Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

@kazik i @kondotier , sprawa wyglądała tak że gdy latałem za tymi skrytkami i w końcu zdobyłem ten teleport to nie miałem przy sobie tych artów które są potrzebne do jego użycia, od tej pory minęło dość dużo czasu i jeszcze więcej zadań. Irytowało mnie to nie wykonane zadanie w PDA więc zapytałem, teraz gdy @kazik napisał mi jakich artów trzeba to zorganizowałem je i spróbowałem użyć teleportu przy okazji wizyty na CEA-2 (przy okazji 1 wizyty u Błyskawicy). @kondotier tak, gdy spróbowałem użyć teleportu to pojawili się dwaj psychole i doszedł sms że to jacyś likwidatorzy. @kazik sejw wstawiam ale nie mam sejwa z CEA-2 bo lecę z innymi zadaniami ale podsyłam sejwa najświeższego to może teleportnij się i zobacz czy Twoja "złota ręka" (przynajmniej do moich problemów) i tym razem pomoże.  

 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

PS @kondotier używając teleportera stałem przy tym miejscu gdzie był plecak w którym znalazłem teleporter, czyli ten niby komin wentylacyjny czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sava dotarłem do wywietrznika i mam to samo. Po dotarciu do tego schowka znajduje się egzy, broń, amunicję. Było by to rarytasem, gdybyśmy schowek mogli otworzyć o wiele wcześniej. Na tym etapie gry, już ta zawartość nie cieszy. Ale masz zaległe zadanie Zasadzka w Sarkofagu. Tytuł tego zadania jest mylący, bo to zasadzka w X10 przy przejściu do sarkofagu. Może to zadanie blokuje skrypt. Ale też i to zadanie z dotarciem na Jupiter i odnalezienie naukowców, może coś zawieszać w skrypcie. Niby schowki Charona to oddzielna zabawa, ale kto to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, dzięki, popróbuje raz jeszcze jak zrobię te zadania. To na zasadzkę (chyba nie w sarkofagu a w x-10 jak mniemam) robię właśnie teraz a dokładnie jakieś 10min temu je zrobiłem i wątpie że może być powiązane bo jest to zadanie dużo bardziej  odległe w fabule niż zadanie ze schowkiem które tak jak Sam wspomniałeś raczej na pewno jest tylko zadaniem pobocznym, dodatkowym... ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - daję mój zapis już z zabranym teleporterem. Trzeba tylko go użyć. Zobacz sobie co jet w schowkach i zdecyduj, czy dla ich zawartości warto kolejny raz pchać się na CEA. Lepiej przeznacz czas na resztę zadań jakie cię czekają, a będzie ich sporo. Za jednym razem nie zabierzesz. Mam sporo w plecaku (udźwig 400kg), tak że jak masz mniejszy, to po teleportacji wyrzuć tyle, abyś mógł się poruszać.

2827 mam teleporter.dds

2827 mam teleporter.sav

A modyfikacja u Sacharowa chyba nie pomoże, bo opcje jakie można zamówić, raczej do schowka Ci nie pozwolą wejść. Zmieniają punkt docelowy teleportacji. Popróbowałem wszystkich i zrezygnowałem z przekształcenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier bez obrazy ale odpisałeś powyżej tak jakbyś nie czytał mojego posta...
Sacharow naprawi zablokowany teleport za 30 000 rubli.
BTW ten teleport w grze potrzebny jest jak musztarda po obiedzie i moim zdaniem schowków Charona 
można spokojnienie nie robić. 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - czytałem poradę o naprawianiu. Robiłem te warianty zmian, ale do schowka na CEA już wracać nie musiałem, to go olałem.

Dałem sava, zobaczy zawartość i sam zdecyduje. Olać czy ganiać. Bo przecież oprócz zabrania zawartości, nic więcej nie już będzie musiał robić.

A z przydatnością tego teleportera w grze, całkowicie się z tobą zgadzam. Jest do jednego schowka. Gdyby pojawił się w naszym inwentarzu zanim dostaniemy ten teleporter uniwersalny, byłby rarytasem, a tak jest tylko zbędnym gadżetem. Tak samo jak i zawartość schowka. Wielce spóźniona, a szczególnie dla tych co wybrali najrzadsze schowki, pełne dobroci.

