Skocz do zawartości

Metro Exodus


Gość Nieaktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo kumpel przymierza się do zakupu (ja muszę poczekać) ale ma bardzo kiepskie (PlayMobile) łącze.
I interesuje mnie ile trzeba będzie dociągnąć z neta żeby gra ruszyła. Jeśli to będzie np 1GB to lipa.
Ostatnio u mnie dociągał patche do Wieśka 3. 
No nic jakoś ogarniemy temat.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tym razem problem nie związany ze Stalkerem!

Wiecie może jak rozwiązać błąd ME opisze go w następujący sposób po instalacji gry, uruchamiam ją na Epic Games Launcher i po kilku sekundach dostaje małe okienko czy chce uruchomić grę w trybie bezpiecznym klikam TAK otwiera mi się okienko 4A Engine i momentalnie mnie wywala do puplitu z tym błędem.

Moje próby naprawienia gry:

- Reinstalacja wszystkich sterowników

- Reinstalacja/Weryfikacja gry z 10 razy 

- Bawienie się w odinstalowywanie Microsoft Visual

- Bawienie się w plikach Nvidii 

I nic nie zadziałało, do supportu pisałem to mi wysyłali linki do niektórych stronek i też nic.

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sierioża napisał:

trzeba dociągnąć pełne 60GB. 

Trzeba zapłacić za grę ~ 200zł i do tego pobrać 60GB? To ja kuźwa podziękuję:angry: Rozumiem pobrać jakiegoś patcha z ewentualnymi poprawkami, ale całą grę? Dobrze, że chociaż dali Instalator, a nie trzeba napisać go samemu:biggrin:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, smox napisał:

Trzeba zapłacić za grę ~ 200zł i do tego pobrać 60GB?

No ale jak wyjdzie wersja steamowa to będzie tak samo ;) Także jak będziesz chciał pograć to to nic z tym nie zrobisz. A nawet jak będziesz chciał wersję "darmową" ;) to w sumie też musisz pobierać :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom3kb napisał:

No ale jak wyjdzie wersja steamowa to będzie tak samo ;) Także jak będziesz chciał pograć to to nic z tym nie zrobisz. A nawet jak będziesz chciał wersję "darmową" ;) to w sumie też musisz pobierać :D

Zdaję sobie z tego sprawę @tom3kb i bardzo mnie to wkurza:angry: Dla mnie gra, to wersja pudełkowa z płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smoxzauważ że nawet CD Action nie wydaje gier na płytach tylko podaje kody. To ma zalety ponieważ masz wszystkie gry na własnym koncie. Porysowane płyty, zagubienie płyty nie stanowi żadnego problemu. Po prostu poczekaj na przeceny i wtedy kupuj albo masz alternatywne źródła pobrania ale wtedy jest ryzyko że nie pograsz ponieważ coraz więcej gier do trybu singleplayer wymaga bycia online.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hadam napisał:

Cześć tym razem problem nie związany ze Stalkerem!

Wiecie może jak rozwiązać błąd ME opisze go w następujący sposób po instalacji gry, uruchamiam ją na Epic Games Launcher i po kilku sekundach dostaje małe okienko czy chce uruchomić grę w trybie bezpiecznym klikam TAK otwiera mi się okienko 4A Engine i momentalnie mnie wywala do puplitu z tym błędem.

Moje próby naprawienia gry:

- Reinstalacja wszystkich sterowników

- Reinstalacja/Weryfikacja gry z 10 razy 

- Bawienie się w odinstalowywanie Microsoft Visual

- Bawienie się w plikach Nvidii 

I nic nie zadziałało, do supportu pisałem to mi wysyłali linki do niektórych stronek i też nic.

4.jpg

Jakiego masz pc? Czy spełnia minimalne wymagania? Masz aktualne sterowniki od Nvidii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grać by cieszyć się dobrym zakończeniem gry:


 

Spoiler

Dokładnie badać lokacje gry, odnajdywać zadania poboczne, pomagać ludziom, wykonywać polecenia członków drużyny, uwalniać jeńców i oszczędzać wrogów. Co jeszcze?

