Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi horrorów nie kręcą więc jak wyszła Ostatnia Wieczerza to postanowiłem sprawdzić. :)

image.png

Ogólnie oklepane schematy, nic zaskakującego ale fajne scenografie, jest kilka momentów i fajny finał. Ogólnie 5/10, jak ktoś ma ochotę na polski horror to może sprawdzić jak nasi próbują coś w tym gatunku robić.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... du erinnerst dich an Katz?... (... pamietasz Katz?...)

"Na zachodzie bez zmian" (2022)

image.jpeg.a725866ef3d7ee8073a060a3e5d37236.jpeg

Książka:

image.jpeg.6231e0107796c688688767122f79594a.jpeg

Filmy:

1930:

https://www.filmweb.pl/film/Na+Zachodzie+bez+zmian-1930-91165

1979:

https://www.filmweb.pl/film/Na+Zachodzie+bez+zmian-1979-37300

2022:

https://www.filmweb.pl/film/Na+Zachodzie+bez+zmian-2022-430867

 

image.jpeg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie obejrzałem te najnowsze wojenne, Na zachodzie bez zmian bardzo dobry.

Ten ukraiński o snajperach całkiem spoko średniak. Choć trochę przydługi, można by wywalić z 20 początkowych minut :) jest w nim parę fajnych scen ale i kilka głupich ;)

Teraz pasuje odświeżyć sobie Na zachodzie... z 1979r. bo nie pamiętam już a też był dobry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.63ef3d32482df27ffca67a414debb858.jpeg

"Небеса" (niebiosa)(2021),  Јужна Србија / Македонија / Хрватска / Словенија / Црна Гора / Босна и Херцеговина / Немачка  (Serbia Południowa/ Macedonia / Chorwacja / Słowenia / Czarnogóra / Bośnia i Hercegowina / Niemcy), 12 minuty zajefajnej komedi.

Takie na czasie, takie fajne :);) 

Trzy opowieści o wpływie trzech cudów Bożych w średniowiecznym znaczeniu, jakie przytrafiły się bohaterom filmu żyjącym w postkomunistycznym społeczeństwie, które po półwieczu ateizmu na nowo uczy się chrześcijaństwa.

https://www.filmweb.pl/film/Nebesa-2021-850519

https://naekranie.pl/filmy/nebesa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medieval

Jak ktoś ma ochotę na rycerski film. Szkoda, że w sumie wyszedł z tego średniowieczny akcyjniak, a nie czeski Braveheart :)

Jan Żiżka (późniejszy czeski bohater narodowy z okresu wojen husyckich) jest najemnikiem u jednego z pretendentów do tronu Czech, ma porwać jedną księżniczkę spokrewnioną z królem Francji co ma pomóc jego panu w zdobyciu tronu. Historia i fabuła to najlichsza składowa filmu, na plus za to kostiumy, scenografie, fajne krajobrazy. No i niezłe krwiste i brutalne sceny walk. Tak jak pisałem wcześniej szkoda, że nie zrobili z tego filmu o wojnach husyckich, mogłoby być coś nowego jeśli chodzi o sceny batalistyczne przez wymyśloną przez czechów taktykę wykorzystania ówczesnych "czołgów" ;) przez husytów na polach walk.

A tak to w sumie mamy średniaka z fajnymi walkami do obejrzenia i zapomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission Sky.

Luźno oparty na prawdziwych wydarzeniach jak turecki F16 zestrzelił nad Syrią rosyjskiego Su24.

Film bardzo pompatyczny i propagandowy, czasami aż do bólu :D

Za to bardzo fajny sprzęt, samoloty, wygląd specjalsów. Fajne zdjęcia jeśli chodzi o to co dzieje się w powietrzu. W sumie dla tego go tylko obejrzałem. Sporo akcji i strzelania.

 

Jako całość to taki średniak wykonany w stylu amerykańskiego kina klasy B ale chociaż w ładnym opakowanku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen a no faktycznie ale ja musiałem czekać jak będzie w ludzkim języku żeby obejrzeć.

Widzę jak w tamtym roku wypuszczali filmy o swoich "doradcach" ;) w Afryce to w tym roku Syria trafiła na tapetę.

Dzisiaj drugi jaki obejrzałem.

Once in the desert.

image.png

 

Tym razem głównymi bohaterami są saperzy co prawda The Hurt Locker to to nie jest ale całość wypada lepiej i ciekawiej niż ten poprzedni wojenny z Syrii (Mission Sky/Niebo).

Znowu sprzętu kupa, akcji też sporo. No i elegancko zrobiona pierwsza scena z wielką eksplozją, aż dziwne, że im tak fajnie wyszła :D

Od podłożonego angielskiego dubbingu bolą uszy ale da się przeboleć. Film nawet daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się cofnął do lat dziewięćdziesiątych i oglądał budżetowy horrorek klasy B :D

image.png

W skrócie: Afganistan, tajne podziemne radzieckie laboratorium, "gumowe" ;) potwory, z biegiem czasu coraz mniejszy oddział amerykańskich/brytyjskich żołnierzy, fajne sceny gore, czerstwy humor, drętwe aktorstwo. Takie 5/10 ale można obejrzeć jak komuś brakuje "alienowych" klimatów.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TCM-1.jpg

Hamburgery to chyba lubią serię o tym słynnym zabójcy, bo inaczej nie powstałoby aż tyle części. Nie każdą widziałem, ale dzisiaj obejrzałem tę najnowszą z ubiegłego roku. Ciekawe jest to, że w tym przypadku mamy kontynuację Teksańskiej masakry z 74, a więc pierwszej odsłony, która notabene została zainspirowana historią Eda Gein'a. 

Nie będę się rozpisywał na temat fabuły, bo nie ma właściwie o czym. Ot, klasyka - grupa amerykańskich (i przy okazji bardzo tępych) młodych ludzi wyrusza do praktycznie wyludnionego miasteczka w Teksasie. Dalej już wiadomo, co się wydarzy. Ogólnie, to bardzo prosty film, tak samo zresztą jak Leatherface, bo po prostu uruchamia piłę i sieje spustoszenie. Oczywiście w Teksańskiej masakrze nie ma co się doszukiwać realizmu, a film jest pełen absurdów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael ja tam nigdy fanem Masakry i jej bohatera nie byłem, też obejrzałem kilka tych filmów, nawet kiedyś chyba ten pierwszy żeby zobaczyć o czym wszyscy kiedyś tak mówili :)

Podobnie mam z serią Halloween też jakoś tak oglądem "z musu" jak się trafi jakiś nowy, a nie ma innego horrorka. Z tej serii mi chyba się w miarę podobały tylko dwie części zrobione przez Roba Zombie.

O jeszcze jest seria Piątek 13 i też mi to jakoś nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb
Też jakimś wielkim fanem tej klasy horrorów nie jestem, ale czasami można obejrzeć. Akurat ten twór obejrzałem z czystej ciekawości, bo chciałem zobaczyć, jak Leatherface prezentuje się w najnowszym wydaniu. 

Z filmów Roba Zombie, to w sumie lubię tylko Bękartów Diabła. Jeszcze na chwilkę wrócę do nowej odsłony Teksańskiej masakry - film ma kiepską ocenę. Na Filmwebie 4.1/10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.