Skocz do zawartości

Samsung j5 500FN poszukuję wyświetlacza LCD z dotykiem.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:

Może ktoś zna bardziej temat. 
Muszę uruchomić drugi numer telefonu.
Nie bardzo chcę inwestować w temat i szukam dobrego zamiennika wyświetlacza LCD z dotykiem do Samsunga j5 500FN.
Na alledrogo i olx jest dużo ofert w przedziale od 70 do 170 zł.

Pytanie brzmi.
Oryginały są drogie więc może ktoś wie jaki zamiennik DOBREJ jakości i gdzie kupić?

Uszkodzony LCD już zdemontowałem i myślę, że z montażem nowego też sobie poradzę.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z zmiennikami nigdy nie ma pewności i jeden będzie działać, a inny nie, albo nie dokładnie. Nawet komentarze nie są wyznacznikiem, miałem parę takich przypadków z różnymi markami. Jedynie jakiś fon z uszkodzoną elektroniką, ale sprawnym oryginalnym wyświetlaczem  daje taką gwarancję, tym bardziej, że chodzi o super amoled. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan czasami trafiają się z uszkodzonym dotykiem, a wyświetlacz jest cały ( nie wiem jak to u ciebie wygląda), ale wtedy potrzebujesz separator do oddzielenia wyświetlacza od dotyku, lub zrobią to w serwisie ( teraz tak to komplikują, że kleją jedno z drugim). Sam dotyk jest dużo tańszy i spokojnie sam założysz.

Najlepiej znaleźć taki wyświetlacz w pobliżu, łatwiejsza reklamacja, a jak mają jeszcze serwis to tym lepiej. Miałem tak z modelem HTC, w większości nie mieli reklamacji, a na moim źle wyświetlał barwy i skalował ekran, sprawdzili na nim kilka innych wyświetlaczy u siebie i przyznali rację. Za trzecim razem udało się trafić na właściwy (a to był tylko zwykły wyświtlacz TFT). 

Tak wygląda separator, jak ktoś się tym zajmuje to na alledrogo można kupić już od 250zł.

separator-podgrzewacz-zestaw-do-naprawy-wyswietlaczy-lcd-_rev001.jpg.4ddcdae24b7645c21f198e143ae2b6af.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą stronę to raczej nie opłacalne (odzyskiwanie samego dotyku), dużo droższą częścią jest wyświetlacz. Bardziej rozsądne było by to:

https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-ramka-korpus-samsung-j5-j500fn-7615260490. Wygląda na to, że wyświetlacz oryginał i jest do wymiany zbity dotyk, ale musisz przekalkulować czy to się będzie opłacać jeżeli robił by to serwis, samemu na pewno dużo taniej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15.01.2019 o 08:09, mkk7 napisał:

Po pierwsze dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Nadszedł czas podsumowania tematu.

Niestety nie da się szkłem podetrzeć du..
Kupuję oryginał wyświetlacz+dotyk.
Nie będzie tanio ale coś za coś... 

   
  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 Dzięki za reakcję i link.
Nawet zamówiłem ten wyświetlacz ale potem okazało się, że dotyk mam również uszkodzony i zrezygnowałem.

Są dwie możliwości.
1. Zakup oryginału około 200zł.
2 Uczestniczę też w licytacji:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7777752654

Ustawiłem 120zł ale jeśli ktoś mnie przelicytuje nie będę się spinał ;)

Takie małe OT.

O ile dobrze kojarzę pisałeś o filmie IO.
Wczoraj uruchomiłem konto na netflix i starałem się to obejrzeć.
Po 20 (nudnych)minutach zacząłem film poganiać klikaniem a w 3/5 wyłączyłem.
Treść znana i ograna. Nuda nuda nuda....
W sumienie nie wiem po co ten film powstał (ale to moja ocena)   

     

  

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan jeżeli zrezygnowałeś z tego wyświetlacza, to pewnie wyszło za drogo oddzielenie dotyku. Sam dotyk (nazywają to tez szybką :), lub digitizerem) do tego modelu to jakieś 20-30 zeta i byłbyś w stanie założyć go sam, w sumie koszt całkowity z tamtym wyświetlaczem to około 70 zeta bez robocizny. Niestety serwisy GSM chyba dość drogo liczą sobie za taką usługę.

Też obejrzałem ten film (zmusiłem się go dokończyć) i niestety straszna lipa, a zwiastun mógłby robić za całość :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale nie będę się zastanawiał długo bo do końca miesiąca muszę mieć drugi telefon.
Koszt kompletu wyświetlacz + dotyk oryginał to 200zł. W serwisach za całość z robocizną chcą w moim S-city 250zł.
Czyli za robociznę 50zł ale z tym sobie poradzę.

  

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.