Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Sejf jest za drzwiami z kodem, który jest podany w szkatułce. A drzwi są tam gdzie urzęduje cień monolitu. Nie można go zabić bo jest nieśmiertelny i będą dalsze zadania z nim. Do drzwi trzeba się zakraść bo cały monolit stoi za tym filarem z drzwiami i za skrzyniami. Tak przynajmniej powinno być, ale u mnie 3 stało na warcie dosłownie przed drzwiami więc nie było opcji zrobić tego po cichu. Więc wystrzelałem tych zwykłych monolitowców i szybko otworzyłem drzwi zanim pan nieśmiertelny się pojawił. Gdy już będziesz w środku to zamknij drzwi za sobą, żeby cię nie gonili. Sejf znajdziesz na półce w małym pomieszczeniu na prawie samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet mowy o tym, żeby się zakraść - tam ich jest jak mrówek, to jest niewykonalne po prostu. O "pojawianiu się" Cienia nawet nie ma mowy, bo u mnie sobie spaceruje przed drzwiami, okazjonalnie się w nich do połowy zatapiając :D No to rozpoczynam serię loadingów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmik jak to wyglądało i u gościa który to nagrywał widok na drzwi był pusty i spokojnie na kuckach otworzył drzwi, nie wiem jakim cudem mu tak wyszło. Zawsze możesz wybić cały monolit a cień zwabić gdzieś za ścianę i potem szybko otworzyć drzwi. Nie trzeba od razu cofać się wstecz : d ja zawsze staram się szukać jakiegoś wygodniejszego rozwiązania niż cofanie się do początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często zapisuję - w tym wypadku musiałem cofać się tylko kilka minut dreptania. Za piątym wczytaniem Cień przestał mieć ochotę na wchodzenie w drzwi, więc jakoś tam wlazłem... Wziąłem co trzeba i wyszedłem. To było najbardziej chore gówno, z jakim spotkałem się w tym modzie a jak pomyślę, że trzeba będzie tam wrócić, to mam ochotę to rzucić w cholerę.

Nie wiem, naprawdę nie wiem co mnie podkusiło, żeby w to grać... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goni mnie czas na zabójstwo, a nie mogę popchnąć zadań otwierających lokację, bo nie znalazłem Kulebiaka ani recepty na niego. Mam żelaznego i Tytanowego, ale zwykłego brak.

Kto i za co daje go w prezencie, lub gdzie się poniewiera. Przyjmę też pomocnego screena z receptą na niego, bo chyba to będzie najprościej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nie pamiętam niestety od kogo, ale...

Spoiler

kuleb.jpg

 

A przy okazji także moja sprawa bo wygląda na to, że uwaliłem nitkę ekspedycji naukowej. Oddałem Barmanowi PDA i jego ludzie nawalili.

Spoiler

sd.jpg

W plecaku mam PDA Ary, ale żadnego zapisu ani wskazówek brak. Z poradnika dowiedziałem się, że w Dziczy powinien być Siwy - nie ma. Ani trupa, ani PDA, nic a nic. Kaplica, czy czegoś nie zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scieżki scenariuszy w Soli maja to do siebie , że - jak w życiu - przenikają się i krzyżują od czasu do czasu, czasami wydaje się że nitka umknęła z dłoni ... gdy nagle robiąc inne rzeczy zauważasz jej poprzednio zagubiony koniec. 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne niedomówienia. Nie mogę stwierdzić, czy to są niedoróbki, czy celowe pozostawienie gracza w niepewności.

Wspomagając się poradnikiem i gameplayami, wiem że na etapie na którym jestem, powinienem mieć już dwie fleszki z częściami kodu. Ale nie mam pojęcia, kto kiedy dawał na nie namiary. Bo w PDA tam gdzie jest opisana kolejność poszukiwania zabójców Kła i Zaginionej ekspedycji nic nie znalazłem.

