Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

e3ade8c7647060d8ecd062f811d52b2f051237213844975.jpg

Tytuł oryginalny: Призраки прошлого
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 09.05.2015 r.
Autor: SOR-Team
Autor spolszczenia: Sierioża
Śr. długość rozgrywki: (ok. 2 godzin)


OPIS:

Spoiler

Jestem w trzecim pokoleniu żołnierzem. Ja, mój ojciec, a wcześniej dziadek - wszyscy służyliśmy w wojsku. Ojciec brał udział w interwencji w Afganistanie i postanowiłem pójść w jego ślady. Dziadek natomiast walczył w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, podczas której zaginął. Babcia dużo mi o nim opowiadała - przez całe swoje dzieciństwo wierzyłem w to, że w końcu wróci, jednak nadzieja ostatecznie wygasła. Postanowiłem wtedy, że go odnajdę, a raczej jego mogiłę. Dzięki znajomościom udało mi się wejść w posiadanie dokumentu, z którego jasno wynika, że dziadek został wysłany na Ukrainę, w pobliże rzeki Prypeć.. 

Zjawy Przeszłości to niewielka fabularna modyfikacja, która została stworzona z myślą o uczczeniu Dnia Zwycięstwa i opowiada historię żołnierza Sierpuchowa. Naszym celem jest odnalezienie miejsca pochówku dziadka protagonisty, który podczas II Wojny Światowej poległ w okolicy rzeki Prypeć. 

  • Nowa fabuła, której akcja rozgrywa się na dwóch lokacjach. 
  • Kilka zadań pobocznych.
  • Unikalna atmosfera.
  • Dość nietypowe wykorzystanie artefaktów, dzięki którym nawiążemy kontakt z ich dawnymi właścicielami. 
  • Lekkie zmiany w grafice oraz rozgrywce. 
  • Za produkcję odpowiadają twórcy The Project Medeiros.

Zachęcamy do zapoznania się z drugą częścią moda. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że z wyjątkiem tytułu nie ma tak naprawdę z nią zbyt wiele wspólnego. 

SCREENY:

Spoiler

1485939044_stalker-prizraki-proshlogo-4.jpg

1485939023_stalker-prizraki-proshlogo-3.jpg

1485939026_stalker-prizraki-proshlogo-2.jpg

1485939000_stalker-prizraki-proshlogo-1.jpg

VIDEO:

Spoiler

Recenzja

 

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

  • Zew Prypeci 1.6.02
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem, fixem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry

Repack - wersja samodzielna: 

  • Mod posiada wbudowany instalator - wystarczy postępować zgodnie z jego wskazówkami. 
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem należy umieścić w głównym katalogu gry. Fix nie jest wymagany.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod: 

Fix: 

Spolszczenie: 

  • Nasz Serwer - [KLIK]

Poprawka do spolszczenia autorstwa @Red TZ:

Mod w wersji Repack: 


Źródło: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png  LOGO_STALKERMOD.png.03c0e05fd4d9f6b452ea351627d7ce2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sierioża napisał:

Jeśli chcecie wrzucić spolszczenie na forumowy serwer - nie ma sprawy ale prosiłbym, by mnie o tym poinformować.

Informuję, że wrzucone :)

1 godzinę temu, Sierioża napisał:

Nie widzę również przeciwwskazań do umieszczenia zajawki w ogłoszeniach, jeśli komuś się będzie chciało dodać.

Nie chciało mi się, ale wrzuciłem :P

1 godzinę temu, Sierioża napisał:

W testach pomagał mi nieoceniony towarzysz @Chlebczarow. Jeśli przysługują mu za to jakieś forumowe przywileje (np. ruble), to prosiłbym @apg2312, @portals lub kogoś innego zdolnego do takich operacji o wręczenie mu nagrody.

Jestem młody, zdolny i przystojny ;), ale to już któryś z adminów zrobi :)

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, apg2312 napisał:

Jestem młody, zdolny i przystojny ;), ale to już któryś z adminów zrobi :)

 

Errata: jednak zmieniam koncepcję - uprzejmie donoszę, że czepiał się jak glina buta. Proszę o uwzględnienie tego faktu w kwocie przelewu :D

Natomiast, jeszcze jedna poważna rzecz: przez moją nieuwagę i ogólne roztargnienie w chwili obecnej, do moda wkradły się rzeczy, które mogą dać uważnym graczom wskazówkę co do czegoś z modem niezwiązanego. Wyszła z tego taka nieplanowana zagadka... Biorę to gapiostwo na klatę - jeśli ktoś to znajdzie i da mi znać na PW, dostanie ode mnie coś za spostrzegawczość. Gdzie szukać - nie powiem, ale raczej rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

791583160_mi.thumb.jpg.d6ac99a79f77704a289098cd2ff7edc4.jpg

Nie jest to opowieść o łowcy artefaktów ani tajnym agencie, który ma za zadanie gdzieś przeniknąć i coś rozwiązać. Ten mod to historia faceta, który przyszedł do zony, aby odnaleźć grób dziadka, który dowodził oddziałem walczącym podczas II wojny na terenie obecnej Prypeci. Spotkania z duchami (żołnierzami oddziału dowodzonego przez przodka naszego GG), nieszablonowa fabuła, zaskakujące zwroty akcji, wpleciony niewielki drugi wątek sprawiają, że apetyt rośnie w miarę przechodzenia. Prawie od początku chce się poznać, jak ta cała historia się zakończy, przynajmniej ja tak miałem. Modyfikacja nieszablonowa, na próżno doszukiwać się w niej realizmu, w końcu, dlaczego miałoby być realnie w miejscu, gdzie rozmawia się z duchami. Naziści, bandyci, monolitowcy, najemnicy, to twarde sztuki, chwilami nieźle trzeba się natrudzić, żeby pchnąć fabułę do przodu. Krótko mówiąc, jest klimat, jest atmosfera. Przechodząc Zjawy Przeszłości, nie nudziłem się ani przez chwilę. Mod bardzo stabilny, przez całą grę nie zaliczyłem żadnego wylotu. Ukłony dla autora spolszczenia, Bóg zapłać.

Parę screenów z mojej gry:

Spoiler

1.thumb.jpg.6cdc8455c5d1159bccee6f313e7ef8fb.jpg

2.thumb.jpg.471b893864bd9b4163f4071eb2b03590.jpg

4.thumb.jpg.59bb6a1850cc7a4084d61179dd556dc6.jpg

3.thumb.jpg.09ea7f9b94eeb5ce3f291f0a01de3da2.jpg

kontr.thumb.jpg.628ab4ca2bd9fa7fd248ff6a1ef9e50a.jpg

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś wie jak ogarnąć mój problem z RePackiem bo uruchamiam setup i wyskakuje okienko z taką informacją: Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. Prosze o pomoc bo nie wiem co zrobić, pierwszy raz prubuje zrobić RePacka bo zawsze wrzucałem mody na podstawke a na repackach sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadioAktiv napisał:

problem z RePackiem

Nie stawiałem moda na repacku, ale prawdopodobnie trzeba zmienić nazwę folderu z instalatorem, która jest w cyrylicy (Призраки прошлого (1.6.02) (2015) by SeregA-Lus) np. na Zjawy przeszłości.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego zakończenia. Sądziłem, że cała ta historia zakończy się pomyślnie dla naszego bohatera i koniec końców opuści zonę cały i szczęśliwy. 
Pomysł na fabułę dość.. oryginalny. Widać, że twórcy moda w ten sposób chcieli uhonorować swoich bohaterów. 
Przeciwnicy bardzo celnie strzelają i zadają wysokie obrażenia wiec wcale nie jest tak kolorowo. 
Mod warty polecenia. Na jakiś dłuższy wieczór jak znalazł ;)
Przy okazji gratuluję udanej polonizacji. 
ss_daniel_09-13-18_13-36-29_(pripyat).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vidkunsen napisał:

nie można na stałe zatrzymać broni niemieckiej.

Wg. logiki moda tej broni tam w ogóle nie ma, ale też klikałem jak wariat podczas pierwszego przechodzenia :D

9 godzin temu, vidkunsen napisał:

Druga część też warta polecenia.

Z tego co się orientuję, druga część po naszemu jest w przygotowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakiś czas po kliknięciu nowej gry i ładowaniu paska na ekranie wylot z takim logiem.

