Skocz do zawartości

Gothic


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie najlepsza seria gier RPG. Klimat oprawa muzyczna no i ta historia czyni? z Gothica pozycj? numer 2 na li?cie moich ulubionych gier. Gdy pierwszy raz zagra?em w Gothica to po prostu si? w nim zakocha?em ... Wci?gn? mnie na d?ugie tygodnie a gdy wysz?a cz??? numer 2 to by?em jeszcze bardziej podekscytowany. Z tym samym zapa?em czeka?em na Gothica 3 ale zbytnio si? nie uda? no trudno. To jest moja opinia, a Wasza ?

Co wy s?dzicie o tej serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwie pierwsze cz??ci sagi z dodatkiem Noc Kruka to mistrzostwo. Gry które zapadaj? w pami?? i do których chce si? wraca? nawet po d?ugim czasie. Wyczuwalne dooko?a zagro?enie i to ?e jeste?my tylko ma?ym ogniwem wielkiej machiny uniwersum gry sprawia ?e zdecydowanie jest to jedna najlepszych gier cRPG. Gr? Gothic 3 i dodatek do niej pomin?. Gwó?d? do trumny tej ?wietnej sagi dobija zbli?aj?ca si? Arcania. Wedle beta testu tej gry, nie b?dzie to w ogóle tym czym zawsze by?a gra Gothic. Mo?liwo?? pl?drowania domów na oczach mieszka?ców, brak mo?liwo?ci snu czy u?ywania przyrz?dów rzemie?lniczych, brak mo?liwo?ci atakowania osób postronnych- to tylko cz??? z mankamentów nowej cz??ci sagi (a raczej tylko oficjalnie, bo z Gothicami Arcania b?dzie mia?a tyle wspólnego co ?limak winniczek z tygrysem syberyjskim). Ja ju? nawet nie czekam na Arcani?, bo prawdziwy Gothic sko?czy? si? na dodatku Noc Kruka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gothic to naprawd? fajna gierka cenie j? sobie za klimat i ogólnie za wszystko.Pami?tam jak mia?em starego kompa jeszcze i jak mi si? pierwsza cz??? gothica zacina?a ale i tak gra?em :( najgorzej by?o podej?? do ?wistaka dlatego ?e wtedy komp niemi?osiernie mi si? ?cina?, po zakupie nowszego kompa gra ?miga?a miodnie,zagrywa?em si? w ni? ca?ymi dniami,lecz po pewnym czasie zacz??a mi si? nudzi? i zacz??em gra? w GII,te? mnie ta gra oczarowa?a wielko?ci? ?wiata i mo?liwo?ci? powrotu do górniczej doliny.Pó?niej by? Gothic II Noc Kruka a po wymianie kompa na nowszego zacz??em instalacj? gothica3,by?em na t? gr? nakr?cony jak radziecki zegarek ale gdy po instalacji wgra?em Community path i uruchomi?em gr? dozna?em wielkiego zawodu,dlatego ?e G3 w ?adnym calu nie oddawa? takiego klimatu jak pierwsza cz??? gry, wi?c podszed?em do rozgrywki z ma?? niech?ci? ale jako? si? prze?ama?em i ta gra zacz??a mi si? te? podoba? (chocia? nie w takim stopniu jak pierwszy Gothic).A niedawno chc?c powróci? do pierwszej cz??ci Gothica znowu dozna?em czarnej rozpaczy dlatego ?e Gothic mi si? zacina nawet ?ci?ga?em wygl?d trawy z GII ?eby mi lepiej chodzi?o ale i to nic nie da?o,a gra si? ?cina?a tak jakbym mia? za s?abego kompa :)

Wracaj?c do gierek wed?ug mnie pierwsza cz??? gothica by?a najlepsza,dwójka troch? gorsza a 3 to kompletnie niepodobna do poprzedników ale i tak mo?na pogra? najbardziej do "trójki" zniech?ci? mnie system walki i kilka b??dów ale tak to reszta jest w porz?dku mo?na si? zatopi? w tym ?wiecie z "trójki" ale i tak zostan? przy swoim ?e im starsza cz??? gothica tym lepsza a 3 to tylko próba wskrzeszenia legendy.

