Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb 

4 godziny temu, tom3kb napisał:

 niedługo to wciśnięcie przycisku na obudowie kompa żeby go włączyć to będzie coś nie do ogarnięcia.

Nooo powiem Ci że w dzisiejszych czasach? wcale bym się nie zdziwił jakbyś miał rację

Dobry ten spawner, działa, wszystko hula jak malina:006:...pod warunkiem że wiem jak nazywa się dana rzecz w tym modzie

@Anton Gorodecki

Nie, jednak tego nie rozumiem, w jaki sposób po tych plikach mam zorientować się jak nazywa się ta notatka tego anarchisty? nie mam zielonego pojęcia, tak, otwierałem te pliki, nic mi to nie powiedziało, do tego gdzie nie gdzie pojawiają się robaczki, pod jakim plikiem mam szukać tej notatki? muszę ją zrespawnować bo już szukałem 10 razy i nie mam jej

Dobra znalazłem tą notatkę, ale info odnoście tego spawnera i tak poproszę jeśli można, znalazłem tą notatkę ale nie w budynku milicji ani obok niego tak jak sugerował mod (i to było mylące bo tam właśnie szukałem) tylko w budynku na przeciwko, trochę to nie fair względem nas graczy imho, bo co innego mówi Gil a co innego się okazuje

Druga a raczej następna sprawa jest taka, że zostało mi jedno zadanie, właśnie to z tym Jurikiem czy jak mu tam, z Wodorostem gadałem, akcja z Mongołem i Jogą też zrobiona (a nie spodziewałem się tego że na tym etapie gry jeszcze będzie jakieś zadanie do zrobienia na tej lokacji) i nie wiem co mam robić, i dziwne jest to że to zadanie wisi pomimo tego że jest zrobione, może to być wina spawnera?

Screenshot 2020-07-06 17-35-51.jpg

ss_cez137_07-06-20_18-02-22_(free).jpg

ss_cez137_07-06-20_18-37-08_(band).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat @cez137 odpowiedziałem na to pytanie tutaj:

Notatka jest przy ognisku w pomieszczeniu na moich zrzutach ekranu i @vidkunsena. 

5 godzin temu, cez137 napisał:

znalazłem tą notatkę ale nie w budynku milicji ani obok niego tak jak sugerował mod (i to było mylące bo tam właśnie szukałem) tylko w budynku na przeciwko, trochę to nie fair względem nas graczy imho, bo co innego mówi Gil a co innego się okazuje

W którym miejscu "mod" sugeruje, żeby szukać owej notatki w budynku naprzeciwko Milicji? Poproszę o zrzut ekranu, to wtedy poprawię odpowiedni dialog. Tak, jestem dzisiaj leniwy i nie chce mi się szukać w plikach:P

5 godzin temu, cez137 napisał:

Druga a raczej następna sprawa jest taka, że zostało mi jedno zadanie, właśnie to z tym Jurikiem czy jak mu tam, z Wodorostem gadałem, akcja z Mongołem i Jogą też zrobiona (a nie spodziewałem się tego że na tym etapie gry jeszcze będzie jakieś zadanie do zrobienia na tej lokacji) i nie wiem co mam robić, i dziwne jest to że to zadanie wisi pomimo tego że jest zrobione, może to być wina spawnera?

Po zespałnowaniu PDA Jurika zadanie się zaliczy, ale info o tym zadaniu zostanie w naszym PDA do końca gry.

5 godzin temu, cez137 napisał:

ale info odnoście tego spawnera i tak poproszę jeśli można

Nie rozumiem o jakie info ci chodzi.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_fred_07-06-20_20-03-13_(free).thumb.jpg.2eb3ee60bc120c2f034b0999b5b9c522.jpg

Pisałem, że arty można znaleźć detektorem Echo. To na dowód.                 A tego arta poprzednio ( powtarzam grę ) też znalazłem z pomocą Echo.

   ss_fred_07-06-20_12-42-59_(stalk).thumb.jpg.ba8f928b1771ae33b21b2a418c1699fe.jpg             ss_fred_07-06-20_16-56-33_(stalk).thumb.jpg.bcbf7e3fbb2694430c13837387f7c4b8.jpg

Ciekawa znajdźka, można dodać noktowizor

ss_fred_07-06-20_12-57-32_(stalker_loc).thumb.jpg.3073a875c01f33e06c8426d227e11847.jpgss_fred_07-06-20_12-57-15_(stalker_loc).thumb.jpg.939128aeef5140da3f8d9e6e5e09bdac.jpg

ss_fred_07-06-20_17-00-00_(stalk).thumb.jpg.e81ac1de23dbb316388c605ca5975e2c.jpg

@Anton Gorodecki  Z anarchistą na milicji nie ma pomyłki. Jest prawidłowe naprowadzenie, tylko grający muszą rozumieć to co czytają.

ss_fred_07-06-20_20-55-38_(free).thumb.jpg.ab0e5538c4f7a37ecff4984718861329.jpgss_fred_07-06-20_18-38-43_(free).thumb.jpg.8b7a86f17dc3d89dc8e4879b47912729.jpg

A tu podpowiedź gdzie notatka, oraz co można znaleźć na Milicji.

