Skocz do zawartości

Karta graficzna - w co iść?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Sierioża przy Twoim budżecie ( jak napisałeś ) to tego konkretnego lutego mogę nie dożyć.

@kondotier świat gier komputerowych to nie tylko Stalker. A NVIDIA nie wypuściła RTX żeby się tylko RT pochwalić. Różnica miedzy np. Twoją kartą , a RTX to nie tylko"kolorowanki". Idąc tym tokiem rozumowania, lepiej odłożyć komputer na rzecz książek. Wzrok się nie psuje, zero bajerów, tylko fabuła i fabuła.

 Z tego co widzę co jakiś czas ktoś tutaj wymienia sprzęt lub konkretne części na mocniejsze.

A po co ? Przecież Stalker od kilku lat się nie zmienił. Dalej można grać na statycznym. Lub w inne gry na niskich detalach.

Gdyby każdy miał ODPOWIEDNI budżet takich dyskusji by tutaj nie było. Dla mnie akurat różnica miedzy moją kartą a 2080 ti jest mocna zauważalna. No, przynajmniej w testach, bo nie miałem okazji zobaczyć 2080 na żywo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dyskusja zeszła trochę w kierunku RT w wykonaniu Nvidii. Myślę że mało kto ma wątpliwości że świat nie zatrzymał  się na Stalkerze ale dopłacanie do RTX tylko dla RT może być bez sensu jeśli ta technologia zostanie porzucona ponieważ kawałek krzemu który kosztował chociaż 1/3 karty może stać się bezużyteczny jeśli nie pojawią się gry które go wykorzystają. W wypadku Psychx jednostki CUDA nie nudziły się jeśli gra nie używała tej technologii a w wypadku RTX będą kompletnie bezużyteczne jeśli gra ich nie wykorzysta. Różnica w wydajności między 1080ti a 2080 nie jest aż tak dużo jak można by się spodziewać po nowej generacji i raczej jest to generalna opinia. Sytuacja przypomina trochę Intela przez Ryzenami kiedy Intel wydawał nowe generacji które miały minimalny przeskok wydajnościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Tak, zamierzam pakować do pentium IV i 1 GB RAM grafikę z 2017-18. Chwalenie się podzespołami traktuję równorzędnie z chwaleniem się długością przyrodzenia czy sportowym autem. Jak już koniecznie musisz porównać (bo pytasz po raz drugi), to nawet gdybym celował w 2080, musiałbym wymienić chyba tylko zasilacz. A jako najemnik mam ten (wątpliwy czasami) luksus, że dziś mój budżet jest zerowy, a za tydzień - nie. Dlatego podtrzymuję: jeśli ktoś będzie miał coś ciekawego na zbyciu, możemy o tym pogadać :)

@Buber

2 godziny temu, Buber napisał:

Gdyby każdy miał ODPOWIEDNI budżet takich dyskusji by tutaj nie było.

Jasne, że tak. Gdyby Afryka nie była biedna, to nie byłoby tam głodu, suszy, AIDS i innych problemów. Gdyby babcia miała wąsy... ;) Prawda jest taka, że każdy chce wydać jak najmniej, kupując możliwie najlepsze flaki. U mnie z kolei jeszcze dochodzi kwestia przesadnej ostrożności - w końcu to pierwszy upgrade od dekady i chcę, żeby to działało dobrze, jednocześnie nie przeznaczając na kompa 5 czy 10 tysięcy, bo to niewarte zachodu. Rynek ciągle się zmienia. Może nie tak szybko jak w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale jednak. Komputer to mimo wszystko narzędzie pracy i rozrywki, a ja nie mam aż tak wielkich potrzeb, by się "rozrywać" przy sprzęcie wartym tyle szmalu. I podejrzewam, że nie tylko ja.

A odnośnie RT... cóż. Ja bym się nie wychylał ani w jedną, ani w drugą stronę. Na razie to młoda technologia, ale sytuacja przypomina pompowanie bańki telewizorów 3D czy gogli VR. Co z tym dalej będzie, zadecydują ludzie portfelami. A że jak na razie przeciętny użytkownik nie ma zbyt wielu powodów do inwestowania, to...:062:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sierioża napisał:

@smox Tak, zamierzam pakować do pentium IV i 1 GB RAM grafikę z 2017-18. Chwalenie się podzespołami traktuję równorzędnie z chwaleniem się długością przyrodzenia czy sportowym autem.

@Sierioża, źle do tego podchodzisz i widać, że nie rozumiesz o czym pisałem. Chciałem ci pomóc, a ty wyjeżdżasz z długością przyrodzenia. Nie ładnie.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża jeżeli masz zainstalowany MSI Afterburner zjedź w power limit do 50 %. U mnie taki manewr obniża temperaturę GPU o 7- 8 stopni. Jakość grafiki nie zmienia się. Karta pracuje na 100%.  

Też miałem GTX 560, ale u mnie padła z dnia na dzień.

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że @smox się obraził. Więc: idę za radą @Junxa, posłuchałbym @OldMana i kilku innych. Ba, nawet imć administratora, z którym obiecałem nie rozmawiać, ale po tym co pisze widać, że wiedzę ma. Dwukrotnie pytasz o podzespoły, więc podałem Ci prosty powód, dla którego ich nie podaję, bo i nie ma takiej potrzeby. Obrażasz się, bo chcesz mi pomóc poprzez uświadomienie tego, że nie każdy sprzęt "przyjmie" określoną kartę? Przecież ja to wiem. A nie uważam Cię za na tyle obeznanego w temacie, by iść za Twoją sugestią, co zresztą sam przyznałeś na poprzedniej stronie. "Nie ładnie" to jest wtryniać się w coś, na czym się nie znasz :)

@DaarMoo Cały czas monitoruję sytuację w Afterburnerze. Bawiłem się tymi ustawieniami za różnymi sugestiami wyczytanymi również na innych stronach, ale bez rezultatu. W zasadzie dalej jest tak samo (no, będąc ekstra dokładnym może 2-3 stopnie mniej) i podejrzewam, że żywot tej 560tki zakończy się podobnie jak u Ciebie. Kij jej w oko, swoje odsłużyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.