Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Instant Family.

91pQVQZVbGL._SY445_.jpg

Bardzo przyjemna komedia z Markiem Wahlbergiem, małżeństwo planuje adoptować dzieciaka ale ostatecznie wychodzi, że do ich domu trafia trójka rodzeństwa, na dodatek meksykańskiego pochodzenia.

Den Skyldige.

syldige.jpg

Fajny thriller, dziejący się praktycznie w jednym pomieszczeniu, na ekranie widzimy też praktycznie tylko głównego bohatera.

Dyspozytor telefonu alarmowego odbiera połączenie od porwanej kobiety jadącej samochodem, stara się jak najszybciej zlokalizować ją i porywacza.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Den Skyldige" - taki sobie, kojarzę bardziej aktora: Jakob Cedergen z "Den Som dræber - Fortidens skygge" czy z  "Arnö Templari".

A Wahlberg mógłby nakręcić/zagrać film biograficzny o sobie jak był Skinheadem ;) :biggrin:, skowyr z filmu z Wahlbergiem mi się widzi - Border Collie.

 

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ten o aligatorach to nawet zabawny był i z "morałem ukrytym pod powierzchnia wody" ;) :biggrin: - jak jumali ze spożywczaka bankomat to jakbym widział kwiat inteligencji z USA w akcji na tzw. misjach pokojowych :biggrin:, a te metrowe (wysokość) aligatory co się ukrywały pod lustrem wody - ok 50-60 cm! ;)

Noż oskar murowany! :biggrin:

image.png.6e1e4485d20896997bf397c3502247a7.png

Mou Seung (2018) (jakiś mędrzec przetłumaczył tytuł na: Projekt Gutenberg) CHRL - i powiernicze CHRL -  Hong Kong.

https://www.scmp.com/culture/film-tv/article/2167015/project-gutenberg-film-review-aaron-kwok-chow-yun-fat-face-twisty

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.imdb.com/title/tt7183578/&prev=search

Zamiast malować/podrabiać dzieła np. Albrechta Dürera można podrobić mamonę, film trzyma w niewiedzy i napięciu aż do ostatniej sceny, polecam.

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! szybcy i wściekli: hobbs i shaw (2019) - stanowczo odradzam!

Szajs jakich mało, nic i nikt nie ratuje tego "filmu", nawet scenę z Prypeci skopali - 1:23:14.

Tego się nawet po pijaku nie da spokojnie oglądać.

W USA umarła X muza, jej cień się błąka po kanionie wielkich ambicji, puszczy niesmaku i prerii debilizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vidkunsen napisał:

szybcy i wściekli: hobbs i shaw (2019) - stanowczo odradzam!

To po co o nim w ogóle wspominasz jak temat jest

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.

 

Ta seria to przeszła zmianę jak chyba żadna inna :D początek to powiedzmy sensacyjne o nielegalnych wyścigach, ostatnie to były przegięte akcyjniaki, a teraz dochodzi "superłotr", niedługo pewnie superbohaterowie.

Obejrzę bo lubię Stathama i Rocka ale faktycznie ta część to już może być za dużo wszystkiego do zniesienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 2 razy SF:

1/ W cieniu księżyca (2019).

images?q=tbn:ANd9GcTA0L_qz9BodxE8f2-QwFs

Fajny kryminał SF, polecam: https://www.filmweb.pl/film/W+cieniu+księżyca-2019-825221

Hall(Dexter z serialu), Holbrook, Woodbine - co dekadę os 1988 w Filadelfii giną ludzie od trucizny której jeszcze nie wynaleziono, zabójca jest ten sam mimo, że ... .

2/ Doom Anihilation (2019)

image.jpeg.0655d3223799fc58d81cef93f9f4437d.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Doom%3A+Annihilation-2019-827073

Dla fanów gry Doom - 1,2,3,4.

Kontynuacja wątku z gry i z poprzedniego filmu, już do wzięcia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vidkunsen napisał:

Dla fanów gry Doom - 1,2,3,4.

Kontynuacja wątku z gry i z poprzedniego filmu.

No ten Doom to faktycznie raczej tylko dla hardkorowych fanów marki :D

Ludzie marudzili na poprzednika z Rockiem i Urbanem ale tamten przy tym to dzień do nocy jeśli chodzi o wykonanie ;)

Na razie tak tylko trochę przeklikałem bo boję się oglądać. Już samo to, że trawił od razu jako "direct to dvd" za dobrze nie nastawiało.

