Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Road to the North (Droga na Północ) to kolejny mod na bazie Call of Misery łączący znane mody i dodatki ale też wprowadzający coś nowego. Niemały bo paka waży 13GB, wystarczy wypakować i grać. 

Najpoważniejsza zmiana to silnik 64bitowy, parę zmienionych modeli 3D m.in. detektorów a także... możliwość grania kobietami. Dialogi i reakcje postaci są dostosowane do tej rewolucyjnej nowinki. Do tego nowa mapa w PDA, uzbrojenie na bazie SWTC, nowa frakcja The Beyond mająca swój udział w fabule. No właśnie, fabuła...

Nowością jest wprowadzenie linii fabularnej (a także nowych zadań pobocznych, w których udział biorą także postacie znane z innych części STALKERa), jak wiemy wielu ludzi narzeka na jej brak w Zewie Czarnobyla i projektach na jego bazie, mamy więc okazję na zagranie w projekt od ludzi którzy chcieli coś z tym zrobić.

Język: Angielski

Linki:

https://www.moddb.com/mods/zoneexpanded-road-to-the-north 

Torrent https://www.moddb.com/mods/zoneexpanded-road-to-the-north/downloads/s-t-a-l-k-e-r-road-to-the-north-v10

GDrive https://drive.google.com/open?id=1c8iLIiFVN0k7ZXoF5BMOoXzBCFHOMuj4

Mody w paczce

Spoiler

-64 bit Engine Code 

-STCoM for Call of Misery 1.0d

-S.W.T.C. - Call of Chernobyl Edition [CoC 1.5]

-Stalker Two-K

-TRX: Global Weather (2.2)

-Bear Model Pack for CoC v1.0 

-DoctorX Dynamic Anomalies 2.1

-DoctorX Questlines

-Original Guns Reanimated 

-TRX - Sounds Revamp 8.0

-Female ecologist voice

-STCoM Weapon Pack

-ZoneExpanded - Artefacts

-ZoneExpanded HD models

-Outfit Addon

-Immersive fast travel 1.0 [1.4.22]

-Adjusted Zoom Levels 0.6 [1.4.22/1.5b r4]

-Simple Instruments

-Outfit loot CoC 1.4.22 v2

-Outfit loot CoC 1.4.22 v2

-Enemies Dont Always Drop Broken Guns - STCoM

-Inaccurate Zombies [CoC 1.4]

-Weapon Sound Mod [STCoM] UPDATED 19/6

-lootmoney for CoC [1.5]

Projekt jest świeży więc powstają co chwilę jakieś łaty, część z linków może przestać działać gdy pojawi się (potencjalny) jeden większy patch.

Łatki/patche

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
poprawki i dopiski, w tym link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ZapomnialemLoginu napisał:

Nowością jest wprowadzenie linii fabularnej (a także nowych zadań pobocznych, w których udział biorą także postacie znane z innych części STALKERa)

No w końcu. Mam nadzieję, że nie jest to fabuła na pół godzinki jak w Legends Return. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wymuszą rusyfikację. A ja się nie dziwię angielskiej wersji, bo ich najlepsi moderzy już dawno są na zachodzie i robią mody dla "okolicznych" graczy.

Byle tylko ktoś nie wpadł na pomysł translatorowego tłumaczenia, bo wyjdą jaja, tak jak było w  LA DC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tom3kb  Tylko że ja wtedy musiałem zrezygnować z tłumaczenia, bo w dużych fragmentach wychodził taki bełkot, że nawet na domysł i znając już treść dialogów z LA nie mogłem nic zrozumieć. A jak treść wrzuciłem w translator, to prawie co drugie słowo nie było przetłumaczone. Chciał byś grać z takim tekstem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaklerR na Ap Pro napisali, że jest ponad 40 nowych zadań dawanych przez znane jak i nowe postaci dodane do moda. Niektóre zadania mają różny przebieg i alternatywne rozwiązania w zależności jak będziemy prowadzić dialogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłem chwilę i widzę parę innowacji. Szkoda tylko, że jest to kolejna wariacja na temat Misery (które według mnie jest nieprzyjemne do grania).

