Skocz do zawartości

CHERNOBYLITE


mkk7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę, ale...

"a nie mówiłem?" :D

Że zacytuję sam siebie: 

Cytat

Chernobylite mógłby być powrotem do Zony jakiego chcemy, a nie byle jaką przechadzką po plastikowym świecie.

Tym pierwszym nie będzie na pewno, ale na to drugie ma na razie solidne aspiracje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam sam siebie, bo ciekawy news, choć przyznam szczerze, że nie weryfikowałem prawdziwości:

Przechwytywanie.thumb.PNG.522eab43af375ae3c051464d523a6121.PNG

Dla nieobeznanych: okazuje się, że projektant biorący udział w rozwoju Stalkera (...) uczestniczy w pracach nad Chernobylite jako scenarzysta.

Sytjanow to taki trochę "ojciec" Stalkera, więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ci, którzy rzucili groszem w ramach kampanii na Kickstarterze mogli pograć już wcześniej, ale jako absolutnie nieprzekonany do takiej formy finansowania będę grał z resztą świata. Spodziewana data premiery pełnej wersji to druga połowa przyszłego roku, na razie Wczeny Dostęp w ramach którego mamy mieć około 8 godzin gameplayu, 3 duże lokacje, "rekrutowalnych" towarzyszy i wiele więcej. 

Dajcie znać, czy też się skusicie - cena jak na betę dość wysoka. Czy adekwatna do zawartości, zaraz będę sprawdzał...

https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite

https://www.gog.com/game/chernobylite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie poczekać nie tylko na wolny dostęp, ale i na jego rusyfikację. Chyba że ktoś "anglojęzyczny" podejmie się tłumaczenia. Ale to mało prawdopodobne, bo takie próby dotychczas były słomianym zapałem. Kończyły się na bruku do piekła, czyli na dobrych chęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stówa za coś czego realnie nie będę miał w ręku (płyta/y DVD), beta w stylu windowsa - ty graj/użytkuj, wściekaj się na błędy, niedoróbki a my za free (nie dając tobie nic w zamian) dodamy później "za drobna opłatą" dodatek, nie! to nie dla mnie.

Nigdy nie byłem i nie jestem fanem gier on-line, steama także.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Przyjdzie poczekać nie tylko na wolny dostęp, ale i na jego rusyfikację.

Jest rosyjski do wyboru w menu.

26 minut temu, vidkunsen napisał:

Stówa za coś czego realnie nie będę miał w ręku (płyta/y DVD), beta w stylu windowsa

Kupujesz na GOGu i zgrywasz na płytę - jak najbardziej realnie masz ją wtedy w dłoni ;)

10 minut temu, vidkunsen napisał:

graj/użytkuj, wściekaj się na błędy, niedoróbki a my za free (nie dając tobie nic w zamian)

Gra jest generalnie grywalna, chociaż w moim przypadku jest problem z ustawieniami rozdzielczości, ale jestem chyba odosobnionym przypadkiem. Poza tym - o dziwo - większych błędów nie ma. To, co jest we Wczesnym Dostępie to uczciwy, naprawdę duży fragment i o ile dyskutowałbym z paroma funkcjami, którymi studio chwaliło się przed premierą, to nie wypuścili bubla w alfie. Od wielkiego dzwonu zdarzy się taki widok, gdzie wszystko nie do końca klei się tak, jak powinno:

Spoiler

zzz.thumb.PNG.818e8f850fbe5d1ac39943f17775779a.PNG

W jednym miejscu spotkało mnie coś takiego:

Ale to też nie jest jakoś specjalnie upierdliwe, bo nie zwraca się na to tak naprawdę większej uwagi.

Błędów psujących grę, uniemożliwiających dalszą rozgrywkę albo takich, na które można się wściekać - nie stwierdziłem. Nie jest to Stalker i nie ma aspiracji, żeby nim być (chociaż uśmiecham się jak słyszę głos głównego bohatera, tak odruchowo - jakbym spotkał starego znajomego ;) ).