Wiele rzeczy jest dziełem przypadku. Powyżej pisałem o braku Kulebiaka. W gameplaju gracz znajdował go w hałdzie na Wysypisku. U mnie go nie było. Inna sprawa, że chyba wiele artów mam zapadnięte w tekstury. Sygnał dźwiękowy naprowadza mnie na niego, ale w miejscu gdzie być powinien, nic nie ma. I nie jest to kwestia "maskowania" się artów. Po prostu - nie ma i już.

Tak że z czystym sumieniem można dla odróżnienia od innych solianek, nadać tej wersji nazwę "ZAGMATWANE ŚCIEŻKI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty możesz spróbować wydobyć rzucając granat na ziemie, może eksplozja go wyrzuci, czasem pomaga. Radzę też istotne informacje zapisywać sobie na kartce. Bo czasem te drobne info jest najważniejsze a nie jest zawarte w treści zadania. @kondotier spróbuj kupić receptę na kulebiaka u informatora w barze. On często daje recepty tych mniejszych modyfikatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm - Chodzi o takie "niedokończone" dialogi. Taki jak wyżej omówiony po zepsuciu PDA, po pierwszej rozmowie z Jakutem, gdzie też urywa się bez "żegnaj". Lub po wykonaniu zadania na Tyrana i zajęciu cerkwi, gdzie mamy sugestię na pójście do bazy CzN i poinformowaniu o wydarzeniu, ale nikt z nami o tym nie chce gadać. Żadnej wskazówki, że bez zrobienia zadań na bagnach, nie należy z nich wychodzić, bo będą problemy. Nie rozchodzi się o dosłowności informacji, ale o takie pokierowanie graczem, aby te zadania zrobił. No i było jeszcze kilka takich dialogów bez finalizacji. Jak na przykład to, co poniżej piszę dla Pure.

@Pure - wszystko pięknie, ale mam jedną Gwiazdę wieczorną. Drugą nieopatrznie opchnąłem. A Gwiazdę potrzebuję na lekarstwo dla Kota. I tu mam błędne koło.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gawron napisał:

po tym, jak Barman mówi o zniszczeniu PDA, u mnie pojawiło się kolejne zadanie związane z zaginioną ekspedycją, sprawdź u siebie.

Mam to zadanie. Wywnioskowałem, że kontaktem Pawlika jest właśnie Ara. Zrobiłem to zadanie, mam PDA, ale dalej nic się nie dzieje.

Spoiler

ara (2).jpg

W poradniku jak byk: Во время выполнения квеста Лукаша, по предателю Павлику, убиваем его "контакт" Ару, и в его ПДА находим сведенья о пропавшей экспедиции. Następnie na Dziczy powinien pojawić się najemnik, potem do Sacharowa, który nie będzie chciał gadać, jeśli wcześniej nie wyłączę Zwęglacza i nie odnajdę Kła. Zrobiłem to już dawno temu, nic się nie zmieniło. I postanowiłem o tym napisać, bo już mogę iść dużo dalej, np. do Wschodniej Prypeci, a zadanie ciągle wisi.

@kondotier Powiedzieć, że ta wersja jest zagmatwana to za mało. A co do Gwiazdy Wieczornej... sprawdzić, czy przypadkiem mam receptę?

@Pure U mnie sposób z granatami czasem działa, ale w tym modzie nigdy. Jak zapadnięte (czy to te leżące na ziemi, czy te "gotowane"), to na amen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie stało, jak ktoś kto moda ukończył, albo jest bliski finalu, zrobił temat - poradnik, ze wszystkimi receptami.

A o screena proszę.

A co dotyczy zagmatwania, to co wy na takie coś?

ss_administrator_07-05-17_13-33-59_(mainmenu).thumb.jpg.1a6890ec9f6dea7a24c209a443cc7f1b.jpg

Plik do podmiany mogę wstawić, ale tylko za zgodą @kobal , bo to jego tłumaczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kondotier napisał:

Nic by się nie stało, jak ktoś kto moda ukończył, albo jest bliski finalu, zrobił temat - poradnik, ze wszystkimi receptami.