Spoiler

ss_fred_07-06-20_21-01-52_(free).thumb.jpg.5bf431bf192696501fbcf9806c2aa50b.jpgss_fred_07-06-20_21-01-23_(free).thumb.jpg.1cc5bb427fea5addb884d9a71eabc565.jpg

A na milicji to.

ss_fred_07-06-20_20-59-45_(free).thumb.jpg.cc0c23518667626c6ae6ddffb1a47229.jpgss_fred_07-06-20_20-59-30_(free).thumb.jpg.caf51c198d6c887ffb4e2501c276f510.jpg

 

                          

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki 

13 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

W którym miejscu "mod" sugeruje, żeby szukać owej notatki w budynku naprzeciwko Milicji?

Właśnie nie sugeruje, tylko na południe od milicji co @kondotier już sprostował ale jakby nie patrzył ten budynek jest na przeciwko milicji, a ja szukałem przy budynku milicji i dziwiłem się że nic nie znalazłem ehh

10 godzin temu, kondotier napisał:

grający muszą rozumieć to co czytają.

Ja często mam z tym problem, szybko przeczytam, za chwilę zapomnę, zapamiętam tylko hasło milicja o i to tak wygląda :007:

13 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Nie rozumiem o jakie info ci chodzi.

 

17 godzin temu, cez137 napisał:

w jaki sposób po tych plikach mam zorientować się jak nazywa się ta notatka tego anarchisty? nie mam zielonego pojęcia, tak, otwierałem te pliki, nic mi to nie powiedziało, do tego gdzie nie gdzie pojawiają się robaczki, pod jakim plikiem mam szukać tej notatki?

notatka to tylko przykład, już nieaktualna, ale chodzi mi na przyszłość

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małej podpowiedzi o zadaniu na znalezienie Jurika. Wisi mi już jakiś czas i jakoś na niego nie natrafiłem. Niby miało się rozwiązać po znalezieniu notatki na lokacji Dworzec, ale mimo jej znalezienia, rozmowy z Gilem i Szczupakiem dalej wisi. A w PDA tylko dwa zadania. Na szczeniaka i broń bandyty dla powinności ( już powrót ). Helikoptery znalezione, informacja z notatki o dronie, ale nie zaznaczone miejsce.

Problematyczny do znalezienia artefakt dla Alchemika znalazłem w tej anomalii.

ss_fred_07-07-20_11-09-14_(band).thumb.jpg.725f94f4b0084fff8a00bda886f63e96.jpgss_fred_07-07-20_11-09-07_(band).thumb.jpg.ce8066c4fedc597f0a0fa1d67c090a69.jpg

Inny ciekawy schowek bez naprowadzenia.

ss_fred_07-07-20_12-33-19_(dolg_loc).thumb.jpg.46b36a4736ae682749c0e3a7d2af647b.jpgss_fred_07-07-20_12-33-12_(dolg_loc).thumb.jpg.abc5fc7f5640abef33e4db1bc20a25e3.jpg

To anomalia Mikrofale, a jest to raczej gazowy piekarnik.                    Aby pogadać z Powinnością trzeba było co nieco odstrzelić.

ss_fred_07-07-20_12-35-12_(dolg_loc).thumb.jpg.04d133c0506c0712dfd1fcd2af6766d2.jpgss_fred_07-07-20_13-32-37_(stalk).thumb.jpg.c784d3d6699b17842d1d00ca53c5024f.jpg

Czy ktoś znalazł i gdzie, jakiegoś arta zmniejszającego radiację, umożliwiającego wykorzystanie innych artów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Mnie o dziwo po zespawnowaniu sobie PDA Jurika( nie wyświetlało mi się jego ciało już przy pierwszym wejściu na lokację z bazą Powinności), zaliczyło zadanie i znikło z listy w PDA. Druga sprawa zadanie na notatkę na Dworcu, a Jurik są nie powiązane ze sobą bo zadanie na znalezienie Jurika dostajesz bodajże od bandytów, a zadanie na znalezienie notatki na Dworcu od dowódcy tamtejszych Wolnościowców i prowadzi ono tylko do tego, że ich dowódca uznaje chyba, że zrobi porządek ze swoimi ludźmi czy coś w tym stylu i tyle jeśli dobrze pamiętam.

