Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  - Ponieważ połamałeś trochę scenariusz moda, przez co nie wykonałeś pewnych zadań, może u Ciebie występować inna kolejność otrzymywania zadań. No i ten przymus zrobienia zadań z innych wątków. Rób co się da, a w końcu mod Cię puści, bo tak jest zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Wiem że to co napiszę, bardzo Ci się nie spodoba. Ale jeśli naprawdę chcesz tego moda skończyć, zacznij grę od nowa i nie zrób tych samych błędów jakie popełniłeś w tej grze. Wiesz już co, gdzie, jak, więc pójdzie Ci szybko i koniec moda zobaczysz na pewno szybciej niż na tej grze, bo bez problemów jakie masz teraz.

Aktualne zapisy przenieś gdzieś poza moda, zrób czyszczenie i zacznij koniecznie nową grę.

Oczywiście, Twoja wola i możesz grać dalej. Ale uwierz, szkoda Twoich nerwów i przede wszystkim czasu. Bo do końca moda jeszcze masz daaaleeeko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom 

2 godziny temu, tom napisał:

Nie bardzo wierzę że na początku gry bez kasy i sprzętu nie obszukałeś trupa wyświetlanego na mapie

Ale jakiego trupa? żadnego trupa nie było na mapie wyświetlonego, a już tym bardziej na początku, zadanie pojawiło się teraz tzn. Jurik już dawno był w Parowie ale po prostu tam nie szedłem bo nie miałem po co, wczoraj tam poszedłem w poszukiwaniu Tamaza i przy okazji zaczepiłem Jurika i on dal mi to zadanie.

@kondotier No rzeczywiście itemy/schowki nie są poukrywane w absurdalnych miejscach, no i weź teraz tak tam podskocz żeby AKURAT złapać tą fleszke, masakra. Daj spokój, nie ma mowy gry od nowa, to już wolał bym zacząć innego moda, piszesz że mam daaaaleko do końca, a jestem chociaż w połowie? pytam oczywiście z ciekawości.

Dobra idę na Kordon do wojskowych złapać tego Zwierza czy jak mu tam - zadanie od Ducha z Radaru

Aha skąd brać te bateryjki? jest jakiś niezawodny sposób w modzie żeby je na bieżąco od kogoś zdobywać/kupować? nie chce grzebać w plikach (tak widziałem ten temat o teleportacji bez ograniczeń)

Pozdro.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Ja oceniłem Twoje miejsce w modzie na podstawie zadania o którym była mowa. Ale skoro wracasz do zadania z początku moda ( trup w tunelu ) , to możesz mieć sporo takich zaległych zadań. Grasz jedno, no dwu wątkowo, a ich jest chyba z pięć. Utkniesz na jednym i dalej mod nie puści.

Trudno mi odpowiedzieć, dlaczego nie masz trupa na końcu tunelu. Jeśli masz zachowane zapisy, to sobie wgraj ten po rozmowie z Jurikiem po wejściu na Wysypisko ( o ile udało Ci się go uratować ). I tylko dla sprawdzenia trupa gnaj od razu do tunelu. W ten sposób możesz sprawdzić czy on tam był, czy nie.

Ja zaczynałem HS2016 chyba ze trzy razy, nawet będąc dość daleko, bo płaciłem frycowe za opieranie się na OP2. No i tę ostatnią grę skończyłem w trzy tygodnie. A ile czasu już Ty grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Modów się linijką nie zmierzy. To nie jest liniówka, w której jak dojdziesz do jakiegoś zadania i go zakończysz, wiadomo co jeszcze zostało. Tu trzeba się wielokrotnie wracać na poprzednie lokacja, iść tam gdzie już się było. Albo tam nas posyła nowe zadanie, albo z nieuwagi. Masz przykład na sobie w zadaniu z Arharą na Bagnach. Byłeś na Bagnach, zadań nie zrobiłeś i trzeba było wrócić.