Spoiler

ss_bajtek_12-01-18_15-07-35_(l01_escape).jpg

Na zdjęciu widzimy niedźwiedzia. Fotograf został wkrótce po tym znaleziony martwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, MaklerR napisał:

Szkoda tylko, że jest to kolejna wariacja na temat Misery (które według mnie jest nieprzyjemne do grania).

Jak dla mnie problemem nie jest nawet to, czy Misery jest przyjemne do grania czy nie.

Problemem jest to, że każda tego typu kompilacja właśnie o Misery się opiera. Brak absolutnie jakiejkolwiek próby stworzenia czegoś nowego, czegoś oryginalnego.... wciąż tylko te same, ciągle powtarzające się schematy, ciągłe opieranie się o to Misery. Nie żeby coś, jak dla mnie mod sam w sobie jest ok, ale po cholerę robić miliony kolejnych bazujących na tym samym? I nieważne, czy mówimy o Last Day, Dead Air, Road To The North czy Zdzichu Compilation, gdyż na dłuższą metę, żadne nie różni się bardzo rozgrywką od poprzedniego.

I to jest na obecną chwilę największy problem COCa - wciąż tylko te same, podobne do siebie kompilacje, addony, przeróbki....

Nawet powszechnie nielubiane LA jest bardziej oryginalne aniżeli to co się tutaj wyprawia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaskoczyliście mnie tą informacją, jestem zdziwiony brakiem rosyjskiej wersji. Skoro inne mody tego typu (na bazie CoCh, CoM i jego pochodnych) mają do wyboru rosyjski i angielski (sam przyznaję że nie ściągnąłem jeszcze paczki, problemy z transferem) to i ten będzie taki sam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmawiałem z autorem.

Oprócz polskiej wersji, zgłosili się do niego jak do tej pory stalkerzy z Francji, Brazylii, Rosji i Hiszpanii w sprawie przekładu. Niemniej jednak teraz jest czas łatania, nie tłumaczenia - autor pracuje nad stabilnością i poprawianiem błędów. Wielkich zmian fabularnych już raczej nie będzie. Spolszczać zatem można, ale z uwzględnieniem nadchodzących fiksów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak gracie to zerknijcie na moddb bo wyszedł patch, a nawet dwa (New game i Emergency) usuwający poważne błędy, np ten, że modder zapomniał usunąć npc-a służącego do testowania i duplikowały się postaci w modzie, powstawały różne glitche :).

Miałem pobierać ale jak zobaczyłem 15Gb w archiwum to eee to tak trochę wątpię czy się za to brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak poczekam, aż napiszą, że skończyli z eksperymentami i zapominalstwem. I przede wszystkim na rosyjską wersję, bo mi nie leży to angielskie "Good hanter, stalker".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Pilspl napisał:

w tle leci sobie spokojnie nasz Kult- Arahia

Też w jakimś modzie już ją słyszałem, i Czarne Słonce. Na pewno są też w Misery no ale nie ma się co dziwić. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ostatnim patchu, jest dostępna również minimapa i powiększona ilość miejsc w plecaku: https://yadi.sk/d/xQKg57Let7yxWQ

Z dodatkiem zimowym dość ciekawie to wszystko wygląda. Jest rzecz jasna dostępny rusyfikator.

Spoiler

ss_archa_02-01-19_11-01-26_(l01_escape).jpg

ss_archa_02-01-19_11-01-28_(l01_escape).jpg

ss_archa_02-01-19_11-02-15_(l01_escape).jpg

ss_archa_02-01-19_11-02-18_(l01_escape).jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z braku laku wziąłem się porządnie za tego moda i nie mogę przestać grać. Aktualnie ogrywam 2 linie fabularne, jedna związana z problemami skadowska, a druga z tajemniczym "Bossem" i pda Szr....no więcej nie powiem, polecam zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaklerR a działają u Ciebie dobrze dźwięki? Ja nie potrafię nigdy ocenić odległości z jakiej ktoś strzela, a już nie wspomnę o tym że jak ktoś przeładowywuje broń na drugim końcu mapy to słyszę to bardzo wyraźnie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi