Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@vidkunsen DB 3 miał DWA silniki gwiazdowe  . W zalezności od wersji od M 86 do - finalnie- M 88 . Literka T - oznaczała ze był przystosowany do przenoszenia torpedy lub min morskich sztuk - bodaj - dwa. 

I nie miał jakiegos wybitnego ani pułapu operacyjnego ani szybkości . Ale  był chyba jednym z nielicznych wynalazków które dawały szanse pilotom na poprawne latanie.

Wysoki pułap to miał CKB 26 - wysoce "skustomizowany" model do bicia rekordu wysokości w ilości sztuk 1.

 A film całkiem fajny podobno.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

image.png

Jak ktoś sobie chce obejrzeć proste scifi gdzie kosmita rozbija się na Ziemi 65 milionów lat temu. O fabule nie ma co pisać rozbitkowie muszą dotrzeć do kapsuły ratunkowej, po drodze trochę postrzelają do dinozaurów (i tworów dinozauropodobnych 😁), trochę przed nimi  po uciekają. Można z nudów obejrzeć (ale niekoniecznie bo film cienki ☺️). W sumie obejrzałem tylko dlatego, że wreszcie coś innego niż kino superbohaterskie.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm o i to dwie części tej chińszczyzny są :) ja tam sobie od czasu do czasu te ich nowe filmy oglądam bo i w efekty coraz lepiej potrafią i sprzęty fajne nieraz można zobaczyć. Ale te chyba u nas jeszcze nie były dystrybuowane.

 

Jak będziesz miał coś do bigosu to dasz radę z tym 65.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberm

Czyli dalsza częśc sporu 2 kolesi ze szkolnej ławy (mao dze dong - czang kai szek) na tle "kłótni" po 1945 roku.

Pokłosie jarych Godów:

p.s. Aleksander Sriebrakowski!

image.jpeg.44195be6514ca33242f8a1146dc3763f.jpeg

https://www-film-ru.translate.goog/movies/beshenstvo-1?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

image.jpeg.d3f23944b9ce94df07d4b280cd0758f3.jpeg

Aka (2023) (albo, alias, vel), stare dobre kino akcji, francuskie z lat 90 - tych XX wieku tzw. n.e., obsada!, polecam.

https://www.filmweb.pl/film/Alias-2023-10033192

https://www-imdb-com.translate.goog/title/tt27197387/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc&_x_tr_hist=true

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bohaterem "gumożujem"? Fakt- fajnie sie ogląda. Klasyka!!! 

A nawiązując do klasyki - ostatnimi czasy zrobiłem sobie maraton Stargate SG1 -(jestem w trakcie 4 serii ). Żal że nie pociągnieto jakiegoę serialu opartego o to universum. Ostatni był chyba Star Gate  Universe ze swietnym Carlyle 'm. Zrobiono jedną serię ............  i dooopa.

MV5BMTc3MjEwMTc5N15BMl5BanBnXkFtZTcwNzQ2NjQ4NA@@._V1_.thumb.jpg.f3294c547455e03a2e0c0b0b14ed7904.jpgMV5BMjI0MTI4MTY3N15BMl5BanBnXkFtZTcwMjg1NjQ4NA@@._V1_.thumb.jpg.eea73783cedf8014e142088a13a7a00f.jpg71mbBgRlh3L._AC_SL1204_.thumb.jpg.3105fb416fe37dd01c116ea14e74ed06.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm szkoda, że nie pamiętam na których odcinkach przestałem oglądać SG, szczególnie Atlantis, SG 1 to chyba gdzieś na końcowych sezonach. Tego trzeciego serialu to w ogóle nie widziałem ale jego to chyba bardzo szybko skasowali tak jak pisałeś.

Ale teraz od nowa to by mi się nie chciało ich oglądać, kupa odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom3kb napisał(a):

@boberm szkoda, że nie pamiętam na których odcinkach przestałem oglądać SG, szczególnie Atlantis, SG 1 to chyba gdzieś na końcowych sezonach. Tego trzeciego serialu to w ogóle nie widziałem ale jego to chyba bardzo szybko skasowali tak jak pisałeś.

Ale teraz od nowa to by mi się nie chciało ich oglądać, kupa odcinków.

 SG 1 - to chyba zdrowo ponad 10 sezonów , ale warto tylko do dziewiatego - reszta to juz nie to .SG Atlantis ma "raptem" pięć sezonów:-))  Warto chociażby dla Hewletta "brawurowo" wcielającego się w Rodneya McKay.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, zakładałem kiedyś ten wątek ;)

Ponieważ wczoraj zaliczyłem serial 1899 i poczytałem o reżyserze
odkopałem jego film z 2014 roku który jakoś mi umknął. 

