Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

I / John Wick:

675564.1.jpg

John Wick (2014)

John Wick 2 (2017)

John Wick 3 (2019) - 1 pokaz filmu: 17 lub 19.05.2019

https://www.imdb.com/title/tt6146586/

hqdefault.jpg

II / Hotel Artemis (2018)

https://www.filmweb.pl/film/Hotel+Artemis-2018-778875#

6293785_sa.jpg;maxHeight=640;maxWidth=55

Jodie Foster, Dave Batista (m.in. Riddick część 4, Straznicy galaktyki i część 2), Sofia Boutella (Kingsmann, Mumia) i reszta.

USA 2028 Szpital/Hotel/Azyl/Melina - jakich wiele na świecie w roku 2028, jesteś zarejestrowany, masz aktualnego czipa, płacisz składki to mozesz skorzystać - w Johnie Wicku płacisz monetą tu masz czipa jak płacisz składki, 1 przedmiot sprawia, że biologizm Nieckiego (dla mniej kumatych Fryderyk Niecki herbu Korab vel Friedrich Nietsche) staje się wartością nadrzędna a priorytetem, jedynym jest: Być i Mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHrrjL9W0AE0Yfx.jpg

Papillon (Le papillon) (2017/2018) USA ,Republika Serbska, Czarnogóra.

https://www.filmweb.pl/film/Papillon-2017-778566

Filmu nie trzeba zachwalać tylko obejrzeć i porównać z książką oraz filmem z 1973 roku.

Obsada daje gwarancję dobrego filmu. dobry, obejrzałem i polecam:

Pete Dunham - Hooligans, serial Synowie Anarchii, Pacific Rim.

Rami Malek -  serial Pacyfik.

Tommy Flanagan - szkot którego nie trzeba przedstawiać, jest charakterystyczny.

Michał (Michael) Socha - serial To jest Anglia.

Slavko Sobin - Saga o tri nevina muškarca (saga o 3 niewinnych mężczyznach), Zimna wojna (2018) PL.

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen

Też ostatnio oglądałem tą sieczkę z posta wyżej, w sumie z tych wszystkich filmów wymienionych najlepiej wypada pierwszy Raid. W tym było nieźle nawalonych brutalnych scen :D łamanie wszystkiego, ciecie wszystkiego i w ogóle. Sceny walki niektóre fajne ale trafiały się też takie robione na odwal się gdzie widać, że gościu nie wyłapuje ciosu, a już się przewraca ;)

Ogólnie spoko.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Mile 22 miałem ci ostatnio polecić ale czułem, że sam obejrzysz ? Film dostaje  bęcki w recenzjach ale całkiem fajny sensacyjny z dużą ilością strzelania i kopania, fabuła nic specjalnego ale od czasu do czasu lubię takie strzelane filmy obejrzeć. Dobry finał no i takie jakby mocne parcie, że będzie druga część. Nie wiem czy są tego tacy pewni?

Donbasu jeszcze nie oglądałem, spojrzałem tylko w jakieś recki, że to taki dziwny film no ale trzeba się będzie samemu przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaarMoo i Tom3kb - to nie akcje wojenne - których nie ma za dużo są istotne - istotne, ale relacje międzyludzkie są punktem ciężkości tego filmu, które są bardzo odmienne od tego co szmatławce i inne media starają się na co dzień pokazać.

Normalne życie - wegetacja (u nas też tak to wygląda), zakupy, przekupstwo, śmierć.

Jak powiedział niedawno Wołodia o swoim adwersarzu w kontekście też innych "kierowników czy innych członków dyrekcji": wojna - dla jednych śmierć dla drugich interes.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen dobrze piszesz, ten film to takie chyba bardziej spojrzenie takiego zwykłego szarego człowieka na wojnę, idziesz  za drzewo się odlać i nie wiesz czy za chwilę ci grucha z moździerzy na łeb nie spadnie. Co innego wojna z punktu widzenia żołnierza jak się ogląda przeważnie w filmach, a co innego cywila. Może przez to, takie mieszane opinię widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w pewnym miejscu (Europa) żołnierze przyszli z pomocą miejscowej ludności - zima, mroźna.

Ludzie przychodzili po pomoc z tych wiosek 5-6 godzin, jeden z żołnierzy zorientował się co jest nie tak.

Widział różnych ludzi ale tylko 5 par butów, bo tyle par butów było w tych wioskach.

Żołnierze przez tydzień zwiedzali krainę w trampkach/adidasach, każdy oddał tym ludziom własne buty.

W/w żołnierze zawsze mogą przyjechać do w/w ludzi i zawsze będą mile widziani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom.

Venom-New-Poster-09.2018.jpeg

Sporo złego nasłuchałem się o tym filmie ale zawsze lubiłem Symbioty więc musiałem obejrzeć :)

I film mi się podobał, taki solidny średniak, na całe szczęście nie potwierdziły się płoty, że Venom w całej okazałości pokazuje się tylko na koniec, jest sporo akcji, efekty są niezłe ale tyłka nie urywają, fabuła to też standard jak to w takich produkcjach. Jest też sporo śmieszkowania ale nie takiego do przesady jak w ostatnim Predatorze. 

Czego mi brakowało to większej brutalności :D

Film niby trwa 1h52min ale po odjęciu napisów to nawet niecałe 90min, jak dla mnie mógłby być troszkę dłuższy.

Mam nadzieję, że druga część powstanie (choć nie jest to takie pewne) bo patrząc na scenkę po napisach przeciwnikiem byłby 

Spoiler

Carnage

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outlaw King.

220px-OutlawKingPoster.jpeg

Całkiem zgrabnie nagrany film rycerski o walkach Szkotów z Anglikami za czasów panowania Roberta Bruce-a, po powstaniu Wallece-a (Braveheart pamiętacie ;) ). Fajne kostiumy, niezłe sceny walk (krew leje się gęsto) i bitwy choć nie ma ich za dużo.

Niezły film jak na taką telewizyjną produkcję. Dwie godzinki mi szybko zleciały.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.