Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@gucio46w poście screeny. Na drugim zdjęciu możesz wybrać lokalizację instalacji.

1.jpg

2.jpg

Jeśli Ktoś miałby jeszcze problem to kolejność instalacji jest taka:

Wersja repack:
- zmiana nazwy folderu repack aby były tylko polskie znaki,
- instalacja w dowolnym miejscu,
- kopiujemy folder GAMEDATA ze spolszczenia ! BEZ folderu BIN ! do folderu z grą,
- wrzucamy paczkę broni - inaczej będzie wylot.
Opcjonalnie wrzucamy pliki ze zmienionym oknem dialogowym.
Gramy.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Dziękuję za szybką pomoc w postaci pliku start.bat. Miało też znaczenie, jak wspominał @kanon1022 , by usunąć folder shaders po instalacji moda z repacka, by potem wrzucić całą paczkę gamedaty spolszczenia plus zawartość dodatkowych broni. Nie wspominając o tym, że w folderze moda był folder pisany cyrylicą, dlatego też był problem z fsgame.ltx. Głupi żem, że tego nie zauważyłem i dopiero po czasie zmieniłem nazwę w sposób przystępny. :) 

W innych repackach instalacja nie sprawiała mi większych problemów, ale ważne, że dało się w końcu rozwiązać problem. :)

Edytowane przez seb-stryl
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa okazała się banalnie prosta. Przyczyną problemów jest repack z gotowego pliczka w #1 tematu, ten repack różni się od tego z podanej strony. Dodaje paczkę broni (którą przypadkowo można zaznaczyć) i parę innych pierdół. Tworzy też foldery z cyrylicą w nazwie, a nie w robalach, stąd te problemy z fisgame.ltx. Po przypadkowym zainstalowaniu wszystkich dodatków spolszczenie nie ma prawa działać. Aby w przyszłości uniknąć tego typu ambarasu, @Agraelu zmień w #1 plik na ten, który jest poniżej.

s_t_a_l_k_e_r_shadow_of_chernobyl_v_adu_psy_2018_pc_124_repack_by_serega_lus.torrent

  • Dodatnia 10
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 11:04, gawron napisał:

Sprawa okazała się banalnie prosta. Przyczyną problemów jest repack z gotowego pliczka w #1 tematu, ten repack różni się od tego z podanej strony. Dodaje paczkę broni (którą przypadkowo można zaznaczyć) i parę innych pierdół. Tworzy też foldery z cyrylicą w nazwie, a nie w robalach, stąd te problemy z fisgame.ltx. Po przypadkowym zainstalowaniu wszystkich dodatków spolszczenie nie ma prawa działać. Aby w przyszłości uniknąć tego typu ambarasu, @Agraelu zmień w #1 plik na ten, który jest poniżej.

s_t_a_l_k_e_r_shadow_of_chernobyl_v_adu_psy_2018_pc_124_repack_by_serega_lus.torrent 27 kB · 18 pobrań

[nazwa pliku,nazwa katalogu lub składnika etykiety woluminu jest niepoprawna ]to mi się wyświetla przy  próbie instalacji   repak z tego toreuta

Edytowane przez gucio46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kanon1022 napisał:

Witam nie mogę zdać zadania Kardana , na części do miotacza ognia , cały czas leje mnie jakby po mordzie. 

Nie należy próbować rozmowy z Kardanem z wyciągniętą bronią. Aleks dostaje w ryj, niedoszły rozmówca zabiera broń i pukawka przepada, jednak zaraz po tym można rozmawiać. Możliwe, że coś takiego Ci się zabugowało. Wczytanie ostatniego zapisu powinno pomóc.

Spoiler

g1.thumb.jpg.a401f2ec8b340734bd017dd882880460.jpg

g2.thumb.jpg.0eeed1683df9e683ba82e3532a402747.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

a czy do tego repacka co wrzucałeś link torrentowy to były też inne linki np z googledrive czy yandex bez rejestracji?

