Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpeg.b9457dbf66be81716ab2d54a2e9b7136.jpeg

Occupation: Rainfall (2021) ZA - Związek Australijski

Walka z obcymi trwa nadal, fajny film SF, znani aktorzy - Temuera Morrison (Nowa Zelandia - jako bobek fett, Osiris Child, król skorpion, spartakus), David Roberts (Australia) (matrix, ghost rider) 

https://www.filmweb.pl/film/Occupation%3A+Rainfall-2020-848645

https://www.imdb.com/title/tt8615822/

Część 1: 

image.jpeg.537dbc78226e5c0a2576a36e85e2ac27.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Occupation-2018-801413

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem też tego Infinite i ogólnie wypada słabo, trochę jak te dobrze zapowiadające się scifi od Netflixa, które wypadają maks średnio :)

Widać, że poszło trochę kasy na efekty ale fabuła prostacka i dodatkowo tak ją łopatologicznie tlumaczą co chwilę :D no ale, że lubię Whalberga i przygotowałem % to i jakoś łyknąłem.

I obejrzałem Ciche miejsce 2 

Ciche-miejsce-2.jpg

no wreszcie jakiś niezły horror scifi, który nadawał się do kina, pierwszy od 1,5 roku. Bo ta reszta niby ostatnich hitów to co najwyżej direct to dvd. Ta część wypada lepiej niż jedynka. Bardziej zróżnicowany i jest więcej akcji z potworkami 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też obejrzałem Tomorrow war jak @vidkunsen.

 

Fabularnie głupkowato, oczywiście musi być sporo humorku nawet jak za chwilę wszyscy zginiemy 😞 Jest trochę dłużyzn i ckliwych momentów jak z kina familijnego.

Ale na plus efekty, dużo strzelanin, fajnie wyglądające potworki/kosmici.

No i wychodzi solidne 6/10 ogląda się dobrze bo zrobiony efektownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.jpeg.1f0d13c768e481f5a9fc32e6abafcde6.jpeg

1/ "Aga" (2021) Kazachstan, kryminał dobry, jak ktoś oglądał |Rekietera" to będzie wiedział czego się spodziewać.

Plejada aktorów kina Rosji, Białorusi i Kazachstanu: Farhat Serkebajew, Nurym Ajdingalijew, Nurbołat Kanaszew

Baja sobie żywoci niczym eremita w górach, jego siostrzeniec zostaje zabity przez  Sakens, syna miejscowego oligarchy Sansyzbay, Baja złazi z gór i walczy do zdechu z kmiotkami do których kiedyś należał.

https://www.kinopoisk.ru/film/4470985/

image.jpeg.033e9ceb3045cb2e944ace586c7ae00f.jpeg

2/ "Szybcy i wściekli 10" USA (2021), w Polsce podobno dopiero w 2022.

https://www.filmweb.pl/film/Fast+%26+Furious+10-2022-763722

 

p.s. filmy oglądałem po rosyjsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen a nie pomyliły ci się numerki? 😁 Bo teraz to jest dziewiąta część do dziesiątej i jedenastej zdjęcia niby mają ruszyć w styczniu 2022.

Chociaż przy takim tasiemcu można się pogubić.

No chyba, że zaginasz czasoprzestrzeń :)

ps. Ten trailer to jest reklama Pennzoil. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

7961163.3.jpg

Jest absurdalnie, z humorem i krwiście i tego oczekiwałem :D Lepszy niż część pierwsza czy ostatni film o Harley Quinn (Ptaki nocy...).

 

Wiedzmin-Zmora-Wilka.jpg

Jak na wiedźmina w wersji "chińskiej bajki" to nawet fajny. Walki mocno wzorowane na poprzednim anime od netflixa Castlevanii. Trochę za dużo skakania i latania :)

Fabuła też dobra ale lepiej by się sprawdził jako mini-serial bo akcja dzieje się za szybko i jest sporo przeskoków. Jak całość wyszedł ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na wojenne. Wyboru za dużego nie było z nowych ale coś tam się znalazło.

 

Wyjście z okrążenia.

image.png

Słoweńscy partyzanci próbują się wyrwać z terenów okrążonych przez Niemców.

Spokojny niezbyt długi wojenny z kilkoma potyczkami, fajne kostiumy i zimowe krajobrazy. Walki takie trochę budżetowo nagrane ale nie jest źle. Ogólnie 5/10.

Poświęcenie.

The_Sacrifice_(2020_film)_poster.jpg

O tutaj to widać, że poszło kaski na efekty :) Wszelkie naloty, bombardowania. Jest nawet czas na bullet time w scenach nalotów, czy też ostrzału z chińskich p-lotek.

Fabuła prosta jak budowa cepa, kręci się wokół przeprawy chińskich wojsk przez most na rzece.

W pierwszej godzinie fajnie wypada pokazanie tych samych wydarzeń najpierw z punktu widzenia chińczyków, a potem np atakujących amerykańskich pilotów. Później jest już tego przesyt i ogólnie tempo filmu też spada.

Oczywiście musi być dawka patosu, propagandy czy jakieś głupie sceny i mocne przegięcia (np pilot Corsair-a "kowboj" w kapeluszu i wiele innych).

Ale jako krwawa jatka sprawdził się, takie 6/10.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - Jugosłowiańskie czy tez bałkańskie filmy wojenne kojarzą mi się z czasami "młodości wczesnej" i raczej pozytywnie je odbieram do dziś . Natomiast razi mnie  zatrącająca o operetkowość  dynamiki scen w chińskiej filmografii. 

Ale oglądać tzreba wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm ja mam tak samo z tym azjatyckim kinem no ale oni już taki "styl" mają, tu nie jest tak źle, szczególnie w pierwszej połowie filmu. Fajne było to, że takie trochę odmienne te walki bo nie piechota i czołgi tylko obsługa p-lot vs lotnictwo. Coś innego ;) No i ta "efektowność" niektórych scen może nie każdemu przypasować takie w stylu Szybcy i Wściekli :D

Ten o partyzantach taki trochę budżetowo nagrany jak na akcję gdzie niby "500 partyzantów miało się wydostać z terenów okrążonych przez dywizję" a my widzimy jak się strzelają grupki po 15 osób ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legion coś tam to powinien mieć soja przegródkę w filmach klasy Ż (bo Z to za dużo dla tego 'filmu").

Chiński poświęcony to klasyk z lat siedemdziesiątych na nowo odgrzany i kolorowy! :) 

Polecam dla zabicia nudy :"Sweet Girl" (2021).

image.jpeg.8d170b261d4b271554067fd9cb8618c5.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Sweet+Girl-2021-857166

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otchłań obejrzałem, zapowiadało się fajnie, taki miks Resident Evil, Dooma i Coś dodatkowo z Rosjanami ale wyszło słabo najfajniej wypadła ta baza :) akcja cienka, tak samo aktorstwo.

Sweet Girl obejrzałem bo lubię Momoa i też słaby, a plot twist w tym filmie to już w ogóle :D 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.