Jump to content
MaklerR

Yoctosfera

Recommended Posts

 

Yoctosfera Ultimate Edition Part 1 / 2

(Innego zdjęcia nie znalazłem) 

Tytuł oryginalny: Yoctosfera

Tytuł polski: Yoctosfera

Developerzy: Maester_Hamfi, Marcin Skrobański, Dave Edwards, Tejas Stalker, Mohamed Be

Platforma: Czyste Niebo z najnowszym patchem

Premiera: 2016

Fabuła:

Spoiler

Podstawowa fabuła czystego nieba została uzupełniona o kilka zadań zlecanych od np. Sidorowicza oraz nowych npc. Dodano także wątek zostania renegatem oraz nowe nieoznaczone na mapie schowki w których możemy znaleźć zapiski npc bądź informacje o Zonie.

 

Screeny:

Spoiler

ss_libor_07-18-16_23-11-44_hospital.jpg13694081_654989384650622_756126994_o.jpg

Dodatkowe informacje:

Spoiler

Yoctosfera jest połączeniem wielu modów do Czystego Nieba z wieloma dodatkami od autora całej kompilacji.

Link:

Instrukcja instalacji:

Spoiler

Pobieramy 2 częściowe archiwum i wszystko wypakowujemy do folderu z czystym niebem. Nie zapominamy o zmienieniu Gamedata false na true.

Temat do dyskusji:

Spoiler

Brak :)

Od siebie mogę dodać, że mimo małego poziomu rozwinięcia jest to jeden z lepszych modów do czystego nieba na chwilę obecną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MaklerR napisał:

Od siebie mogę dodać, że mimo małego poziomu rozwinięcia jest to jeden z lepszych modów do czystego nieba na chwilę obecną.

Nie wydaje mi się @MaklerR, by mod z opisem - "Fabuła niezmieniona względem oryginalnego czystego, dodano tylko kilka zadań typu przynieś, podaj, pozamiataj.", był jednym z lepszych modów. Niemniej zagram w niego, bo od dawna coś mnie ciągnie do CS:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yoctosfera jest głównie chyba dla tych, co chcą sobie przejść jeszcze raz podstawową fabułę CSa z nieco innym wyglądem gry, coś jak Autumn Aurora dla Cienia. Również z tego co pamiętam, to tenże mod kręcił się po internecie już od jakiegoś czasu.

Co do języka moda, to kojarzę, że był po włosku i angielsku, żadnych innych języków do wyboru sobie nie przypominam. Jednocześnie nie będę zaprzeczał, że takowych nie ma, chociaż z drugiej strony, mod raczej do popularnych nie należy, więc może i tłumaczeń brak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Sierioża napisał:

Wśród tych kilku gównianych modów do Czystego Nieba ogólnie, ten jest jednym z lepszych, @smox. Ale czy dobrym, to już inna para kaloszy...

Jeżeli mod nie zmienia fabuły, to jest tak samo dobry jak Czyste Niebo:) No chyba, że te kilka zadań jest rewelacyjnych, albo grafika jest nieprzeciętnej urody. 

Na upartego można wypakować pliki spolszczenia z podstawki i podmienić.

Z modów do CS, bardzo przypadł mi do gustu mod Mystery. Jest z 2012 roku i wtedy działał na moim sprzęcie z Radeonem 4850 na max. ustawieniach i pełnym oświetleniu dynamicznym. Nie miałem też żadnych przycięć, zatrzymań i wylotów. Do tego pięknie wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yoctosfera to nic innego jak ulepszona wersja starego moda o nazwie Mystery, który miał oddawać podobny klimat jak Misery do Zewu.
Prócz cieszącej oko oprawie wizualnej nie ma w tym modzie nic specjalnego lub godnego uwagi. Grałem w niego kiedyś dla odświeżenia Czyste Niebo. 

Pamiętam także, że można było znaleźć notatki oraz PDA z klimatycznymi opisami. 
Z nowych postaci to przypominam sobie tylko Doktora w czerwonym lesie.

Temat na forum o starszej wersji tego moda:
Mystery

Tak czy siak - zagrać na pewno warto, bo jest to dobry mod pomimo braku nowych rozbudowanych zadań. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Agrael Masz rację i się mylisz :) Yoctosfera jest teraz chyba w wersji połączonej na stałe z Mystery, ale generalnie były to dwa różne mody. Autor tej sklejki, którą wstawił Maklerr, dorzucił tam chyba jeszcze Atmosfeara. No i jest wersja "ultimate", która tak w zasadzie to nie wiem czym się różni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yoctosfera jest według mnie jednym z lepszych modów. Oczywiście ma swoje bolączki (np. lekko zepsuty balans, brak nowych broni po mimo dodania nowych kombinezonów itp.), nie mniej jest warty zagrania. Fabuły nie zmienia ale dodaje zadania na przynoszenie fleszek, dodaje nowe schowki oraz zadania na szukanie specjalnych artów.

Edit. Zmieniłem opis fabuły w głównym poście (zapomniałem na przykład o dodaniu wątku Renegatów :046:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mod prezentuje się bardzo ładnie, a dopiero będę opuszczał Bagna.
ss_daniel_03-28-19_16-43-34_(marsh).jpgss_daniel_03-28-19_14-22-03_(marsh).jpgss_daniel_03-28-19_13-13-41_(marsh).jpg

Przetłumaczyłem dwa znalezione na tej lokacji pendrivy: ( Szału nie ma, bo mój Angielski jest na słabym/średnim poziomie ) 

Spoiler

ss_daniel_03-28-19_13-48-24_(marsh).jpg

Informacje Czystego Nieba na pendrivie. 