A są mody o podobnym czasie przejścia, przy prawidłowo prowadzonej grze. Kiedy grałem w OP2, to po trzech tygodniach dopiero się tłukłem na Agro. Czas jego przechodzenia u tych co ukończyli, sięgał roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no dobra ale przecież jest zadanie czy ciąg zadań które w ns16 wykonuje się zwykle na końcu, jest to swojego rodzaju jakieś zakończenie, o to mi chodzi, na czymś musi kończyć się ten mod.

1 godzinę temu, kondotier napisał:

OP2

 

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Czas jego przechodzenia u tych co ukończyli, sięgał roku.

Że ile? :036: roku? to Sola będzie chyba krótsza, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Przecież to "jednego roku" dotyczy gry w OP2. NS2016 ci co grali poprawnie, kończyli od 2 do 4 tygodni. Bo się da.

@Czujny  To nie rozchodzi się o wnikliwość w penetrowaniu lokacji bez konkretnego zadania, ale o taką ilość zadań i sposobu ich wykonania, że czas gry w moda się wydłuża. I jeśli niedokładnie się czyta dialogi, to są problemy. Dam przykład. Wchodząc na Bagna, w dialogu czytamy zajdź do bazy. Ale najczęściej mamy już jakieś zadanie do zrobienia na Bagnach. Gracz je robi i do bazy nie idzie. I nagle na Agropromie brakuje mu kwestowego NPCa. Musi wracać na Bagna, brać zadania i zaczyna się powtórna wędrówka tam gdzie już byliśmy i często kwestowi NPCe nie mieli dialogów. A czas gry płynie nieubłaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kondotier napisał:

ci co grali poprawnie, kończyli od 2 do 4 tygodni. Bo się da.

taa to chyba grali 24/7, tylko po co? co to? wyścigi?

Ludzie mam problem, obecnie chcę się wybrać do cea 2 po dwa złote kotlety dla ducha, ale nie mogę przejść ze sterowni monolitu do cea 2 a już raz tamtedy przechodziłem i nie było najmniejszego problemu i właśnie zapomniałem jaki był tam kod do tego zamka szyfrowego, przejrzałem wszystkie dokumenty jak i cały dziennik w PDA no i ustaliłem że to będą te kody 832017 lub 342089 z tym że oba nie działają no i nie mam jak tam przejść, obszedłem też dookoła całe cea 1 i też nie znalazłem żadnego przejścia do cea 2, nie pamięta może ktoś z Was jaki tam jest kod? @kondotier nie kojarzysz nic czasem? @OldMan może Ty? Chodzi o drzwi z foto. pozdro

 

aha, rozwaliłem Gawra i nadal nie mam przejścia na NT, ocb?

Dostałem wskazówkę od Kostii na kod do jakiś drzwi do X10 i trzeba z tych cyfr ułożyć kod 9,7,2,54,61, jak to będzie Pany?

ss_windows7_10-18-18_10-14-22_(l12u_control_monolith).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Obejrzyj filmik, na nim masz kod. Krótki i bez gadania. A w PDA masz opis, jak kod zestawić z tych posiadanych trzech grup cyfr. Trzeba najpierw zabrać rzeczy ze schowka Kostii, prawie na końcu labu.

Spoiler

2619547

https://www.youtube.com/watch?v=1eRIRJSqYvs

A na CEA2, próbowałeś przez tę bramę na lewym fragmencie mapy, blisko wyjścia z labu? Patrz 45:45

https://www.youtube.com/watch?v=BYilrvJ4GNo

A tu kod w sarkofagu.

https://www.youtube.com/watch?v=VcRBLjwKa8Y

Spoiler

kod jest 832017

I zobacz pomiędzy tymi szafami sterowniczymi przed drzwiami, czy tam w skrzynce nie ma tego kodu.

Tu filmik z wszystkimi kodami w NS i OP. Są takie same.

https://www.youtube.com/watch?v=hGU6ys_hnfY

A tu pokazane miejsce kotletów. Najlepiej je widać w nocy. Może się zdarzyć, że za jednym razem się ich nie zbirze, tak jak i może nie być kontrolerów z potrzebnymi mózgami.

https://www.youtube.com/watch?v=qKqAGqbYV_0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

1 godzinę temu, kondotier napisał:

A na CEA2, próbowałeś przez tę bramę na lewym fragmencie mapy, blisko wyjścia z labu? Patrz 45:45

no tu akurat nie, bo widzisz, u mnie w modzie jest ten problem że jak jestem na CEA obojętnie na pierwszym czy na drugim to na mapie nie widzę "siebie", nie ma po prostu mojego znacznika i nie wiem gdzie jestem dlatego nie wiedziałem że tam jeszcze jest przejście.