    Wypełnić zadania na znalezienie pluszowego misia i gitary w rozdziale "Wołga".
    Wykonać zadanie na odnalezienie fotografii w rozdziale "Morze Kaspijskie".
    Nie zabijajcie przeciwników w cerkwi, kiedy przechodzicie rozdział "Wołga".
    Nie zabijacie przeciwników na moście w rozdziale "Wołga".
    Przejdźcie misje tak, by Kniaź przeżył.
    Dodajcie Damira do swojej drużyny.
    Wykonujcie zadania tak, by Alosza nie został ranny.
    Nie dobijajcie rannych przeciwników w rozdziale "Morze Kaspijskie".
    Uwolnijcie zakładników w rozdziale "Morze Kaspijskie".
    Nie zabijajcie członków leśnych plemion w Tajdze.
    Nie zabijajcie admirała.

Jeżeli będziecie miłosiernymi i zrobicie wszystko tak jak wyżej, to w końcówce gry Artem zostanie poważnie ranny. Przyjaciele zrobią mu transfuzję krwi. Dzięki czemu główny bohater przeżyje.

Zła końcówka:

Jeżeli chcecie dotrzeć do złego zakończenia, to zabijajcie wszystkich wrogów bez mrugnięcia okiem, nie ratujcie życia Aloszy, Damira i Kniazia. Nie róbcie pobocznych zadań. Wtedy na zakończenie gry nie będzie dosyć krwi, by uratować Artema, i główny bohater umrze. Za to zobaczycie scenę, gdzie spotyka się ze zmarłymi przyjaciółmi.

 

 

p.s

Dostęp do konta z gra kupiłem wczoraj za 130 pln na Allegro. Pewno przepłaciłem bo za chwilę będzie poniżej stówki, no ale. Nie cała godzinka i gierka na dysku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hadam napisał:

Sterownikami się nawet w systemie bawiłem.

@hadam, sterowniki nie są do zabawy:) Wszystkie powinny być zaktualizowane do najnowszej wersji i to nie jakimś programem, tylko pobrane ręcznie ze strony producenta. Najnowszy bios też nie zaszkodzi. Powinny być zaktualizowane pliki Visual C++ i DirectX. 

Dodano:

Skusiłem się i ja:) Pobiorę w nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam: w ile godzin można skończyć grę aby uzyskać dobre zakończenie, czy tylko jest jeden sposób uzyskania zakończenia. Bo jak czytam to miała być nieliniowa fabuła a tu jednak jest nakreślona ścieżka którą musimy iść. Z wiekiem człowiek staje się wybiórczy i raczej przyzwyczaja się do nawyków. Jak dla mnie to wolę jednak książki z Uniwersum Metro choć mam dwie wcześniejsze gry na steam i nie porwały mnie aby je ukończyć. To tylko mój osobisty pogląd na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czernobyl10, długość rozgrywki obliczono na 20-25 godzin, ale wiadomo że można zrobić to w jeden wieczór. To zależy od gracza, ja nastawiam się na full time jak zawsze.

Co do Exodusa zgadzam się z ta opinią po 2 godzinach w grze:

Największe zalety:

  • Otwarty świat to najlepsze co mogło się przytrafić tej grze
  • Klimat Stalkera wymieszany z filmem akcji
  • Niesamowity wygląd lokacji
  • Rozwój broni oraz pancerzy
  • Zbieractwo, skarby, sekrety
  • Pociąg Aurora to prawdziwy dom
  • Uniwersum Metro pięknie się rozwija
  • Działania gracza wpływają na otoczenie
  • Szybki zapis!
  • Przygoda na dziesiątki godzin dla jednego gracza

Największe wady:

  • Wiele technicznych błędów i niedoskonałości    Patch 1.02 naprawił ponoć coś nie coś.
  • Ociężałe sterowanie
  • Taka sobie narracja
  • Nagrody za zadania poboczne (a raczej ich brak)
  • Mutanty mogłyby się odradzać nieco wolniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem ale z ciekawości zetknąłem na różne stronki porównawcze.

Główną fabułę można pyknąć na szybko w 13-15 godzin czyli calkiem nieźle. A jak się robi zadania poboczne i eksploruje mapę po całości to nawet kilkadziesiąt godzin (np 60h recenzja gry od Broda ty, polski yt-ber) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czernobyl10 napisał:

Na tak krótką grę za taką cenę to jednak trochę mało tej fabuły.   

Całkowicie zgadzam się z @pacjent1972 - "wszystko zależy od gracza" i jego stylu gry. Metro Exodus nie jest tanią grą i dziwię się, że ktoś wydając tyle kasy nie wykorzystuje gry w pełni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.