Pozdrawiam

EDIT: Troszeczk? si? rozpisa?em :) wzi?? to w spoiler?

Nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Zybi15

Co s?dzicie o pierwszej ods?onie Gothica? I co te? s?dzicie o drugiej, trzeciej i czwartej?;)

Osobi?cie uwa?am, ?e pierwsza cz??? by?a najlepsza poniewa? podoba? mi si? ten stary klimat Gothic 2 i Gothic 2 nk te? s? fajne:)

Ale Gothic 3, Gothic 3 ZB i Arcania Gothic 4 to ju? beznadzieja w ogóle nie przypomina poprzednich cz??ci.

Dla tych co stawiaj? na grafik? to polecam Gothic 3 i Zmierzch Bogów "bugów" i Arcania Gothic 4.

Dla tych, którzy nie stawiaj? na grafik? to polecam Gothic 1 Gothic 2 i Gothic 2 Noc Kruka.

Tu kilka sreenów

Gothic 1

gothic5.jpg

Gothic 2

k,Mzg1NDIzNTcsNzM1MTAy,f,Gothic_2_Die_Nacht_des_Raben_B02.jpg

Gothic 2 Nk

13802.2.jpg

Gothic 3 i Zb

gothic3_screenshot.jpg

Arcania Gothic 4

z8130749X,Arcania--Gothic-4.jpg

Mam nadziej?, ?e wam si? podoba?o:)

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pami?tam jak godzinami siedzia?em przy Gothicu, jest to dla mnie jedna z najlepszych gier. Najbardziej lubi? jedynk? z modem mroczne tajemnice, potem oczywi?cie dwójka z dodatkiem NK i na ko?cu trójka razem z zmierzch bogów. Czwórki nie lubi?, wed?ug mnie to ju? nie ten sam stary dobry gothic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwa?am podobnie jak Agrael.Wed?ug mnie najlepsz? cz??ci? jest Gothic2+NK- gra?em w niego kilka miesi?cy.Cz??c pierwsza te? jest ?wietna i ma bardzo fajny klimat.Trójk? troche zepsuli ale jeszcze ujdzie.A czwórka to ju? zupe?nie inna gra przypominaj?ca kolorow? kreskówk?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Straszny odkop, ale sądzę, że warto. Bez zbytniej pisaniny - zapraszam fanów Gothica do obejrzenia tego filmiku, który wszystko wyjaśni - https://www.youtube.com/watch?v=kWr65oxi5Vc

A tu strona twórców, gdzie można pobrać to co do tej pory zrobiono. Zaskoczył mnie rozmiar modyfikacji ~20GB - http://fractal.su/cryengine_gothic/#22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox No i co z tego, ze nie czerpią z tego żadnych korzyści. Pirhania na bank uwali projekt jak się dowie o takim remake-u ich gry, co innego jakby robili jakiegoś moda w świecie, nową historię itd, a nie "kopiowali" oryginalna grę. Ja wiem, że Rosjanie ogólnie mają wyjeb... na kwestie prawne, wystarczy popatrzeć co wrzucają czasami do modów stalkera i będą go robić jak długo się da :) znaczy się do czasu otrzymania groźby pozwu.

Pomysł fajny, wiadomo, można trzymać kciuki ale nie takie projekty fanowskich remaków były już uwalane przez właścicieli praw do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tom3kb napisał:

 Pirhania na bank uwali projekt jak się dowie o takim remake-u ich gry

Chyba, że się dogadają dla obopólnej korzyści i radochy fanów serii Gothic:) Pewnie wielu "starych" fanów Gothica kupiło by odnowione wersje, a i młodzi gracze pewnie z ciekawości kupili by to z poprawioną grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.