Jump to content
kamil190

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5.0 [beta 3.0]

Recommended Posts

On 9/15/2020 at 2:59 PM, DaarMoo said:

Ok Koledzy.

Wróciłem do save'a z Dirgtiarowem na Jupiterze. Idę do fabryki rozwalić UNISG, ale jest wybór. Co Wy zrobiliście ? Rozwałka czy hamowanie ?

Hide contents

ss_user_09-15-20_14-31-51_(jupiter).thumb.png.7a0e217abbd6c2ced1f7f8ad0ecea3b2.png

@DaarMoo O dziwo, ja zamiast oddziału UNSIG, miałem oddział specnazu, który tak czy siak, musiałem wyeliminować.   ^^ Nie mam pojęcia, czy jest to kwestia zasadniczej "nieliniowości" moda, czy po prostu u mnie coś jest nie halo (wersja etc.). Powiedz mi, Ty wcześniej 

Spoiler

W zadaniu przed tym bodajże, kiedy miałeś dostarczyć teczkę od Diegtiarowa do jego żołnierza, zrobiłeś to? Czy pomogłeś frakcji UNSIG? 

Następuje kolejny irytujący w cholerę problem w grze, z którym się do was zwracam.

Można dostać na głowę w trybie "Wojny Frakcji" mianowicie, Monolit jest tak niebotycznie, przepotężną frakcją, że jest to nie do opisania. Jestem niemalże na 99,9% pewny, iż jest to jakiś błąd, lub niedopatrzenie. Siły monolitu startują z ogromną ilością oddziałów, zajmują swoje terytorium w kilka minut, a po kilku godzinach gry (1-2) posiadają niemalże 300 oddziałów, zajmują każde terytorium, jedno po drugim, bez żadnego problemu, niszcząc KAŻDĄ inną frakcję. Przykładowo, UNISG nawet się jeszcze nie odrodzi dobrze, a Monolit zajmie CEA, Generatory etc. Ich oddziały składają się z 3-10 osób, są uzbrojeni zawsze na 100%, a celnością, dorównują Rambo na sterydach. Mało tego, zona chyba im dała jakieś możliwości teleportacji, ponieważ odradzają się oni w środku baz, bez dania racji. W rezultacie, granie w tryb WF, nie ma żadnego sensu, Monolit tak czy siak, zmiecie wszystko i wszystkich w przeciągu kilkudziesięciu minut. Sam na upartego tłukłem Monolit w bazie wolności i bodajże strzelałem się z nimi około godziny, wybijając masę oddziałów i co? Ilość takowych nie zmalała, wręcz przeciwnie, było ich jeszcze więcej, jakby po śmierci jednego, odradzało się dwóch. Ten problem występuje odkąd pamiętam w tej modyfikacji i zakładam, że nie tylko u mnie. Rozumiem, iż monolit ma być potężną frakcją, ale chyba nie aż tak przesadnie.  

Tak oto w ten sposób, proszę o pomoc. Jakiś addon zmieniający ich "moc"? A może pogrzebanie w plikach? Z góry dzięki za pomoc. 

@Hunter0 Tak się składa, że tylko kliknąłem i znalazłem addon. Dodatek nazywa się illinaru Warfare Balance. I co najważniejsze:

Cytat

1.Power number balance: Monolith don't dominate the map all time anymore all factions have the same power number range of numbers depending on they rank.

Tłum.:

1. Równowaga sił: Monolit już nie będzie zawsze dominował, wszystkie frakcje mają ten sam zakres liczb siły w zależności od ich rangi.

Link do addona: [KLIK]

@Anatolij Dzieki za plik.

@tom3kb Spokojnie, żonka u mamusi jest drugi tydzień, a ja z roboty wracam i mam full czas dla siebie Ale ze mnie świnia :D Dla siebie mogę grzebać i sobie tłumaczyć moda. Gorzej od strony technicznej, jak czytam że ktoś zrobił "zmienione zostało kodowanie tekstu aby były polskie litery" ojj tego nie rozumiem bo nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem jak co i ile zachodu. Przykładowy screen z najnowszej wersji anomaly i spolszczenie od poprzedniej wersji

ss_kocur_09-17-20_01-23-02_(l02_garbage).jpg

@kocur21 Chodzi o to, że jak sobie odpalisz w Notepad++ jakikolwiek z tych plików tekstowych wersji 1.6 no to w prawym dolnym roku będzie napis Windows 1251 lub 1250. W skrócie 1251 to kodowanie dla języków, które nie wykorzystują znaków diaktrycznych takich jak ą,ę,ó,ł itd, także co by nie mieć krzaczków w opisach tak jak na Twoim screenie musisz otworzyć sobie plik tekstowy(ja zawsze zaznaczam cały tekst), wchodzisz w Format->Zestaw znaków->środkowoeuropejski i wybierasz Windows-1250. No i w każdym pliku tekstowym masz na samym początku linijkę:

<?xml version="1.0" encoding="windows-1251" ?>

Ja zawsze zmieniam 1 na 0, choć nie wiem czy trzeba (taki już sobie nawyk wyrobiłem :P). 

No i w sumie to tyle, zrób tak jak Ci napisałem to będziesz miał polskie znaki.

A z tym "bar_dolg_general_petrenko_stalker_task_rioc_garbage_0" to musisz poszukać w angielskich plikach takiej linijki to będziesz wiedział o co chodzi :P

Chyba, że ja Cię źle zrozumiałem i wiesz o tym wszystkim co napisałem no to powodzenia w tłumaczeniu i dodawaniu nowej zawartości ;)

Wiem...połowę, same pliki to odpalam w notepad++ dodaje drugi plik klikam sobie alt +d i mam porównanie tych samych plików. Kodowanie muszę sobie zobaczyć jakie jest, w spolszczeniach z poprzedniej anomaly jest "encoding="windows-1250" po prostu skopiowałem z jednej anomaly do drugiej i kszaczory były bez żadnej ingerencji z mojej strony w plik. Może jeszcze przed pracą sobie zobaczę...albo bedę grał -.- w każdym razie dziękuje, mam prośbę do was, czy może mi ktoś udostępnić cały folder eng z najnowszej Anomaly \gamedata\configs\text\eng. Kolega stronę wcześniej podrzucił rar ale tam są tylko 3 pliki:

-st_items_ammo.xml

-st_items_weapons.xml

-st_items_weapons_addons.xml

A co z plikiem localization.ltx w Anomaly-1.5.0-RC15\gamedata\configs, w poprzedniej Anomaly plik wygląda tak

[string_table]
        font_prefix                      = _cent
        language                         = pol

a w najnowszej tak

[string_table]
        font_prefix                      =

Coś tam się ucieło, poważna sprawa czy nie, wpływa to na jakość znaków polskich?

Nie ma zadań, dialogów itd. Póki Pijaw...baby :D  nie ma w domu mogę ogarnąć co nie co w wolnej chwili bo potem się zacznie..."znowu przy komputerze siedzisz" blablabla

Edited by kocur21
edycja

7 godzin temu, kocur21 napisał:

Coś tam się ucieło, poważna sprawa czy nie, wpływa to na jakość znaków polskich?

Sekcja [string_table] dla języka polskiego powinna wyglądać w następujący sposób:

font_prefix                      = _cent

ale zapewne już do tego sam doszedłeś metodą prób i błędów, prawda?