Jest jeszcze zadanie od Gila, on z kolei wysyła nas właśnie na poszukiwania Szczupaka, ale jak pogadamy ze Szczupakiem to wracamy tylko do Gila, mówimy mu co porabia Szczupak i zadanie się kończy, ale te dwa zadania zleca dwóch różnych Wolnościowców.

Ja w anomalii "Opiekun" miałem artefakt dopiero jak dostałem Welesa, a tak przez praktycznie cały czas wszystkie anomalie były puste, udało mi się jedynie zebrać Kotlet, który był questowy i musiałem go zaraz oddać, Grawi i Kamienną Krew przypadkiem znalazłem w anomaliach na drugiej lokacji korzystając jeszcze z Niedźwiedzia, ale Blask Księżyca dopiero zaczął mi się pojawiać jak miałem Welesa, gdzie wcześniej w fabule masz 2 osoby, które potrzebują ten artefakt( Alchemik i Nowicjusz, któremu masz pomóc zdobyć swój pierwszy artefakt). A co do artefaktu umożliwiającego zbicie radiacji....nie jestem pewny, ale chyba nie znalazłem żadnego, a jeśli znalazłem to tylko Meduzę, ale na 98% jestem pewny, że żadnego nie znalazłem - ten mod mi tak szybko zleciał, że nie pamiętam teraz dokładnie. Zapewne da się je zdobyć bo później będziesz miał 3 questy na zdobycie różnych artefaktów, ale mnie się nie udało żadnego z nich znaleźć bo miałem cały czas po niezliczonej liczbie emisji puste anomalie(spędziłem 3 godziny realnego życia biegając od anomalii do anomalii, śpiąc po to, żeby Emisje przechodziły i nic więc je zespawnowałem i przy okazji Bąbel, żebym mógł sobie wrzucić Grawi na pas i więcej nosić (wiem, nieładnie to tak ułatwiać sobie rozgrywkę, ale wiedziałem że zbliżam się do końcówki moda więc...:D).

 

Edytowane przez Szczepan9205
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem temat i jest we wpisie @vidkunsen poprawka na kwest z Jurikiem. Jest w dwóch wariantach. Pierwszy, gdy dopiero zaczęliśmy grę i kwestu jeszcze nie wzięliśmy, i drugi, który pozwala na zaliczenie zadania bez znalezienia PDA Jurika.

@tom3kb Dobrze by było, aby ten fix umieścić w #1 - Link do pobrania, bo chyba w modzie i fixie go nie uwzględniono.

https://yadi.sk/d/UJfF6_4KQ_pE2Q

DODANO: Skorzystałem z fiksa po wzięciu zadania i zadanie mam zaliczone.

Problem może być w tym, że po wypakowaniu fiksa, opisy jego katalogów są w robalach a treść opisowa co zrobić w grażdance.

Widzę jednak proste wyjście. Ponieważ jest to jeden plik do podmiany, może dodać go do spolszczenia, choć z nim nie ma nic wspólnego, jednak rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

2 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

Mnie o dziwo po zespawnowaniu sobie PDA Jurika( nie wyświetlało mi się jego ciało już przy pierwszym wejściu na lokację z bazą Powinności), zaliczyło zadanie i znikło z listy w PDA.

a to ciekawe bo podobno...

23 godziny temu, Anton Gorodecki napisał:

Po zespałnowaniu PDA Jurika zadanie się zaliczy, ale info o tym zadaniu zostanie w naszym PDA do końca gry.

To jak to w końcu jest @Anton Gorodecki ?

Ja zadanie mam cały czas w PDA pomimo że mi je niby zaliczyło, Wodorost nie chce więcej gadać

@kondotier 

3 godziny temu, kondotier napisał:

zadaniu na znalezienie Jurika. Wisi mi już jakiś czas i jakoś na niego nie natrafiłem. Niby miało się rozwiązać po znalezieniu notatki na lokacji Dworzec, ale mimo jej znalezienia, rozmowy z Gilem i Szczupakiem dalej wisi

a co ma jedno do drugiego? przecież to są oddzielne zadania, one się łączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 u mnie po zespałnowaniu PDA i oddaniu go zleceniodawcy zadanie nadal wisiało w PDA (do końca gry). Cofnąłem się w zapisach i po wzięciu zadania bez problemu znalazłem ciało Jurika.