FATAL ERROR   [error]Expression    : pm->m_animations.size() [error]Function      : player_hud_motion_container::load [error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrGame\player_hud.cpp [error]Line          : 92 [error]Description   : motion not found [vintorez_idle_bore]

Chyba modzikowi brakuje jakiejś animacji jak rozumiem? Pobierałem moda z google drive. Niby archiwum pobrało się całe, nie miałem też żadnych errorów przy wypakowywaniu. Wypakowałem winraem ale zaraz sprawdzę jeszcze 7zipa.

@edit 

Po użyciu 7zipa taki sam efekt, dobra mod na razie idzie do szafy, poczeka na lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Pobierz moda z mojego namiaru:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZcNw17ZzH4ogI8wOrRbVwzUxAWQsHPVO5FV

To jest czysty mod wymaga podstawki i spolszczenia.

Dla chętnych przywrócenie minimapki:

Мини карта есть.rar

Wrzucamy do gamedata z nadpisaniem plików

Co do moda fajny ale...

Ceny pancerzy z kosmosu (można to łatwo zmienić ale nie chcę grzebać w plikach)
i coś co mi się BARDZO nie podoba to od "3 dni" mam noc w dzień...
Rozumiem, że może być jeden bardzo pochmurny dzień ale gdybym nie uciułał 
na noktowizor pewnie bym moda sobie odpuścił.
Zbieranie artów w takich ciemnościach jak dla mnie jest nie możliwe. 
No nic na razie zbieram na lepszy pancerz bo robię już 3 podejście do misji w przedszkolu
i "ginę" raz za razem. Nie wiem czy to kwestia lepszego pancerza czy coś robię źle..               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan

Z twojego linka też mi się sypie ;) Dziwna sprawa, nie chce mi się już kombinować. Na razie daję sobie siana z nim, już go tyle razy próbowałem dziś zainstalować na różne kombinacje, że mi się znudził. :)

Zarzuciłem sobie Wieź Czasu dla sprawdzenia czy mi się instalka stalkera nie zrypała czasem w jakiś sposób ale śmiga.

Może sobie później zassam repacka i będzie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem moda :) 
Moja ocena 7/10

Co mi się w modzie podobało:
Klimat grafika.

ss_oldman_09-18-18_14-04-21_(pripyat).thumb.jpg.4d505b6c6cd8a8fff12fb751052cf9ba.jpg

ss_oldman_09-18-18_14-17-30_(pripyat).thumb.jpg.50877a2e099d9332ec732641938fae6f.jpg

ss_oldman_09-18-18_15-04-37_(pripyat).thumb.jpg.02aae81bb6a5d42496538e0f707ca852.jpg

Mimo tylko dwóch lokacji jest co rozbić. Ciekawe zadania i fabuła.
Jest to pierwszy epizod więc myślę, że w drugim będzie jeszcze lepiej :)

Nie podobały mi się parametry artefaktów... Wiem, że można to zmienić grzebiąc w plikach 
ale chyba nie o to chodzi. W tym modzie arty można traktować raczej jako źródło gotówki.  

Trochę zaskoczyło mnie zakończenie ale rozumiem, że to dopiero wstęp do historii.

W poście wyżej narzekałem na kolejne "ciemne noce w dzień" sposobem na to jest całkowite wyjście z gry i wczytanie ostatniego sejwa.  

Czekam na epizod 2, już jest ale tłumaczenie przerasta moje możliwości..

p.s. Czy komuś udało się znaleźć artefakt Bateryjka a jeśli tak to gdzie?

p.s. 2. @Sierioża Super spolszczenie :)  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mod jest przedni i to przede wszystkim za sprawą scenariusza. Niby nic oryginalnego, poszukiwanie kogoś bliskiego, ale zrobione jest to w sposób umiejętny, tak aby gracz powoli, powoli przenikał atmosferą wymyśloną przez autora. Bardzo pomysłowo rozwiązany powrót do przeszłości. Duży plus. A jak plusy to i minusy. Mgła. No dobra. Nich będzie. Ale ta mgła sprzyja tylko NPC -om. Ja nic nie widzę, a oni walą prosto w moją biedną czachę. Wczytywanie sejwów nic nie pomagało. Pięknie robiło się dopiero późnym popołudniem. Artefakty. Były tylko po to, aby je zbierać. Do poprawy.  

Tłumaczenie @Sierioża-y - jasne, klarowne i pikantne. Czyta się z wielką przyjemnością.   

Czyli ogólnie.

Trzeba grać i nie zastanawiać się czy warto.

Warto.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.