Inna sprawa, czy cena za grę jest adekwatna. Jak dla mnie - ciut za dużo, ale twórcy mają prawo ustalić taką, jaka im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierioża jak w/w: kupujesz na GOG i zgrywasz na płytę... , mieć swoją grę na płycie tzn. mieć fizycznie płytę oraz klucz indywidualny do niej i móc grać w tą grę bez żadnego tam internetu.

Jak padnie serwer steama lub zmienią warunki z korzystania z ich serwera to nie będziesz miał żadnej gry tylko jakiś tam krążek plastikowy pokryty czymś tam i stratę w postaci jak w/w stówy i nic więcej.

Ersatz "mojej gry" (różne tam namiastki prawdziwych gier w jakiejś tam bredni, ułudzie, fatamorganie jaką jest tzw. chmura) mnie nie interesuje, ja mogę w swoje gry grać bez internetu czego użytkownicy gier on-line nie mogą, mam płytę/y , mam klucz, mam odpowiedni do gry system na kompie, internet nie jest mi potrzebny do instalacji i gry- taka różnica.

I żaden internetowy pajac mi do mojej gry nosa nie wetknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vidkunsen napisał:

Sierioża jak w/w: kupujesz na GOG i zgrywasz na płytę... , mieć swoją grę na płycie tzn. mieć fizycznie płytę oraz klucz indywidualny do niej i móc grać w tą grę bez żadnego tam internetu.

Gry na GOGu nie mają żadnych zabezpieczeń. Zgrywasz na płytę i jest Twoje. GOG padnie, to i tak Cię to interesuje, bo gra jest Twoją własnością. A w przypadku, gdyby zdarzyło się to - dajmy na to - w trakcie, gdy gra jest rozwijana i padnięcie GOGa oznaczałoby koniec wsparcia tej wersji, to Farm51 i masa innych studiów jakoś by to ogarnęli. Musieliby, bo ludzie by ich zjedli żywcem.

Fakt, że coraz więcej tytułów wymaga do działania stałego połączenia z internetem, ale Chernobylite akurat do nich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie jestem przekonany, to jak jarać swojego szluga lub wdychać dym z czyjegoś szluga. :biggrin:

p.s. a ludzie to im mogą - przykład serwera na którym muzycy mieli swoje kawałki od 16 lat, serwer padł i ich kawałki poszły w piec.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma vsync na 75 fps w identycznej rozdziałce. Tylko cienie na high zmniejszyłem. Gierka jest na bieżąco aktualizowana a na dniach ma wyjść polski język.

 

@edit

Polish language localization for dialogues and interface added. No i mamy język polski

https://steamcommunity.com/games/1016800/announcements/detail/1575623250426904441

Edytowane przez bloodrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak a nie mówiłem, aż się ciśnie na usta po ocenie tej jak w/w w filmie: ... to jest jakaś pre alfa..., w XIX w tzw. n.e. zniesiono tzw. pańszczyznę, wiążą się z tym faktem istotne na daną chwilę następujące fakty:

- powstało znane w kapitalizmie do dziś hasło: kto nie pracuje, ten nie je!(to nie komunizm to wymyślił lecz kapitalizm).

- powstała rzesza ludzi wolnych, nikomu nie przydatnych których nazwano obraźliwie z greki /łaciny: prolos/proles - mający tylko za bogactwo potomstwo - tak powstał termin proletariusz/proletariusze ( nie jest źle, termin parafianin powstał z terminu greckiego parafos - wolny na umyśle, tępy, uległy niewolnik).

Tutaj polecam wiersz z tego okresu Marii Konopnickiej: "Wolny najmita ".

Dlaczego ten wiersz jest adekwatny? bo wolny najmita to po niemiecku freier - wolny, do wynajęcia, nie trzeba o niego dbać, płacić, dbać o niego, płacić tylko grosze za każdą pracę - błędy alfy, bety, "drobne" dopłaty za łatki.

I właśnie za takich wolnych najmitów  frajerów, mają graczy wszystkie te studia, "twórcy" itd/itp, ta cała branża on-line.

p.s. prędzej się Barbie zgarbi niż zagram w cokolwiek on-line.

p.s. 2 - 10000 odcieni zieleni a fabuła? a kogo to obchodzi! w/w "gracze" mają płacić!.

;) :biggrin:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.