Skocz do zawartości
Gość Nieaktywny

Metro Exodus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie znowu naszło na marudzenie ;)

Po kiego oni kombinują te giwery dziwaczne, kalaszy u ruskich od groma. A jak juz robią modyfikacje to jak jakieś ulomy, powycinają boczne ścianki w magazynkach, no swietny pomysł :) syf i brud w tych metrach aż się prosi o ciągle zacięcia albo odsłonięte  sprężyny i iglica (mechanizmy zamka).

Z drugiej strony braki we wszystkim, a jakimś cudem robią jakieś bezramkowe kolimatory. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, bloodrise napisał:

Bo Rosja to nie kraj...to stan umysłu :p

Gra jest ukraińska @bloodrise, gdyby Metro zrobili Rosjanie wyglądało by zupełnie inaczej. :041: Więc stan umysłu był ukraiński i pomysł gry również, pomimo że jest oparta na podstawie rosyjskiego pisarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś wolno gram w porównaniu z innymi, maruuudaaa jestem....:rolleyes:  Znajduje się dopiero za Moskwą. Po wgraniu najnowszych sterowników, i przejściu na DX12 i inne dziwne ustawienia w menu, czas ładowania gry spadł mi do kilku sekund, a temperatura na karcie do 70 stopni. Im dłużej gram, tym bardziej mi się podoba. W końcu moje własne screeny:

Metro  Exodus Screenshot 2019.02.24 - 14.44.34.92.png

Metro  Exodus Screenshot 2019.02.24 - 14.44.57.03.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zacząłem grać w tą grę. No cóż, mam mieszane uczucia. Z jednej strony pięknie to wszystko wygląda, a i fabuła jest ciekawa. Z drugiej strony za dużo jest przerywników, gdzie gra przejmuje kontrolę i ma mnie gdzieś:038:Gra toczy się sama i mogę tylko obserwować. Później gra łaskawie oddaje mi kontrolę bym zrobił jakieś konkretne zadanie. Nic ode mnie nie zależy, muszę robić to co chce gra i pilnować bym nie zginął. Wkurza mnie to. Pogram jeszcze trochę i mam nadzieję, że to się zmieni. Jeżeli nie, to wypierdzielę ją z komputera.

Jadę sobie w siną dal.

1519360101_MetroExodusScreenshot2019_03.10-17_26_20_89.thumb.png.bd4826136de01001f57102600b81359b.png

Dodano:

Sytuacja się diametralnie zmieniła. Gram dalej i jest tylko lepiej. Zmieniam zdanie o tej grze. Jest rewelacyjna.

Pijaństwo nie wyszło im na dobre -

786846408_MetroExodusScreenshot2019_03.11-06_58_17_31.thumb.png.cca057fe7d164441f65d66f197dd76f6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukończyłem Metro Exodus. Niestety, główny gieroj Artem nie przeżył. Starałem się nie zaglądać do poradników i problemy rozwiązywałem siłowo. Nie jestem zwolennikiem "skradanek" i dzięki temu mogłem oglądać piękny i wzruszający pogrzeb na końcu gry. 

Od razu zaczynam grać drugi raz, puki jeszcze coś pamiętam:) Teraz postaram się o "dobre" zakończenie. 

Gram w wersję v 1.0. Ustawienia wysokie w Full HD. FPS przeważnie mieszczą się w 70 - 80. Bywa, że jest i 150, chociaż potrafią spaść też poniżej 50. Karta potrafi nagrzać się do 67 stopni, a procesor do 55.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vidkunsen we wszystkich trzech grach używałem trainera ale tylko na filtry, lubię w spokoju poeksplorować. 

@smox Grę powtarzałem raz, po pierwszym rozdziale. Żeby Kniaż przeżył. Jednak mimo wszystko zawsze to potem więcej dialogów. Których notabene jest chyba więcej niż w obydwu poprzednich częściach razem :)

Najgorzej ze skradaniem jest w Tajdze, tam praktycznie cały rozdział trzeba przejść najlepiej w nocy po cichu żeby dobrze się skończyło. Teraz jednak zagram na Rambo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @vidkunsen, ale staram się nie używać trainerów, chyba że nie mam innego wyjścia.

@Buber, masz rację z tymi dialogami. Sporo ich jest, dobrze że Artem nie jest gadułą, bo zagadali by gracza na śmierć:) Szkoda też, że tych przegadanych scenek nie da się pominąć. Rozumiem pierwszą rozgrywkę, gdzie warto to czytać, ale opcja pominięcia powinna być.

Wkurza mnie też system zapisów. Gra robi punkty kontrolne, a gracz może zrobić szybki zapis. Problem w tym, że zapisy się nadpisują i w razie pomyłki nie ma do czego wrócić. Trzeba powtarzać cały rozdział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@smox Ja akurat poświęcam z 15 sek na działanie typu kopiuj - wklej i mam zachowany zapis na pulpicie. Pod nazwą np. Wołga 1 . Wiem ze to półśrodki , ale lepsze to niż nic :)

W ogóle zazwyczaj gram na własnym hardkorze. :)  

Gram zawsze na poziomie normal , bo według mnie jest najlepiej zbalansowany, w końcu gra najpierw powstaje z tym poziomem, ale np. przez całe Metro i Last Light nie zebrałem ani jednego fanta ze skrzynek, ciał itp. tylko to co dostałem od npc, lub kupiłem. Raz żeby kupić naboje do śrutówki musiałem sprzedać rewolwer. To jest dopiero immersja, polecam :D

No niestety w Exodusie się tak nie dało. Nie ma szmalu i sklepu.

I tak staram się robić w każdej grze.

Apropo, gość jest niesamowity https://www.youtube.com/channel/UCepKVhON-6wvgwZ19JtoFpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.03.2019 o 07:39, smox napisał:

Ukończyłem Metro Exodus. Od razu zaczynam grać drugi raz, puki jeszcze coś pamiętam:) Teraz postaram się o "dobre" zakończenie. 

Niestety, dobre zakończenie jest poza moim zasięgiem. To nie na moje nerwy. Główny bohater jest byłym specnazowcem. Jest uzbrojony po zęby. Przykładowo teraz ma - kałasznikowa, śrutówkę, fikuśną wiatrówkę, granaty, koktajle mołotowa, noże do rzucania i zwykły nóż. No i co? No i nic, bo przeciwników (ludzi) nie wolno zabijać:037: Trzeba się podkradać i ogłuszać. Tylko na jednej lokacji można zabijać ludzi. Dobrze chociaż, że do mutantów można strzelać, a nie trzeba oswajać:biggrin:

To tyle jeżeli chodzi o moją grę w Metro Exodus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, smox napisał:

bo przeciwników (ludzi) nie wolno zabijać:037:

Czyli jednak jest ten sam myk, który był w poprzednich częściach... Ile razy musiałem przedzierać się przez tę :cussingwhite: stację z faszystami tak, żeby przypadkiem żadnego nie stuknąć...

Szkoda, bo gra wygląda fajnie, ale nie wejdę trzeci raz do tak samo frustrującej rzeki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi