administrator_08-27-18_17-16-48_(ltd02_forest).thumb.jpg.63309eab009bd167e71f2650e0f929a1.jpgss_administrator_08-27-18_15-20-48_(ltd02_forest).thumb.jpg.69df7f94df59d6d248064f09ccf3c59c.jpg

Musimy jeść                                                                                      I musimy spać

ss_administrator_08-27-18_16-30-12_(ltd03_volga).thumb.jpg.92f34d43f2a98f54d4fb2b9d40279677.jpgss_administrator_08-27-18_16-37-03_(ltd03_volga).thumb.jpg.5c6adfa301aa2bb5f836a07cf792f955.jpg

Uważać, czy nas nie pomylą z zombiakiem                                   I nie pozwolić aby żywi się stali zombiakami.

ss_administrator_08-27-18_17-29-13_(ltd04_doroga1).thumb.jpg.509cfb13466df95c8231455c9583a961.jpgss_administrator_08-27-18_18-16-44_(ltd04_doroga1).thumb.jpg.62e94538e4f0f37e9a34effa959fd236.jpg

Jak moda dopracują, bez przegięć w nierozsądnych trudnościach, będzie wart polecenia. Bo jak na razie, to bez wcześniejszego zapoznania się z różnymi poradami, można nieświadomie moda schrzanić, opuszczając sporo z gry.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modzie występują niestety różne błędy i to niezależnie od nałożonych fix-ów . Trupa wojaka przy płocie też nie miałem, a grałem bez żadnego w tym momencie (tylko paczka naboi), ciągłe błędy z kanistrem i paliwem (raz gra twierdzi że nie mam kanistra, a jest w inwentarzu, innym razem że nie mam paliwa pomimo pełnego kanistra), faktycznie na fixe 4 zbiornik w Ładzie już się napełnia tylko do połowy i zużycie paliwa rośnie. Ładą dojedziemy tylko do drogi 5, na końcu czwórki jest blokada i pole minowe, a piątka i tak jest zalana. Z bronią akurat nie mam problemów, można zdobyć lub znaleźć dość sporo i różnej (podpowiedź @vidkunsen-a o SWD na ambonie też się przydała), podstawowym problemem jest amunicja i jest cenniejsza od złota. Gramy dalej :).

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o wiele więcej mankamentów, które przy dalszych pracach nad modem powinny zostać usunięte. Mam kilka zegarków w inwentarzu, mam baterie, a nie wiem która godzina. Mam kilka kompasów, a ustalenie stron świata tylko wg. słońca, a ono nie zawsze przecież świeci. Jest to trochę niespójne z dialogami, bo jeszcze na Fermie GB mówi, że jego smartfon ma zainstalowanego GPSa. Wg. mnie, one powinny mieć swoje miejsce w inwentarzu i po umieszczeniu wyświetlać się na ekranie.

Ale to nie pierwszy przypadek, że mod jest wypuszczany w takiej niedokończonej wersji, a gracze są jego testerami.

To SWD na jakiej jest lokacji i w której jej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk7 napisał:

Trupa wojaka przy płocie też nie miałem, a grałem bez żadnego w tym momencie (tylko paczka naboi)

Nie mogłeś znaleźć trupa przy płocie, został wycięty, był tylko w wersji przedpremierowej dla testerów.

2 godziny temu, mkk7 napisał:

ciągłe błędy z kanistrem i paliwem

Grałem bez żadnych fixów i faktycznie jedyny poważny błąd, jaki pamiętam to taki, że pomimo pełnego kanistra w inwentarzu nie mogłem zatankować pilarki, wystarczyło wyrzucić i podnieść kanister i wszystko zadziałało.

17 minut temu, kondotier napisał:

Mam kilka zegarków w inwentarzu, mam baterie, a nie wiem która godzina. Mam kilka kompasów, a ustalenie stron świata tylko wg. słońca, a ono nie zawsze przecież świeci.

Te przedmioty w tym modzie służą tylko do wymiany, też bym chciał, żeby można było ich użyć, jednak mod nie daje takich możliwości. Nie jest to niedopracowanie tylko tali urok moda.

SVD jest tam, gdzie tartak, w pobliżu śmigłowca na ambonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier jak Gawron w/w idziesz na lokację Gospodarstwo Leśne - "Leshos" (leśny kołchoz), droga prowadzi do tartaku lub jej prawa odnoga do gospodarstwa z siostrą Andrieja i do chatki babuli - polecam jej nalewki, daje je za drewno.

natomiast na lewo od drogi sa stawy/bagna, tamże jest strącony Mi-8, zombie a pomiędzy Mi-8 a tartakiem jest w/w ambona.

Gram 3 raz i skupiam się na pełnej grze oraz na wyszukiwaniu schowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba w ogóle nie instalować tych fix-ów. Niczego raczej nie naprawiają, a wręcz psuja i utrudniają. Z kanistrami są dalej problemy i doszedł dodatkowy z manierkami, można stać w wodzie i tak ich się nie da napełnić (problemów z piciem i jedzeniem na tym etapie już nie mam, wiec to już nie jest istotny problem). Mam postawiony fix 4.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z fiksów naprawia piłę spalinową, która bez niego sprawiała kłopoty z rozładowaniem paliwa. Nie wiem co to było, bo zanim ją znalazłem, fix był już wstawiony. Ale zadziałanie piły przynajmniej u mnie, ma działanie za zwłoką. Tak że kilka razy się spóźniłem i zombiaki mnie zadrapały. O zadrapaniu piszę w kontekście chyba zamontowanego antyczita. Podniosłem sobie trochę udźwig który nie spowodował wylotu. Ale kiedy teraz nie zdążę odskoczyć i zombiak mnie tylko zadrapie ( bez zarażenia ), podwyższenie udźwigu znika do podstawowego. Nawet znika ten, który w modzie daje kurtka turysty.

Mam też pytania.

1. Gdzie można nabrać wody nie skażonej. Jestem we Wsi, jest kilka kranów i spłuczek, ale wody nabrać się nie da, a w opisie picia jest taka opcja zasygnalizowana.

2. Gdzie jest ten dystrybutor z paliwem, o którym mówi nam NPC w Wiosce, każąc trzymać to w tajemnicy.

3. No i na podstawie wiadomości powyżej, od jakiego momentu jest koniec z problemami głodowo-pragnieniowymi?

A tu efekty wykorzystania piły spalinowej.

ss_administrator_08-28-18_19-05-23_(ltd05_village).thumb.jpg.fa6eb59c47c19cf4d66c8af94c52216f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po leskolhozie i dalej mnie głód męczy.

SWD znalazłem bez problemu, ale jest do szybkiego zbycia, bo celownik do d.... . Na odkupienie sajgi brakło mi kasy, nawet gdybym wszystko z inwentarza dał na wymianę. Piła mi wysiadła, choć w kanistrze miałem benzynę. Nowej się nie da nabrać, bo "brak kanistra". Po każdym fixie mod staje się coraz mniej grywalny. Ilość bugów i niespodzianek, że zrobienie zapisu w miejscu o którym nie wiemy skutkuje dalszymi problemami, problemy z paliwem i niemożność noszenia np. dwóch kanistrów, dwóch kociołków, zaczyna odstręczać od dalszej gry. Potężna Wieś, bez wodociągów? Choć krany w budynkach? Bez 1. studni?

Nie zabiłem Newskich, bo skąd miałem o tym wiedzieć, że nas gonią? A sprawę Mintaja załatwiłem tak szybko, że baba nie zdążyła strzelić. Zobaczyłem to na gameplayu, jak już byłem we Wsi. Wypadałoby teraz tam wrócić i ich załatwić.

Jutro decyzja, czy dalej się borykać z bugami, czy poczekać na finalny. Chociaż on może być najgorszy z wszystkiego. Tak sądzę po fixach.

A tu obrazki z lokacji Leskolhoz.