1 godzinę temu, kondotier napisał:

I zobacz pomiędzy tymi szafami sterowniczymi przed drzwiami, czy tam w skrzynce nie ma tego kodu.

Pisałem wcześniej że kod 832017 nie działa, skrzynkę opróżniłem jak byłem tam poprzednim razem, już nie wiem po co, chyba po teczkę dla Sacharowa, to poszedłem jeszcze przy okazji do sterowni i wtedy działał, nie rozumiem dlaczego teraz nie działa.

Kotlety znajdę skoro tam leżą, ale muszę się tam dostać, dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w PDA w encyklopedii jakie masz odkryte przejścia na CEA2 i od kogo, z notatki Strieloka przy monolicie dostajesz CEA1-CEA2 w obie strony, te drzwi 832017 to "chyba" jednorazowe przejście przy głównym wątku gry. Na Niezbadane Tereny daje namiary Górnik, masz iść tam z sejfem 

Edytowane przez tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Ze znacznikiem GB na CEA1 i CEA2 są problemy. Też ich nie miałem, trzeba chodzić tylko na wygląd lokacji. A szybko do baru możesz wrócić przez teleport znajdujący się na CEA2 z prawej strony mapy przy zabudowaniach. Trafisz na ATP. Na filmiku go widać, bo gameplayer go odczytuje.

Jest jeszcze zadanie na CEA2 od Bagiennego Doktora, otrzymane w ukryciu Striełoka na Agro. Robiłeś już je? Bez niego nie będzie gry na lokacjach z Zewu Prypeci i finału moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom górnika to już daaaaawno temu zrobiłem razem z sejfem, gawra też ubilem a przejścia na NT nie ma nadal.

@kondotier to przejście na atp to znam, już tamtędy szedłem i teraz też przeszedłem tamtędy, i to nie teleport tylko normalne przejście, kotlety znalazłem.

Właśnie nie wiem gdzie jest ten schowek obok monolitu bo znalazłem w sarkofagu ten papier na przejście z cea1 do cea2 i na odwrót, zadania od doktora na agro jeszcze nie miałem, no i nie wiem co dalej z tym Rabinowiczem, skromnego znalazłem, powiedział mi tylko że rabi poszedł na radar i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan na razie w niczym, aktualnie jestem w x25 i coś mam tam znaleźć i nie mam pojęcia gdzie tego szukać, ale to już jutro, jakby co dam znać 

Dobra jest problem, duch dał mi zadanie na jakieś dzienniki, w PDA jest gdzie one są ale w której lokacji już nie, w której lokacji one są?

PS:Jak możesz to wrzuć kilka bateryjek tak jak ostatnio :026:

ss_windows7_10-19-18_09-25-17_(l11_pripyat).jpg

kostia 4.dds

kostia 4.sav

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Lokacja powinna być podana w dialogu, ale nawet z opisu ( tego na screenie ) można wywnioskować, że to CEA2. Bo tylko tam równocześnie są  budynki, rurociągi i wysoki komin.

https://www.youtube.com/watch?v=uRHpXNe9Sjg

Przy okazji jak jeszcze nie masz, możesz nazbierać Złotych Kotletów i mózgów kontrolerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier mi dialogi szybko się kasują  w modzie i są tylko te najświeższe z przed powiedzmy kilkunastu minut, z resztą w zależności ile z kimś gadam, jak ty znajdujesz te filmy na YT? Wpisuje po rusku dzienniki,monolit,i inne słowa klucze to mi wyskakują filmy po kilkadziesiąt minut z których często nic nie wynika ,ehh no to widzę że będzie latania, nie lubię tej lokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.