Jest w przygotowaniu już od jakiegoś czasu :) Może dzisiaj pojawi się temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @kondotier - niestety ten mod nie prowadzi nikogo za rączkę. Gdy grałem w niego po raz pierwszy nie miałem dostępu do opisanych gameplayów - a grałem w SSoup-  i pamietam jak bardzo się cieszyłem gdy udało mi się popchnąć temat dalej. Jak juz pisałem - życie panie , zycie - w życiu nie masz dostepu do scenariusza lecz sam go tworzysz.

Troche nie rozumiem Twojego narzekania . 

W kwestii barmana - spieprzył , przeprosił i już. Co ma Ci powiedzieć - idż dalej do Łukasza bo tak podpowiada mi szklana kula?

W kwestii zadan na Bagnach - właziłem i wyłaziłem z Bagien wielokrotnie, robiąc to co w danym momencie chciałem - niekoniecznie trzymając sie ścisle scenariusza - zero problemów.

W kwestii Tyrana - a co obchodzi jakiś Tyran Czystoniebowców? To Ty masz do niego sprawę. Przyznam szczerze nie pamietam sugestii o której wspominasz.

W kwestii artów -  w znakomitej części artefakty są generowane losowo. Raz się trafią takie , a raz inne. Sam miałem problem w któryms z podejśc do Op-ka ze skrętakami. Innych miałem mmnóstwo - skretaków zero. Bywa. W koncu trafisz na Gwiazdę.

BTW - zgodzę sie z Tobą,  że nagminne wpadanie artów pod tekstury w tej edycji jest "z deczka" wnerwiające i to wypadałoby poprawic.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm- dwie sprawy.

1. Nie rozchodzi się o prowadzenie za rączkę, ale aby kiedy kończę dialog, np. z przytoczonym Jakutem i daję moją odpowiedź, nie znikało mi okno dialogowe, bo wtedy cholera wie co się stało, ale aby było to tradycyjne " Na razie"  czy coś podobnego.

Gdzie Ty widzisz moje narzekanie? Odniosłem się do kilku niejasności, bez sarkania i płaczu, bo takie mam odczucie.

2. Mieliśmy sprawę do Tyrana, ale CzN chciało cerkwi dla siebie. Pomogliśmy ją odbić i o tym mieliśmy opowiedzieć " jak kiedyś będziemy w bazie" . Ale w bazie nie ma "słuchacza" który by nam powiedział "całuj mnie w nos", zapracuj na nasz szacunek. To spowodowało, że straciłem kupę czasu i teraz mi go braknie na wejście na lokację z gostkiem, bo nie mam jeszcze teleportu. I Kot musi na lekarstwo poczekać, bo nie zdobędę łapek misia.

O losowym spawnie artów wiem, może źle się wypowiedziałem, bo ja w hałdzie nie miałem żadnego arta. A od napisania o Gwieździe, już ich mam kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zadanie na znalezienie Monolitowców na Agropromie. Po krótkiej wymianie ołowianych uprzejmości pozostało mi odprowadzenie braci do centralnego kompleksu i miałem prosty wybór: prowadzić ich obok bazy wojskowej i napieprzać się z żołnierzami, albo drugą stroną. Pech chciał, że bracia nie polubili się z Szerstiukiem i musiałem uwolnić go od stania pod tym słupem...

Pytanie brzmi: będzie jeszcze do czegoś potrzebny, czy nie muszę się cofać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym cofnął zapis i najpierw powybijał wojskowych, żeby mieć oczyszczoną drogę, lub zrobił to w nocy kiedy Szerstiuk urzęduje w bazie. Jak do tej pory u Szerstiuka nie miałem żadnych zadań, ale skoro jest prawie nieśmiertelny to na 98% będzie powiązany z jakimś questem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym wyprzedzeniem dla mojej gry, chcę zapytać, czy jest jakaś lokacja, zadanie, sytuacja, które doprowadza do finału moda i pokazuje napisy końcowe. Rutynowo, powinno to być spotkanie ze Spełniaczem, dlatego to zadanie na razie omijam.

Wybieram się do Zapomnianego lasu, więc podpowiedzcie, czy do Krzyża można iść samodzielnie, czy czekać aż chyba Sidor wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.