Niedźwiedzi wszędzie pełno.

ss_administrator_08-29-18_15-32-04_(ltd06_leshoz).thumb.jpg.c841159b44490fad39995e0347c4d696.jpg

Tartak                                                                                   Taki miły wygląd, a bandyta.

ss_administrator_08-29-18_13-09-21_(ltd06_leshoz).thumb.jpg.f19b8eb759a3aeabf68820a2c37ff925.jpgss_administrator_08-29-18_13-10-07_(ltd06_leshoz).thumb.jpg.cff79648d4d9395d4947bfea5235a376.jpg

Bagno z helikopterem                                                                      I snajperka do wyrzucenia.

ss_administrator_08-29-18_14-02-57_(ltd06_leshoz).thumb.jpg.299f869be4a52ada95e21b9e59adcb89.jpgss_administrator_08-29-18_14-05-43_(ltd06_leshoz).thumb.jpg.bdb446c94b8f13843a6220579c0f06a6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło po oddaniu fanta w leśnym kołchozie i wymianie na szczęśliwy bandaż pogadać w budynku obok z Matwiejem a potem Fiodorem - jest na to kwest od Matwieja.

Matwiej jest w budynku obok tam gdzie kobieta jest, potem idziesz do Fiodora, zabierasz fanty, spotykasz go na drodze i odprowadzasz, następnie ostatni dialog z Matwiejem - kwest zaliczony i uważnie wracasz na bazę bo wesoły duet już na ciebie poluje.

zabijasz oboje.

Co sądzi Fiodor o Artiomie: 

 

ss_tomahawk_08-30-18_00-08-47_(ltd06_leshoz).jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen. Ta Saiga na nic się nie przyda, nie da się jej umieścić w slocie. Jeśli chcesz zaliczyć zadanie i żeby Matwiej na końcu z tobą odpłynął, musisz mu ją oddać. No i wiadomo, jeśli masz 2000, będzie twoja, ja nie miałem. O ile dobrze pamiętam, Saiga jest do zdobycia niedługo potem podczas akcji na Zajeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wpadło mi do głowy wracać i zatłuc Newskich. Z wodą są dziwne rzeczy, do puki się dało nabierałem z bajorek i uzdatniałem tabletkami. W mieście na dachu marketu można w ramach pomocy kupić kociołek (wtedy są dwa w inwentarzu) dla panienki i dać jej wodę w butelce plus mięso z dzika, ona może na tym gotować bo w zamian dostajemy gotową strawę (my tylko na wodzie z manierki, bez niej nie mimo iż mamy butelki z woda), jest sporo nieścisłości w rozgrywce. Pierwszą sajgę zdobyłem w przydrożnym cafe, później trafiło się ich więcej, swd pomimo kiepskiego celownika przydaję się na wojskowych w drodze (nówkę sztukę kupiłem na wiadukcie przed miastem). Przejście przez metro robi wrażenie (piły nie znalazłem i bez niej można się spokojnie obejść).

ss_mkk7_08-29-18_18-29-42_(ltd14_metro).thumb.jpg.a56e6cf4303d34a8d564cdc44b24c2c1.jpg  

PKM i amunicja znaleziona, można z dachu zombiakom odpłacić :020:.

ss_mkk7_08-29-18_19-26-17_(ltd12_gorod1).thumb.jpg.de54a63953f0b693638aed91c1a86484.jpg

Zapasy amunicji i leki dostarczone, samochód naprawiony i ładunki pod mur podłożone, można będzie ewakuować się z miasta. Szkoda że autor moda nie przewidział opcji przeżycia dla niektórych postaci, Borys idąc z nami na akcję minowania musi zginąć, próbowałem kilka razy go pilnować jak małe dziecko to i tak padał bez konkretnej przyczyny.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mkk7 napisał:

Szkoda że autor moda nie przewidział opcji przeżycia dla niektórych postaci, Borys idąc z nami na akcję minowania musi zginąć

To prawda, Borys śmierć ma zapisaną w gwiazdach, przekonasz się, że to nie koniec przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.