Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2019 o 19:02, vidkunsen napisał:

Zombieland 2 (2019) - obejrzane, fajne.

10 lat czekania i tylko na tyle było ich stać? Fabułę to chyba w 5min wymyślili i napisali. Kurcze nawet pośmiać nie było się z czego. :(

Obejrzałem ale jestem rozczarowany.

Jak już ja marudzę, a z zombie oglądam każdą kupę to już coś jest nie tak.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiedziałem gdzie umieścić ten film bo jest dokończeniem serialu "Breaking Bad" ale..

El Camino: Film "Breaking Bad" (2019) 

Dokończenie serialu j/w było potrzebne i tak się stało (jestem fanem tego serialu).

Treść:

... Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się z przeszłością, aby w ogóle móc myśleć o jakiejkolwiek przyszłości.

 

Snap2.thumb.jpg.6c638a4d42f742d5f132b383be57bae6.jpgSnap3.thumb.jpg.014d507abc2d4dd74fada27908292e06.jpg  

Moim zdaniem warto dopowiedzieć sobie tą historię. 

POLECAM ! 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

image.jpeg.d08ac83e8d3614c02a4f3202c9125b16.jpeg

Obejrzałem, ale czy polecam?

In plus: obserwacja upadku X muzy w UK, poprawiona polityczność w całej krasie ... .

Niemcy są Niemcami a nie jak w Dunkierce (film) jakimś tam wrogiem.

In minus: język(slang), zachowanie, relacje miedzy żołnierzami różnych stopni, wręcz piknik a nie prawie feudualna armia UK z początku XX wieku.

Jeden z bohaterów rozwala sobie rękę- rana otwarta, następnie poprzez gnijące wnętrzności zielonego trupa obmacuje kręgosłup tegoż trupa - po ranie i "macaniu trupa" przemywa ranę wodą z kałuży z której nawet szczury nie chcą pić i istny cud! nie zdycha w malignie z gangreny, sepsy czy innej zarazy okopowej w ciągu paru godzin.

W jednostce wojskowej, regionalnej - chyba Devonshire - jest na stanie - kapral Sikh!!! (Książę Beaufort się jak na rożnie obraca w zaświatach jeśli to widzi) jeszcze Bura to bym skumał.

Pilot niemiecki (ciężko ranny, oparzony) zabija angola bagnetem piechoty niemieckiej - fart, że nie widłami lub Gwiazdą Zaranną - Morgensternem.

Skały wapienne nie występują w Belgi czy Holandii.

Takie kwiatki są co chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsenWiesz takie szczegóły jak ten bagnet to najwyżej wyłapie 0.001% ludzi co już mają hopla i siedzą i interesują się taką tematyką.

Dla reszty będzie ok jeśli to był niemiecki bagnet :) a już jak z tego okresu to i tak filmowcy odrobili dobrze pracę domową :)

Co o tych stosunkach w armii to masz rację ostatnio oglądałem jakiś dokument jak to dopiero po 1wś skończyło się to "jaśnie państwo" w armii w takiej formie jak było dotychczas. Po tym jak zginęły miliony zwykłych żołnierzy, którzy na co dzień patrzyli jak byle burak tyle, że z pochodzenia szlacheckiego to od razu oficer i prawie jak bóg i robił co chciał.

ps. A Ardeny są w Belgii i to też są skały wapienne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor Sen.

7902137.3.jpg

"Kontynuacja" Lśnienia. Ogólnie to ekranizacje książek Kinga są przeważnie słabe, średnich jest niewiele, a dobrych bardzo mało.

Ta wypada bardzo fajnie, jest klimat, fajna muzyka i drażniące uszy :) dźwięki budujące nastrój.

Film jest długi, 2,5h ale wciąga i nie męczy jak kilka ostatnio oglądanych przeze mnie takich kobył.

Jeden z lepszych horrorków wyprodukowanych w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem ten 1917. Fajny, dla mnie taka opowieść z wojną w "tle" bo takiego klasycznego wojennego to tam za dużo nie było, czyli ratatata i bum.

Zdjęcia i scenografie eleganckie, bardzo fajny pomysł, że film wygląda jak jedno ujęcie bez cięć, cały czas jesteśmy z bohaterami, nie ma innych scen, przeskoków itp.

W dniu 20.01.2020 o 17:01, vidkunsen napisał:

In plus: obserwacja upadku X muzy w UK, poprawiona polityczność w całej krasie ... .

Że co? Gdzie i z czym.

W dniu 20.01.2020 o 17:01, vidkunsen napisał:

In minus: język(slang), zachowanie, relacje miedzy żołnierzami różnych stopni, wręcz piknik a nie prawie feudualna armia UK z początku XX wieku.

Nie zauważyłem, nie było tam praktycznie gadek z wyższymi oficerami. Krótka na początku, i druga na koniec.

W dniu 20.01.2020 o 17:01, vidkunsen napisał:

Jeden z bohaterów rozwala sobie rękę- rana otwarta, następnie poprzez gnijące wnętrzności zielonego trupa obmacuje kręgosłup tegoż trupa - po ranie i "macaniu trupa" przemywa ranę wodą z kałuży z której nawet szczury nie chcą pić i istny cud! nie zdycha w malignie z gangreny, sepsy czy innej zarazy okopowej w ciągu paru godzin.

Akcja filmu to maksymalnie kilkanaście godzin więc jeszcze nie musiał mieć objawów nawet jeśli mu się choróbsko przytrafiło.

W dniu 20.01.2020 o 17:01, vidkunsen napisał:

W jednostce wojskowej, regionalnej - chyba Devonshire - jest na stanie - kapral Sikh!!!

Oficer mówił, że zbierał maruderów po drodze więc to raczej jeden z nich bo w całym oddziale nie widziałem ich więcej ale na zachodzie też tam coś odnośnie tego Sikha niektórzy się przyczepili. Widać go raptem parę razy.

W dniu 20.01.2020 o 17:01, vidkunsen napisał:

Pilot niemiecki (ciężko ranny, oparzony) zabija angola bagnetem piechoty niemieckiej

Ty to masz wzrok, ja to nawet dobrze tego "messera" nie zdążyłem zobaczyć w tej scenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

7567618.3.jpg

"Snaba cash" - 1, 2, 3

Trylogia warta obejrzenia, coś jak duński "Pusher" ale po drugiej, szwedzkiej stronie Sundu:

https://www.filmweb.pl/film/Szybki+cash-2010-508931

https://www.filmweb.pl/film/Szybki+cash+2-2012-637685

https://www.filmweb.pl/film/Snabba+cash+-+Livet+deluxe-2013-656139

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z twoim "południackim" Serbskim (Serbski w filmie jest słabo tłumaczony - polako znaczy powoli, spokojnie :biggrin:)ale są napisy - info na tzw. prywatnym.

p.s. Z Hiszpańskim też pewnie kiepsko więc ci podpowiem "hijo de puta to skur...syn, a puta madre to ku..a mać :biggrin:  ;) 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The Witch: part 1 The Subversion.

Za wielkim fanem kina azjatyckiego nie jestem ale od czasu do czasu coś mi się spodoba.

Tutaj mamy film scifi z 2018r, z tej kategorii to mi prawie nic od nich nie leży. :)

Fabuła:

Siedmiolatka ucieka z jakiegoś tajnego laboratorium, znajduje ją starsze małżeństwo i postanawia wychować. 10 lat później dziewczyna postanawia wystąpić w jakimś programie typu "Mam talent" gdzie pokazuje też jak potrafi "czarować" przez co namierzają ją ludzie od których kiedyś uciekła.

 

Film trwa dwie godziny i pierwsza połowa to nic ciekawego, ot taka opowiastka o dwóch nastolatkach, z których jedna ma występować w programie tv, trochę smęcenia, trochę ich humoru. Spokojnie można by tu wywalić z pół godziny i dzięki temu film by zyskał na tempie. A w drugiej godzinie mamy to co azjaci potrafią czasem fajnie nagrać czyli sporo akcji z krwawymi scenami bijatyk i strzelanin. Także film trochę nierówno się ogląda ale końcówka daje radę.

 

Druga część filmu ma trafić do kin w 2021r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posed+photo+jump+Max+Schmeling+German+boxer+paratrooper+airborne+fallschirmjager+ju-52.jpg

Max Schmeling - Die Deutsche Faust (2010)

Najpierw była jakaś szmira z 2002 roku - Joe i Max (Till Schweiger) (https://www.filmweb.pl/film/Joe+i+Max-2002-39596)

Uve Böll w 2010 roku stworzył świetny film biograficzny o Maxie Schmelingu - ksywka Schmeterling (bokser wagi ciężkiej który żył w latach 1905 - 2005 -motylek), film zaczyna się gdy Max z resztą oddziału Erste Umfalen sterne  1 Falschrimjäger ląduje na Krecie, warte obejrzenia.

https://www.filmweb.pl/film/Max+Schmeling-2010-505703

https://www.youtube.com/watch?v=uX7e8KgvhCU

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie - z przyjemnością obejrzę , szczególnie że męcze teraz Glantza :"From Don to Dniepr" ,  ergo -porównam fikcję z historią. 

@vidkunsen - ty zawsze coś fajnego wydłubiesz.

@tom3kb - ee tam z polonizacją , dam radę po innostrannemu. Wszak wypadałoby znac jezyk naszych wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberm, z okazji 23.02. - С днём защитников отечества

https://www.youtube.com/results?search_query=КАЛАШНИКОВ+2020+Фильм+полностью+%2F+ПРЕМЬЕРА+КАЛАШНИКОВ

Spoiler

wpisać w youtube: КАЛАШНИКОВ 2020 Фильм полностью / ПРЕМЬЕРА КАЛАШНИКОВ  i masz cały film.

 

 

Tom3kb - u nas wrogami od 1500 lat - już od Derwana -  są szkopy, żabojady i podstępni zdrajcy z Dansko - Miliduch.

Poznaj język i obyczaje wroga a będziesz wiedział jak ich pokonać - Sun Tzi.

Boberm - "Rżew" - Schlagschaft und Metzgerei - Rzeźnia i ubojnia, Kałasznikow - fajny.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, tom3kb napisał:

Mówisz, że trzeba znać język wrogów ;) to kiedy przeprowadzamy inwazję na Anglię, a potem USA bo wszędzie w szkołach od lat uczą angielskiego :D 

@tom3kb - akurat "lingua franca" współczesnego świata jest równie przydatna . A te inwazję na "Herbatników" to przeprowadzilismy już  ładnych kilka lat temu:020:

BTW ; angoli czy też anglosasów nie interesuje  ani przesmyk suwalski , ani brama smoleńska . Oni nie muszą dokonywac projekcji siły na tych obszarach , a nasi "bracia w słowiańszczyznie" - jak najbardziej. Bo tego wymaga od nich geopolityka. Od XVI wieku - byli , są teraz , i będą w przyszłości naszymi wrogami.

@vidkunsen - operacja rżewsko-syczewska jest dla mnie interesująca z dwóch powodów

- pierwszy  dlatego że była to jedyna w karierze zawodowej Zukowa operacja zaplanowana i przeprowadzona pod jego światłym dowództwem 

drugi - bo była archetypicznym przykładem myśli taktycznej kufajmanów  . 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.