Reasumując - modyfikacja nie jest dopracowana i dzieją się takie cyrki. U jednego pomaga zespałnowanie PDA, u drugiego nie. Jedni znajdują arty za pomocą detektora Echo, a u drugich w ogóle się nie spawnują w anomaliach/nie można ich znaleźć nawet za pomocą Welesa.

Na szczęście zadanie z Jurikiem nie wpływa na główną gałąź fabularną, więc nie ma się co przejmować (co do lokalizacji jego ciała wstawiłem odpowiedni zrzut ekranu i adnotację). Arty można zespawnować w razie potrzeby.

W pierwszych postach wielokrotnie użytkownicy wspominają o usterkach związanych z modem. Nikt nie zmusił cię @cez137 abyś grał w tego moda. A jeśli masz jakieś pretensje lub zażalenia do autora moda, to zawsze możesz do niego napisać.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki gdzie tam, nie mam żadnych zażaleń, mówiłem że mod mi się podoba, zdziwiło mnie po prostu że Szczepanowi znikło a nam nie, pomyślałem że coś może źle robimy

Nadal stoję z fabułą bo nie wiem co mam robić, HugTv nic nie wnosi bo pociął film i nie widać jak dalej poprowadził fabułę u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cez137 napisał:

Nadal stoję z fabułą bo nie wiem co mam robić, HugTv nic nie wnosi bo pociął film i nie widać jak dalej poprowadził fabułę u siebie

Wytłumacz łopatologicznie, ale konkretnie dlaczego stoisz z fabułą. Stoisz z główną nitką fabularną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki 

37 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Wytłumacz łopatologicznie, ale konkretnie dlaczego stoisz z fabułą.

 

W dniu 6.07.2020 o 14:10, cez137 napisał:

zostało mi jedno zadanie, właśnie to z tym Jurikiem czy jak mu tam, z Wodorostem gadałem, akcja z Mongołem i Jogą też zrobiona (a nie spodziewałem się tego że na tym etapie gry jeszcze będzie jakieś zadanie do zrobienia na tej lokacji) i nie wiem co mam robić,

 

38 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Stoisz z główną nitką fabularną?

dokładnie, nie wiem co dalej, gdzie mam iść i co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Czekaj czekaj czekaj...Wisi ci zadanie z Jurikiem i nie masz nic więcej...jedyny moment w tym modzie gdzie przez chwilę nie ma zadań jest po zabiciu Markusa. Przeczytaj spoiler bo nie chcę, żeby ktoś jeszcze zepsuł sobie rozgrywkę.

Spoiler

Założyłeś już własną frakcję i gadałeś z Diegtiarowem i Zulusem na temat śmigłowca? Jeśli tak to musiałeś też zabić Markusa, jedynie w tym momencie jak go zabijesz i przejdziesz po ścieżce z trupów to gra automatycznie teleportuje GG do obozu Wilka i w PDA nie wiszą żadne zadania, ale wtedy trzeba iść pogadać z Wilkiem.

Przeszedłeś to co opisałem w spoilerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 nie założyłem frakcji, nie gadałem z Diagtiarowem, w ogóle nie doszedłem do żadnej konfrontacji z najmusami, nawet jeszcze nie wszedłem na magazyn konternerów, a z Zulusem to gadałem tylko o żarciu dla naukowca i dałem mu to zaświadczenie od naukowca (nie pamiętam jak on się tam nazywał)

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 A po znalezieniu wszystkich śmigłowców pogadałeś z Pietruchą? To zadanie też jest dziurawe, bo w pierwszej z nim rozmowie, on nam mówi, że jak znajdziemy wszystkie śmigłowce, mamy wrócić do niego. Ale nie ma odnotowania w PDA. Trzeba pamiętać. Wracasz, gadasz i jest ciąg dalszy, rozmowa z Mikłuchą. Akurat jestem przed nią więc nie powiem co dalej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki No właśnie to samo miałem napisać bo skoro jeszcze @cez137 nie strzelał się w ogóle z Najemnikami to jest gdzieś na początku moda jeszcze, helikoptery bodajże są 3.

No to wróć do Pietruchy i zobacz czy masz u niego jakiś dialog, możliwe właśnie że jest tak jak pisze @kondotier, że nie ma zadania na powrót do Pietruchy, ale trzeba do niego na pewno wrócić, żeby popchnąć fabułę dalej.

Edytowane przez Szczepan9205
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Pietrucha jest na tej drugiej lokacji z obozem stalkerów zlokalizowanym w takim głębokim dołku :P No tak ale to gadałeś z nim na temat problemu barmana właśnie z tej lokacji w której jest Pietrucha. Później jeszcze będziesz miał okazję pogadać z tym jegomościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.