"Who Am I"

who-am-i-2014.jpg

123.jpg

456.jpg

Recenzja za stroną film.wp.pl

"... To prawdziwa petarda. Utrzymany w klimacie kultowych filmów "Sala samobójców" i "Biegnij Lola, biegnij" - film opowiada historię
młodego nieudacznika, zafascynowanego technologiami komputerowymi, który dołącza do grupy idealistów włamujących się do serwerów korporacji czy grup stosujących sprzeczne z normami moralnymi chwyty (zebranie skinheadów, serwer firmy kosmetycznej
przeprowadzającej doświadczenia na zwierzętach). Po kilku udanych akcjach pragną oni uznania legendy hakerów,
człowieka ukrywającego się pod pseudonimem MRX. Kiedy wreszcie dochodzi do kontaktu, okazuje się, że MRX
to gangster wykradający dane europejskich służb bezpieczeństwa na użytek zorganizowanych grup przestępczych w Rosji.
"Who am I" to rasowy thriller, zrobiony w niesłychanie oryginalny i nowoczesny sposób. Niespotykany, bardzo szybki montaż, świetny scenariusz, fantastyczne postacie grupy głównych bohaterów. Po prostu nie można oderwać oczu od ekranu."

Wyszło mi na to, że reżyser takich seriali jak "Dark" czy wspomniany wcześniej "1899"
potrafi robić również bardzo dobre filmy. 
Do tego stopnia, że nie przeszkadzał mi nawet język niemiecki ;)

NA PRAWDĘ POLECAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldman ze starych seria;i to ciekawy jest "Blut und Ehre" (1982) RFN.

Ten moment gdy młody niemiec z Jungvolku przechodzi do Hitlerjugend (z tzw. zuchów do harcerstwa) i dalej., system indoktrynacji bez zbytnich ubarwień.

image.jpeg.7a359187d5254f53cc70a8f1b1237bbf.jpeg

https://www.fernsehserien.de/blut-und-ehre

https://www.filmweb.pl/film/Blut+und+Ehre%3A+Jugend+unter+Hitler-1982-374316

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrza oglądałem parę miesięcy wstecz, fajny. polecam.

p.s. pokazany w filmie kapo "opiekun" Pietrzykowskiego, przezył, był mistrzem Hamburga, wicemistrzem Niemiec w średniej, był wykidajłem w puffie, doliniarzem, był apolityczny a miał winkiel zielony bo w młodości żył z jumania - Walter Dunig.

Inni znani bokserzy z obozów - Sanders (Holandia), Lütkemayer - znali sie z Pietrzykowskim przed wojną.

Maxa Schmielinga vel Schmetterling znał z zawodów - nie ta waga. :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie lepsze niż 1 część.

Stary film był w stosunku do książki 1 : 1, ten nowy jest w formie 2 filmów z jednego tomu.

p.s. w książkach w tym w cyklu Diuna Herberta wszystkie postacie były w typie saxon ( w książce jestem legendą (Richard Matheson) główny bohater był w typie saxon), może poprawiona polityczność nie skiepści tego filmu aż tak, że nie da się tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vidkunsen napisał(a):

Może będzie lepsze niż 1 część.

Stary film był w stosunku do książki 1 : 1, ten nowy jest w formie 2 filmów z jednego tomu.

p.s. w książkach w tym w cyklu Diuna Herberta wszystkie postacie były w typie saxon ( w książce jestem legendą (Richard Matheson) główny bohater był w typie saxon), może poprawiona polityczność nie skiepści tego filmu aż tak, że nie da się tego oglądać.

Wystarczy ze utrzyma klimat pierwszej części i będę kontent:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.57a71521c6a015a41f137954c1333781.jpeg

Oldman - "Max Schmeling" (2010), reż. Uve Böll

Bokser - mistrz świata wszechwag, Fallschirmjäger von Erste Division - "Umfallen Sterne" - 1938 - 1945, jedyny mistrz wagi ciężkiej w boksie który żył równe 100 lat!,, nie wstąpił do NSDAP więc za karę wcielili go do w/w 1 dywizji spadochroniarzy, walczył na operacji Merkury (Kreta).

https://www.filmweb.pl/film/Max+Schmeling-2010-505703

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.