Pendrive zawiera informacje zebrane przez członka Czystego Nieba:

" Jestem zaintrygowany tym, jak mutanci wydają się mieć szósty zmysł odnośnie anomalii.. potrafią ich unikać, ale nie zawsze. 
Ale myślę, że bezużyteczne jest pozostanie tutaj na Bagnach, jesteśmy zbyt daleko od centrum Zony, nasze badania nie są zbyt produktywne. 
Jednak teraz jestem tutaj jako strażnik wieży. Gdy byłem w pobliżu Kordonu, Lebediew kazał mi szybko wracać... I tuż przy moście w pobliżu wioski rybackiej potknąłem się i zgubiłem mój szczęśliwy pistolet z odrobiną amunicji. Jak tylko skończę obserwować tutaj, zamierzam go odzyskać
... " 

Spoiler

ss_daniel_03-28-19_14-06-24_(marsh).jpg

W notatkach pozostawionych przez Renegata:
" To miejsce jest do bani.. Jest nas zbyt mało, a Czyste Niebo stawia nas pod coraz większą presją. Jedna grupa naszych chłopaków opuściła bagna i kieruje się do czerwonego lasu więc jest teraz jeszcze ciężej. To nie ma sensu, że zespół podzielił się na dwie części. W ten sposób musimy teraz przejść ze strefy do strefy, Bagna, Kordon, Wysypisko i tak dalej..Ale przynajmniej tutaj zrobiłem kilka eksperymentów na anomaliach dla zabicia czasu. Zrobiłem kilka notatek i ukryłem się w obozie na północnym wschodzie stąd. Eh, zostawiłem je między płotem a podstacją elektryczną. Jestem głupcem. "

Mod dodaje także nowe bronie, kombinezony itp. 
Pamiętam, że w Mystery w Czerwonym Lesie można było spotkać Doktora. Być może  w Yoctosferze będzie miał jakieś ciekawe zadanie. Ciekaw jestem także tego wątku z Renegatami. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Agrael

Angielski "normalny" jeśli chodzi o dialogi czy to jakaś maszynowa wariacja ;) bo jak normalny to bym sobie moda pobrał bo do Czystego Nieba to praktycznie nic sensownego nie ma. A na bezrybiu to i rak-ryba.

 

@edit  

A widzę tłumaczony z "włoskiego na angielski" no czegoś takiego to bym się w życiu nie spodziewał :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tom3kb Właśnie dlatego, że do Czystego Nieba nie ma praktycznie nic sensownego to warto zagrać w tego moda ;) 

Też się zdziwiłem jak to przeczytałem. Wygląda na to,  że makaroniarze pogrywają w stalkera ;) Właśnie mam wrażenie, że ten tłumaczony Angielski jest taki.. dość pokręcony. Nie mniej jednak gra się przyjemnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vidkunsen Ten patch nie zmienia tak naprawdę nic istotnego. Dzięki niemu możesz sobie wybrać nowy wygląd menu i są też opcje podmiany wyglądu wody oraz nowe tekstury otoczenia.

Mnie mod przypadł do gustu - jest naprawdę dobry. Sporo jest nowości, ale trzeba wziąć pod uwagę także to, że mod nie oferuje nowych, rozbudowanych wątków pobocznych. Oczywiście są zadania ( i to nawet nie tak mało ), ale głównie typu znajdź dokumenty, PDA, fleszki. Są one porozrzucane po całej Zonie i trzeba uważnie grać, żeby się na nie natknąć. 

Dwa przykłady. 
W Dolinie Mroku na jednej z wież możemy znaleźć fleszkę weterana Wolności. Dowiadujemy się, że ów weteran zostawił w bazie nowo zakupione SWD z amunicją. Wystarczy chwilę poszukać:

Spoiler

ss_daniel_03-30-19_18-42-42_(garbage).jpgss_daniel_03-30-19_22-12-47_(darkvalley).jpgss_daniel_03-30-19_22-13-29_(darkvalley).jpg

Jeden z Najemników biorący udział w ataku na Wolność zostawił swoje PDA w fabryce. Porzucił on swój zmodyfikowany karabin LR-300 w tunelu. 

Spoiler

ss_daniel_03-30-19_22-30-31_(darkvalley).jpgss_daniel_03-30-19_16-57-05_(darkvalley).jpg


Oczywiście takich PDA lub fleszek z informacjami jest znacznie więcej, ale wielu z nich nie znalazłem. Z pewnością gdzieś tam czekają na nowego właściciela..

Jeżeli chodzi o wątek Renegatów to jak najbardziej znalazł się on w tym modzie.  Po raz pierwszy dołączyłem do tej frakcji. 
W północnym gospodarstwie spotykamy ich lidera, o ksywce " Vladek Skorpion ". Możemy sobie z kolegą sympatycznym pogadać i jeżeli chcemy to dołączyć do jego frakcji. Ma nawet dla nas parę zadań. W zamian za nich wykonanie dostajemy drobne nagrody + rośnie nam reputacja w tej frakcji. Co ciekawe będąc już Renegatem wszystkie inne ugrupowania ( prócz Monolitu ) są neutralnie do nas nastawione. 

Spoiler

ss_daniel_03-30-19_17-12-41_(marsh).jpg

W modzie pojawiają się także nowe znane postacie ...

Spoiler

ss_daniel_03-30-19_22-10-55_(darkvalley).jpgss_daniel_03-29-19_12-58-56_(agroprom).jpg

Po wykonaniu dla nich zadania dostajemy informacje odnośnie do nowych, mało znanych artefaktów o świetnych właściwościach. 
Dowiedziałem się także, że jest możliwość dołączenia do Monolitu - ale w jaki sposób to na chwilę obecną nie wiem. Czas pokaże. 

Teraz wyruszam nad Jantar, a tam pewnie kolejne nowości. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord