Skocz do zawartości

ŚWIĘTO SPADOCHRONIARZY


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, 23 września, obchodzony jest Dzień Spadochroniarza.

Więc na razie jedynemu który powiadomił że do nich należy, @vidkunsen  składam życzenia.

A że już nie skacze, to nie powiem tradycyjnego spadochroniarskiego " Oby ci ziemia miękką była".

Jeśli są na forum inni skoczkowie spadochronowi, tacy z aeroklubów, to i dla nich te życzenia.

Nieskromnie się przyznam, że i ja do grona spadochroniarzy należę. Służba w 6PDPD i prawo do korzystania z takich emblematów na mundurach polowych:

Bordowy.jpg.8fd3c7d62c1169f52dea77a8ffea2e5a.jpg72143579_Brzowy.jpg.8c879705ceab54b251963f2c9db04d5c.jpgimages.jpg.762ae0c6c21eedfe797cafab463c4b85.jpgzielony.jpg.cab80596f6076c02e72dc1b2f7d814d5.jpg

Nosiłem takie odznaki ......                                                                                       ... a teraz noszę taką.

odznakaskoczka.jpg.b8744bb2e6c044b1d32a744ced4d9d22.jpgodznaka100.jpg.0210c3a3278d70b03d1100b76168d4d9.jpg     images2.jpg.9c6c698c0d333b65cf600457c69d62dd.jpg

Skakałem w dzień i w nocy, latem i zimą, na ziemię i na wodę. Na natychmiastowe otwarcie i dużym opóźnieniem. Na spadochronach desantowych i na sterowanych. Z wysokości 300 m i ale też z 2,5 km. Mam ich ponad 100.

Samoloty z których skakałem, to AN2, Ił18, AN 26 i AN 12.

I sugestia do młodych i sprawnych. Pokosztujcie tego sportu. Aerokluby czekają. Spadając swobodnie, będąc między niebem a ziemią, czuje się smak prawdziwej wolności. I można poznać samego siebie. A sam skok jest bezpieczniejszy niż przejście przez ruchliwą ulicę na zielonym świetle. To ze statystyk.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@vidkunsen  W innym temacie niedawno napisałeś "że się w wojsku nie nabiegałem, bo byłem pancerniakiem". Mała pomyłka.

Więc ten wpis nie jest odkopem wartym "złotej łopaty".

Gwoli sprostowania.

Też w innym temacie napisałem, żeby nikt się nie zdziwił, jak przyznam się i do innego rodzaju wojsk. Bo specjalności mam do licha i trochę. Byłem żołnierzem wszechstronnie przygotowanym.

Czwarty wpis wyżej, to moja służba. I nie pisarza przy sztabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.