Mimo wszystko, schowki Charona są miłym uzupełnieniem moda. Było nie było, kilka ciekawych zadań do wykonania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem: zrobiłem misje Kostii na teleport - leniwy jestem - wbiłem fiksa na darmowe skoki bez bateryjki - i problem: na częsci map mam zafiksowane punkty teleportacji: i to działa - wchodzę na nową lokację i nie pojawiają mi się do niej teleporty - np. CEA 2 muszę biegać z CEA 1 - wie ktoś czy coś robię źle? nowe teleporty pojawiają się automatycznie czy muszę coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dubvangrup - na CEA2 nie ma możliwości teleporterem. To po to, abyś nie miał za łatwo tam się dostać. Wybierasz CEA1 przy zejściu do podziemi i albo nimi, albo po powierzchni gnasz w lewy górny róg CEA1 do teleportu na bramie. Fix na bezBateryjkowy, nie ma z tym nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik , @kondotier dzięki za rady. Zrobiłem tak jak napisał @kazik i poszedłem do profesorka naprawić. Tak czy owak mieliście racje oboje, nie ma tam nic nadzwyczajnego a i sam teleporter jest gów** warty gdy się ma ten z zadań Kostii. Nie mniej jednak zadania na szukanie tych schowków są fajne ale niedosyt że w ostatnim z nich nie ma czegoś nadzwyczaj przydatnego na tym etapie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 - prawdopodobnie to sprawa losowego spawnu. U mnie kontrolerzy byli rozstawieni po cały terenie CEA2. Ale też w zależności od wejścia, raz byli bezmózgowcami z rączkami, drugi raz z jakimiś papierami, a na jednym zajściu, we wszystkich miałem  komplet itemów. Ale to było, jak mi to już było do niczego nie potrzebne. Tylko dziady musiałem odstrzeliwać, bo przeszkadzały w innych zadaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem ciekawy jak długo czekaliście na pojawienie się snajpera w zadaniu od Leśnika w Czerwonym Lesie ?

Ja poczekałem dobę i nie pojawił się.

Oczywiście w międzyczasie regularnie spałem, aby złapać godzinę w której kogoś rozwali.

Nie pozostaje nic innego jak wczytanie autosave'a i czekanie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie szukać to wiem. Ale czy autonamierzanie w lornetce wychwyci go ? 

Dziwne, że przez dobę nikogo nie rąbnął.  

No. Jest snajper.

Ale żeby się zjawił, musiałem mu trochę pomóc. Zresztą nie tylko jemu. 

Pierwsze "wsparcie" musiałem udzielić Bosmanowi na Generatorach. Miał wyłączyć dwie anteny i pogadać z Salomonem. Z pierwszą  poszło mu bez problemu, ale już do drugiej biedak nie mógł dojść. Stał, stał i nic. Wczytywanie save'ów nic nie dawało. No nie chciał się ruszyć i już ! Odruchowo (obym miał częściej tak skuteczne odruchy) zacząłem iść w jego kierunku. Oczywiście wokół bazy psi-pole natychmiast wykańcza, ale... okazało się, że z różnej odległości w zależności od kierunku podejścia. Idąc z zachodu - 130 metrów. Idąc z północy - tylko 70 metrów. I to go w końcu ruszyło. Gdy podchodziłem na mniejszą odległość - ruszał dalej. I tak go pchałem. Raz z tej, raz z tamtej. Aż w końcu zaliczyłem zadanie.

Snajper z kolei czekał aż... zejdę z wieży. Jakie to proste (nich to szlag!). Ja siedzę całą dobę i nic, ale gdy tylko się do niego zbliżyłem (przypadek - Bosman) od razu chłopina jest. 

Jaki z tego wniosek ? 

Im bliżej tym lepiej ! 

Wcale nie ! 

Cierpliwość, wyczucie i cierpliwość. I tak w kółko.

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - to dobrze, że skrypty Ci w końcu zaskoczyły. Bo coś mi zaświtało, że tam na wieży należało wejść w określone miejsce i chyba była informacja o zajęciu pozycji. Możliwe że schodząc, przeszedłeś przez ten punkt. 

A Bosmana miałeś ochraniać, więc zbyt duża odległość od niego skutkowała jego zatrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @kondotier. Po wejściu na wieżę pojawia się info, że jestem na miejscu i przychodzi sms od Leśnika. No i czekałem dobę na snajpera.

W moim wypadku chodziło raczej o "popchnięcie" skryptu aby zadziałał. 

Jeżeli chodzi o Bosmana to w filmach Syrriusa GG stoi cały czas w tym samym miejscu, a delikwent załatwia wszystko szybko i sprawnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.