Jump to content
kamil190

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5.0 [beta 3.0]

Recommended Posts

@Gerdhard tak znalazłem problem, jest to addon związany z nowym systemem obrażeń. Instrukcja tłumaczy opisy, ale jakoś nie działa to w grze, i co chwilę trzeba iść spać aby się zregenerować .

W dniu 2.08.2020 o 16:43, Gerdhard napisał:

@Gh0sTp rozumiem że te dwa addoy są ze sobą połączone ?

Tak 

Mam następujący problem. Zainstalowałem addon z kopią zapasową bazowego pliku, addon coś namieszał. Wróciłem do poprzedniej wersji pliku i dupa... Mod nie odpala ani w takiej postaci ani po nowym zainstalowaniu. Wyloty bez loga. 

@Voldi a taki mały brak opisu mi wyskoczył, to tak jakby tam wam się kiedyś uzbierało trochę rzeczy na jakiegoś patcha.

blad1.png

Ogólnie to przeraziła mnie ilość różnorodnych przedmiotów w tym modzie :D ile tego było do tłumaczenia.

Dzięki @tom3kb, już poprawiłem. Sam wyłapałem kilka rzeczy, choć nie mam ostatnio zbyt wiele czasu. Jakiś update z poprawkami na pewno się pojawi, choć nie obiecuję, kiedy to nastąpi.

A przy okazji, jak już jesteśmy przy błędach w tłumaczeniu - szukam chętnego do testowania jednego pliku. Zadanie proste jak dupa - kandydat będzie musiał sobie grać w dowolny sposób i robić mi screeny w kilku konkretnych sytuacjach, tyle wystarczy. Zapraszam do kontaktu na priv :)

FATAL ERROR

[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 191
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : LUA error: ...a.l.k.e.r. anomaly\gamedata\scripts\death_manager.script:360: attempt to index field 'itms_npc_pda' (a nil value)

Nagle mod stał się niestabilny :/ 

@Voldi czy jak gram mam też robić screeny i wysyłać Tobie ? ( jest na przykład rurka gazowa, a w nomenklaturze to rura gazowa itp itd w broniach rodziny AK...dalej mam kilka brakujących opisów w amunicji ) daj znać to będę łapać co i jak ?

@tom3kb owszem mam addony, ale grałem z nimi 1 raz w całości, dopiero przy drugim podejściu coś poszło nie tak. Uważnie przejrzałem co mam zainstalowane za addony, ciężko było stwierdzić który wadził ale udało się chwilowo zażegnać problem. 

@Voldi od razu mówię, że nie chciało mi się przeglądać wszystkich punktów szybkiej podróży na mapach bo jest tego kupa ;) i pewnie szybciej to się zrobi w jakimś odpowiednim pliku. Ale część punktów szybkiej podróży nie ma polskiego opisu tylko wygląda tak:

b1.png

Spoiler

b3.pngb2.png

38 minut temu, Szczepan9205 napisał:

@tom3kb Te konkretne opisy chyba będą w następnej wersji, z tego co widzę po plikach

Aha. No ale lepiej powiedzieć jak się coś znalazło niż by miało nie być feedbacku :)

Jeszcze jeden co zauważyłem.

b4.png

@tom3kb wodę już poprawiłem, rzeczywiście wdał się tam drobny błąd, a co do szybkiej podróży - sprawdziłem po angielsku, wszystko działa jak należy, a po polsku większość (w tym te, które wskazałeś w screenie) jest, brakuje niektórych. O dziwo, w trakcie gry punkty szybkiej podróży rzeczywiście poznikały, jakby gra gubiła się w tym, skąd ma pobierać nazwy. Nie mam pojęcia, jak to załatać.

Pograłem sobie trochę w to Anomaly i całkiem fajnie się pyka. Najpierw myślałem, że to będzie coś jak Misery czyli bardzo szybko won z dysku ale pozytywnie się zaskoczyłem.

Nie wiem czy trochę nie jest w tym modzie przerost formy nad treścią bo liczba przedmiotów przytłacza o_0. Może później mi się do czegoś przydadzą, modernizacja pancerzy i broni i wytwarzanie swoich przedmiotów ale na początku chyba nie ma sensu się bawić w demontaż gratów zebranych z trupów bo waży to swoje, ceny niskie to już lepiej pyknąć jakieś zadanko bo kaska leci nieźle za to.

Mimo tylu przedmiotów szybko idzie ogarnąć mechaniki, co służy do jakiej czynności. Fajnie się strzela, wrogów i mutków na mapach nie jest za wiele, tak w sam raz. Tempo rozgrywki raczej powolne. Jak dla mnie warto było czekać na spolszczenie. :)

@tom3kb bracie Stalkerze jak mogę podpowiedzieć ..zainwestuj w scyzoryk szwajcarski i dodatkowy plecak do skrytki..polecam rozkładać co się da po pierwsze materiały zawsze się przydadzą , po drugie te części możesz sprzedawać u mechanika. I na koniec gra się mega wolno ale to jest piękno i zalety tego moda. Ja dopiero nie dawno zacząłem ogarniać rozgrywkę w kwestii craftu ale teraz powoli dochodzę co z czym się je :)

@kapek masz zainstalowane jakieś addony? Sprawdziłem właśnie wszystkie kombinezony w spawnerze i wszędzie są opisy. Co więcej, nawet w plikach angielskiej wersji językowej nie ma kombinezonu opisanego jako "phoenix". Dziwna sprawa.

1 minutę temu, Voldi napisał:

@kapek masz zainstalowane jakieś addony? Sprawdziłem właśnie wszystkie kombinezony w spawnerze i wszędzie są opisy. Co więcej, nawet w plikach angielskiej wersji językowej nie ma kombinezonu opisanego jako "phoenix". Dziwna sprawa.

no mam, ale nie wiem jaki mógłby to powodować