Skocz do zawartości

Road to the North


ZapomnialemLoginu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2020 o 12:57, vidkunsen napisał:

Dajesz im chyba narzędzia - jak nie pomyliłem modów.

No właśnie nie tylko, trzeba wziąć misje na narzędzia które się pojawiają identycznie jak w Zewie Perypeci, problem jest taki, że nawet jak je dostarczysz, to dupa zbita, bo napisane jest, że brakuje dalej ulepszenia czy czegoś?

Połączenie ulepszeń z Czystego Nieba i Zewu Perypeci nie wyszło dobrze według mnie, jeszcze jakby było wytłumaczone co, gdzie i jak zrobić aby nie płacić fortuny u dziadka z czerwonego lasu to jeszcze okej, ale tak niestety nie jest i tutaj według mnie jest mimo wszystko minus moda.\

Jakby ktoś wiedział to ja i inni użytkownicy byliby wdzięczni, bo 5 minut w googlu i angielskim internecie również nie pomogło, co prawda szukane pobieżnie, ale nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to skafanderek z zamkniętym obiegiem powietrza - jest chyba na Ciemnej dolinie w laboratorium.

ta misja jest powiązana z szeregiem innych misji, milej zabawy.

Tak wygląda świat Nędzy - Misery, zawsze pod górkę.

Niestety ale Stalker nie jest szajsem z zachodu czy usa, tu trzeba myśleć, nie ma alternatywy, jest wiele dróg i polegaj na intuicji i znajomości innych modów.

Solucje:

p.s. polecam działy w kwestii porady, porad: zasłużony, elitarny, redaktor.

Te ekipy na pewno pomogą tobie i innym, robię co mogę ale nie wiem wszystkiego i dla tego jestem na zielono.

Powodzenia :biggrin:

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vidkunsen napisał:

Tak wygląda świat Nędzy - Misery, zawsze pod górkę.

Niestety ale Stalker nie jest szajsem z zachodu czy usa, tu trzeba myśleć, nie ma alternatywy, jest wiele dróg i polegaj na intuicji i znajomości innych modów.

Wiadomo i to jest jego największy plus jak i również tego moda i to się szanuje, problemem na razie są tylko ulepszenia, tyle albo aż. Mój komentarz nie był atakiem w twoją stronę ani niczyją, więc sorry jeżeli tak to odebrałeś.

Dziękuję za solucje i porady na pewno się trochę je ogarnie, a obecnie wracam do przygotowywania się do wyprawy do X-8 :D.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ukończyłem tego moda. Nie chcę pisać długiej recenzji, więc napiszę tylko tyle - fabuła spoko, ale jak ktoś nie lubi Misery (w tym ja) to nawet niech się nie zabiera za tego moda, bo wkurzanie się przy tym modzie jest niewspółmierne do tego, jak dobrą fabułę dostajemy.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.02.2021 o 23:10, _KieŁ_ napisał:

Witam, czy próbował ktoś z dodatkiem Fast Travel? U mnie w menu wyświetlają się opcje, jednak niestety nie ma tych zielonych domków w PDA.

Próbowałem chyba wszystkich wersji (1.4.2.2 i 1.5 r6), zarówno do CoC jaki i CoM. Samego Fast Travel i More Fast Travel.

Siema.U mnie wszystko smiga.Skopiowalem to co bylo wyzej podane jest latam jak chce.Skopiowalem zamienilem i wszystko ok

A mam takie pytanie z innej beczki,jak wlaczy latarke bo za chiny nie potrafie:( Sprawdzalem w ustawieniach jest jak ma byc czyli L i jak probuje to mi tylko miga .Czy to jest tylko u mnie problem czy jest jakis magiczny trik a ja go nie ogarniam... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonek0808 Jak pamięć mnie nie myli to RttN bazuje na Misery czyli początkowa latarka to latarka ręczna, którą się umieszcza w slocie na detektor artefaktów więc, żeby jej użyć musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wyciągnięcie detektora...

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szczepan9205 napisał:

@leonek0808 Jak pamięć mnie nie myli to RttN bazuje na Misery czyli początkowa latarka to latarka ręczna, którą się umieszcza w slocie na detektor artefaktów więc, żeby jej użyć musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wyciągnięcie detektora...

Takie proste a jednak takie trudne i tyle mi problemow stwarzalo choc dopiero zaczolem gre,Wielkie dzieki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Szczepan9205 

W dniu 17.07.2021 o 13:40, Szczepan9205 napisał:

początkowa latarka to latarka ręczna, którą się umieszcza w slocie na detektor artefaktów więc, żeby jej użyć musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wyciągnięcie detektora...

U mnie to nie działa, detektor mam po 8, druga sprawa to w tym modzie nie ma HUDa ani mini mapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Ale musisz latarkę ręczną z okna ekwipunku przenieść w slot, w który normalnie wrzucasz detektor - tak jakbyś przenosił broń z ekwipunku do slotu - inaczej nie zadziała. HUD jest ale masz tylko paski zdrowia i wytrzymałości, nad nimi to co masz założone na pasie i bodajże aktualną wagę lub licznik tego ile jeszcze masz miejsca w plecaku. A jak nie masz HUD to musiałeś coś źle zainstalować lub może wyłączyłeś HUD w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

21 godzin temu, Szczepan9205 napisał:

musisz latarkę ręczną z okna ekwipunku przenieść w slot, w który normalnie wrzucasz detektor

No wiem że muszę, latarka i detektor pasują zamiennie tylko w jeden slot i w nim mam albo latarkę albo detektor, nie mogę wyjąć ani jednego ani drugiego

dobra już mam, latarkę/detektor miałem pod innym klawiszem ehh

21 godzin temu, Szczepan9205 napisał:

wyłączyłeś HUD w opcjach.

też już mam, jest jak było, po prostu myślałem że jest tego więcej, jakaś minimapka etc

Trudny jak pierun ten mod, w sumie to niewiele się różni od dead air czy anomaly, rozumiem że główne linie fabularne oznaczone są żółtym znacznikiem na mapie? Poboczne zwykłym białym?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mam pytanie. Otóż grając w tego moda idealnie w momencie przenoszenia się na inną lokację (przez rozmowę z handlarzem, za pieniądze) zerwał się wicher i prąd mi na chwilę wywaliło. Gra potem nie chciała się włączyć  a w logu pisało coś o niekompatybilności oryginalnej wersji gry i coś tam jeszcze się nie zgadzało. Reinstalacja na szczęście pomogła ale krótko to ona nie trwała (więc na przyszłość a może i do innych modów) Wie ktoś czy jest jakiś szybszy sposób na naprawienie takiego problemu np. w którym pliku mogło być coś nie tak albo czy jest jakiś inny na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot no to chyba jak podczas przechodzenia z lokacji na lokację odcieło ci prąd to mógł się uszkodzić autosave, który jest tworzony podczas przechodzenia z mapy na mapę. W takim wypadku wczytać jakiś wcześniejszy zapis, dla pewności autozapis można skasować.

Jeśli gra w ogóle nie chciała się uruchomić to przed reinstalką można  najpierw z folderu gry wyciąć gdzieś plik user.ltx.

I spróbować uruchomić wtedy, a ona zrobi sobie czysty nowy pliczek z opcjami i ustawieniami gry. Jak pomoże to grać jak nie to reinstal.

To takie pierwsze pomysły na ratowanie sytuacji jakie mi przychodzą do głowy zanim nie wybierze się metody ostatecznej reinstalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.