Jump to content
OldMan

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.

Recommended Posts

Instant Family.

91pQVQZVbGL._SY445_.jpg

Bardzo przyjemna komedia z Markiem Wahlbergiem, małżeństwo planuje adoptować dzieciaka ale ostatecznie wychodzi, że do ich domu trafia trójka rodzeństwa, na dodatek meksykańskiego pochodzenia.

Den Skyldige.

syldige.jpg

Fajny thriller, dziejący się praktycznie w jednym pomieszczeniu, na ekranie widzimy też praktycznie tylko głównego bohatera.

Dyspozytor telefonu alarmowego odbiera połączenie od porwanej kobiety jadącej samochodem, stara się jak najszybciej zlokalizować ją i porywacza.

"Den Skyldige" - taki sobie, kojarzę bardziej aktora: Jakob Cedergen z "Den Som dræber - Fortidens skygge" czy z  "Arnö Templari".

A Wahlberg mógłby nakręcić/zagrać film biograficzny o sobie jak był Skinheadem ;) :biggrin:, skowyr z filmu z Wahlbergiem mi się widzi - Border Collie.

Edited by vidkunsen

14 minut temu, vidkunsen napisał:

A Wahlberg mógłby nakręcić/zagrać film biograficzny o sobie jak był Skinheadem ;)

Nie wiem co gorsze ;) skinhead czy jak kiedyś był Marky Markiem :D

Jednak wolę go jako aktora niż piosenkarza :)

O te truposze mam obejrzeć ale pewnie się rozczaruję bo wyszedł z tego chyba taki nijaki film, ani horrorek o zombie, ani czarna komedia.

No ale zboczenie zawodowe na temat zombie zobowiązuje do sprawdzenia :)

I Am Mother.

images?q=tbn:ANd9GcRDuIKLWk7S44-lpOuIiqo

Całkiem fajny wizualnie, pierwsza połowa nawet ciekawa druga gorzej poprowadzona no i cała "intryga" i finał do przewidzenia.

Ale jako odskocznia od ostatnich scifi gdzie mamy tylko superbohaterów to nawet się sprawdza. 

Ostatnio mnie naszło na horrorki to takie 2 nowe całkiem przyzwoite.

Crawl, czyli aligatory w akcji :)

Drugi, Haunt, czyli slasher od Eli Rotha (Hostel 1 i 2 itd), niby schemat ten sam co zwykle ale oglądało się nawet przyjemnie.

Ten o aligatorach to nawet zabawny był i z "morałem ukrytym pod powierzchnia wody" ;) :biggrin: - jak jumali ze spożywczaka bankomat to jakbym widział kwiat inteligencji z USA w akcji na tzw. misjach pokojowych :biggrin:, a te metrowe (wysokość) aligatory co się ukrywały pod lustrem wody - ok 50-60 cm! ;)

Noż oskar murowany! :biggrin:

image.png.6e1e4485d20896997bf397c3502247a7.png

Mou Seung (2018) (jakiś mędrzec przetłumaczył tytuł na: Projekt Gutenberg) CHRL - i powiernicze CHRL -  Hong Kong.

https://www.scmp.com/culture/film-tv/article/2167015/project-gutenberg-film-review-aaron-kwok-chow-yun-fat-face-twisty

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.imdb.com/title/tt7183578/&prev=search

Zamiast malować/podrabiać dzieła np. Albrechta Dürera można podrobić mamonę, film trzyma w niewiedzy i napięciu aż do ostatniej sceny, polecam.

Edited by vidkunsen

! szybcy i wściekli: hobbs i shaw (2019) - stanowczo odradzam!

Szajs jakich mało, nic i nikt nie ratuje tego "filmu", nawet scenę z Prypeci skopali - 1:23:14.

Tego się nawet po pijaku nie da spokojnie oglądać.

W USA umarła X muza, jej cień się błąka po kanionie wielkich ambicji, puszczy niesmaku i prerii debilizmu.

Godzinę temu, vidkunsen napisał:

szybcy i wściekli: hobbs i shaw (2019) - stanowczo odradzam!

To po co o nim w ogóle wspominasz jak temat jest

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.

Ta seria to przeszła zmianę jak chyba żadna inna :D początek to powiedzmy sensacyjne o nielegalnych wyścigach, ostatnie to były przegięte akcyjniaki, a teraz dochodzi "superłotr", niedługo pewnie superbohaterowie.

Obejrzę bo lubię Stathama i Rocka ale faktycznie ta część to już może być za dużo wszystkiego do zniesienia.

Dziś 2 razy SF:

1/ W cieniu księżyca (2019).

images?q=tbn:ANd9GcTA0L_qz9BodxE8f2-QwFs

Fajny kryminał SF, polecam: https://www.filmweb.pl/film/W+cieniu+księżyca-2019-825221

Hall(Dexter z serialu), Holbrook, Woodbine - co dekadę os 1988 w Filadelfii giną ludzie od trucizny której jeszcze nie wynaleziono, zabójca jest ten sam mimo, że ... .

2/ Doom Anihilation (2019)

image.jpeg.0655d3223799fc58d81cef93f9f4437d.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Doom%3A+Annihilation-2019-827073

Dla fanów gry Doom - 1,2,3,4.

Kontynuacja wątku z gry i z poprzedniego filmu, już do wzięcia.

5 godzin temu, vidkunsen napisał:

Dla fanów gry Doom - 1,2,3,4.

Kontynuacja wątku z gry i z poprzedniego filmu.

No ten Doom to faktycznie raczej tylko dla hardkorowych fanów marki :D

Ludzie marudzili na poprzednika z Rockiem i Urbanem ale tamten przy tym to dzień do nocy jeśli chodzi o wykonanie ;)

Na razie tak tylko trochę przeklikałem bo boję się oglądać. Już samo to, że trawił od razu jako "direct to dvd" za dobrze nie nastawiało.

Pierwsze wrażenie, stany średnie na poziomie filmów od SyFy, bida efekty, scenografia i sztywne aktorstwo, zobaczcie te ich karabiny z przerobionych kałaszy i innych :D

No ale podchodząc do niego na zasadzie "Na bezrybiu..." można przy piwku spróbować bo ostatnio faktycznie coś bida z tego typu filmami scifi.

image.jpeg.c7944fcac66e70cd179f4386ac7fe4ed.jpeg

Baise moi (2000) Francja

https://www.filmweb.pl/Gwalt

Spoiler

"Pierdol mnie" - tytuł polski

Tłumaczenie hasła "baise-moi" na polski

pieprz mnie
rżnij mnie
przeleć mnie
zerżnij mnie
pierdol mnie
fiuta
fuck me
zapnij mnie
pieprzyć
pocałuj mnie
Pocałujcie mnie
wypieprz mnie

Na podstawie książki:

Okładka książki Baise-moi

Dwie kobiety mające za sobą przeżycia takie jak gwałt, zabójstwo, pobicia wyruszają w kraj - Francję by zemścić się za swoją dolę, coś jak Bonnie i Clyde ale tutaj mamy 2 kobiety.

Film pokazuje Francję z końca XX wieku, dla ludzi dorosłych, po 21 roku życia, dojrzałych emocjonalnie i psychicznie.

Raffaëla Anderson (1976 - )
Karen Lancaume (1973–2005) (pod pseudonimem Karen Bach)

Nihilistyczny obraz tzw. "zgniłego zachodu" w całej krasie, pogoń za najniższymi instynktami ponad inne wartości.

Warto obejrzeć choć film nie jest wysokich lotów (krytycy do dziś nie chcą się o tym filmie wypowiadać) pokazuje świat w którym nie ma "gwiazd, celebrytów" itd. itp. , film pokazuje prawdziwy świat dołów społecznych, patologii jakie zżerają fasadowo "ładne" obrazki społeczeństw jakie widać w tv - handel wszystkim co zakazane, niemoralne, złe.