Pierwsze wrażenie, stany średnie na poziomie filmów od SyFy, bida efekty, scenografia i sztywne aktorstwo, zobaczcie te ich karabiny z przerobionych kałaszy i innych :D

No ale podchodząc do niego na zasadzie "Na bezrybiu..." można przy piwku spróbować bo ostatnio faktycznie coś bida z tego typu filmami scifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.c7944fcac66e70cd179f4386ac7fe4ed.jpeg

Baise moi (2000) Francja

https://www.filmweb.pl/Gwalt

Spoiler

"Pierdol mnie" - tytuł polski

Tłumaczenie hasła "baise-moi" na polski

 
pieprz mnie
rżnij mnie
przeleć mnie
zerżnij mnie
pierdol mnie
fiuta
fuck me
zapnij mnie
pieprzyć
pocałuj mnie
Pocałujcie mnie
wypieprz mnie
 
 

Na podstawie książki:

Okładka książki Baise-moi

Dwie kobiety mające za sobą przeżycia takie jak gwałt, zabójstwo, pobicia wyruszają w kraj - Francję by zemścić się za swoją dolę, coś jak Bonnie i Clyde ale tutaj mamy 2 kobiety.

Film pokazuje Francję z końca XX wieku, dla ludzi dorosłych, po 21 roku życia, dojrzałych emocjonalnie i psychicznie.

Raffaëla Anderson (1976 - )
Karen Lancaume (1973–2005) (pod pseudonimem Karen Bach)

Nihilistyczny obraz tzw. "zgniłego zachodu" w całej krasie, pogoń za najniższymi instynktami ponad inne wartości.

Warto obejrzeć choć film nie jest wysokich lotów (krytycy do dziś nie chcą się o tym filmie wypowiadać) pokazuje świat w którym nie ma "gwiazd, celebrytów" itd. itp. , film pokazuje prawdziwy świat dołów społecznych, patologii jakie zżerają fasadowo "ładne" obrazki społeczeństw jakie widać w tv - handel wszystkim co zakazane, niemoralne, złe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bękarty mi się podobały, wcześniejsza część "Dom 1000 trupów" nie za bardzo. Zobaczymy co z tego wyjdzie. już czeka w kolejce.

@vidkunsen próbowałem obejrzeć te nowe Szybcy i Wściekli :D wytrzymałem na razie 2 min na przewijaniu, jak już w pierwszych scenach "złol" zatrzymuje kule ręką, ma HUD w oczach i przyjeżdża do niego motocykl bez kierowcy to chyba trochę za dużo jak na mnie nawet w tej serii.

A Doom po browarku nawet dało się obejrzeć, jakby dali trochę więcej kasy na efekty i kostiumy mógłby wyjść znośny średniaczek, tak daję 4/10 ale nie było tak strasznie jak myślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ósemce szybkiej wścieklej nawet debilizmy z netfliksa, awengersy czy iksmeni nabierają sensu, powinni dostać za ten film światową nagrodę: złotą "zrytą gretę".

A na wysepce się to się uśmiałem, Nowa Zelandia, Hawaje, Indonezja, Filipiny .... pod jednym dachem jako jedna rodzina. :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj oglądałem ten The Kitchen i trochę ten film dziwny, po pierwsze chyba za krótki, sporo wątków, które zmieniają się tak szybko, rach ciach i już.

Niby trochę sensacyjny niby trochę komedia sensacyjna ale to jakoś dziwnie tu wypada.

W ogóle 3 kury domowe nagle stają się szefami przestępców na dzielnicy, na jakiej podstawie ja się pytam. Na początku pomaga im dwóch facetów ale szybko zostają postawieni do pionu przez resztę gangsterów.

A kobitki? Jakgdyby nigdy nic. Pokazane jest, że zostają "szefami" ale na jakiej podstawie, co one robiły, wszyscy im nagle haracze płacą, faceci gangsterzy nic im nie robią.

Zero sensu i logiki, jakiegoś wytłumaczenia i związku przyczynowo skutkowego.

 

Film lekki i nawet przyjemnie się ogląda ale brak w nim sensownej fabuły.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7885869.3.jpg

Il Traditore (2019) (Sprzedawczyk/Zdrajca) Rep. Włoska.

Tomas Buscetta - mafioso którego mafia zdradziła oraz zdradziła ideały mafii w osobie nowego w drodze przewrotu Capo Toto Rinny i jego szefa Salvatora Corleone - słynny proces w którym skazano 362 mafiosów.

W roli główniej Pietro Francesco Favino znany mi z filmu "ACAB" - wszystkie gliny to bękarty czy też El Alamein - La  linea del fuoco - film opowiada o pierwszych bojach dywizji Błyskawica/Piorun - Folgore.

Pierfrancesco Favino

https://www.filmweb.pl/film/Zdrajca-2019-807534

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.