Znam linki do repacka tylko na torrencie.

Osobiście od deski do deski przechodziłem moda na gamedacie, ale @mkk7 i @smox mieli problemy z  modyfikacją w tej formie. Na repacku z torrenta zamieszczonego #1 szło im bezproblemowo, stąd decyzja i zalecenie gry właśnie na tym repacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam z mojej gry, że najwięcej problemów z uruchomieniem moda w formie gamedata sprawiał bałagan w nazewnictwie plików i katalogów moda. Wiele z nich było opisane grażdanką, ale znakami które są identyczne z alfabetem łacińskim. Np AK , czy z początkiem na  act. Ale jeszcze przy grze po rosyjsku @gawron zrobił fixa na te problemy. A że grał na gamedata ( ja też ) i nie było problemów, a spolszczenie też chyba zrobił dla takiego moda, to przy repackach znów mogą wystąpić problemy z opisami katalogów i plików. I tu trzeba szukać źródła problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondotier napisał:

A że grał na gamedata ( ja też ) i nie było problemów, a spolszczenie też chyba zrobił dla takiego moda, to przy repackach znów mogą wystąpić problemy z opisami katalogów i plików.

Wcześniej przechodziliśmy modyfikację z 2018 roku. Spolszczenie zostało zrobione dla wersji uzupełnionej z 2019,  jest w pełni kompatybilne z repackiem. Faktycznie było robione na gamedacie (ale z 2019) jednak przechodząc moda w tej formie, miałem drobne problemy. Koledzy testowali je na repacku i ich nie mieli, zresztą ja też sprawdzałem i było OK.

@tom3kb. Dla ścisłości, autorem poradnika jest @kamil190:)

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod z reapacka działa bezproblemowo i to na kompach w słabej i mocnej konfiguracji, zarówno na windows 7 jak i 10.

Z ciekawości wróciłem do moda żeby rozegrać pominięty wątek z Żeńką, faktycznie siedzi bidula w krzakach :).

ss_duch_01-04-21_10-01-04_(jupiter).thumb.jpg.4686cb07dd4e8d75d5dd4d6e2bc2cf15.jpg

 Podobne wątki występowały w wielu modach (chora matka i art leczący wszystko), ale zawsze to jakiś dodatkowy fragment rozgrywki z różnymi rozwiązaniami w danych modyfikacjach uatrakcyjniający fabułę moda. Trochę biegania, strzelania i art zdobyty, wszystko się kończy happy end-em :).

ss_duch_01-04-21_12-23-08_(jupiter).thumb.jpg.7a61e84e46c25791ca41631427167226.jpg

 

Przeszukajcie te krzaki i pomóżcie Żeńce w niedoli :).

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matiz1911 A to tak trudno zajrzeć do ustawień i zobaczyć na jakim klawiszu jest opcja Chód- Wolno-lub podobne? I jak nie pasuje to sobie zrobić własne ustawienia? Tym bardziej, że sterowanie z tradycyjnym WSAD jest nie ergonomiczne w modach.  Wszystkie dodatkowe ustawienia ma się po prawej stronie i aby do niektórych sięgnąć, trzeba puścić któryś z klawiszy WSADu.

Przykładowo, ja WSAD mam zmieniony na TGRH. Pasuje to do długości moich palców, a klawisze po lewo i w dół,  mogę obsługiwać małym i serdecznym palcem. Również klawisze po prawej, są teraz w zasięgu palców, bez przerywania chodu.

Spróbuj zrobić własne i się przekonać, że może być wygodniej.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

EDIT: Wrzuciłem plik do binu, odpalam i tabuję się na sekudnkę do pulpitu aby przyciszyć system, z Bóg wie jakiego powodu gra znika mi z paska narzędzi wyłacza się samoczynnie a plik znika z folderu bin. Prosiłeś żeby nie strugać recenzenta, więc póki co się wstrzymam.

Edytowane przez Starika..
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.