Skocz do zawartości

Metro Exodus


Gość Nieaktywny

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Czujny napisał:

Spokojnie przyjacielu. On tylko odrobinę ironizował cytując fragmenty mojego tekstu. ;)

Przyznaję @Czujny, że nie czytałem Twojego postu z poprzedniej strony, bo nie czytam takich długich wypowiedzi. Nie wdaję się też w żadne filozoficzno - moralne dyskusje, a już szczególnie dotyczące gier. Gra, to gra i oceniam ją po tym czy mi się podoba czy nie. Metro Exodus jako grę oceniam 6/10.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smox napisał:

Przyznaję @Czujny, że nie czytałem Twojego postu z poprzedniej strony, bo nie czytam takich długich wypowiedzi. Nie wdaję się też w żadne filozoficzno - moralne dyskusje, a już szczególnie dotyczące gier. Gra, to gra i oceniam ją po tym czy mi się podoba czy nie. Metro Exodus jako grę oceniam 6/10.

Może jednak warto przeczytać, bo odniosłem się tam całkowicie do Twojego wcześniejszego wpisu. Wydaje mi się też, że jeśli rozmawiać, to rozmawiać, a nie kierować się wytycznymi w stylu długość wypowiedzi etc etc. Forum dyskusyjne, nazwa tego narzędzia chyba do czegoś zobowiązuje.

Jednak żeby nie było jakiejś wrogości, szanuję Twoje zdanie i tak samo ocenę gry. :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać, ale nie mam weny na dalszą rozgrywkę. Jakiś wariat namówił mnie na Alien: Isolation :owieczka:

Tymczasem sprzedaż gry przerosła oczekiwania 4A Games, a firma podpisała umowę z THQ Nordic na przygotowanie nieznanej jeszcze gry AAA.

Nowe Metro w drodze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem tak jakby... "drugi akt". Jak na razie moje zdanie na temat Metra pozostaje niezmienne - to jest NIEZŁA gra, ale przekombinowana. Kwantylion rzeczy mających urealnić rozgrywkę i dać jakąś tam immersję, która pęka w sekundę w momencie, kiedy dzieją się jakieś Ważne Wydarzenia, a główny bohater milczy jak grób. O ile w pierwszej grze powiedzmy, że miało to jakikolwiek sens z punktu widzenia fabuły i zamysłu całości, tak już w Last Light pojawiały się dziwne "rozmowy", będące monologami, w których często postacie zadawały nam pytania, na które same sobie chwilę później odpowiadały. Exodus tylko to pogłębia, a z uwagi na konwencję "gry drogi" z każdą chwilą robi się to coraz bardziej absurdalne.

Morze Kaspijskie zniszczyło klimat za który do tej pory ceniłem tę serię. Mad Max, ale taki sowiecki, "na biedaka".

Złapałem się też na tym, że po dwóch poprzednich częściach pojąłem jak projektanci obmyślają wzorzec "dobrego" zachowania i na czuja robię wszystko tak, żeby jednak W KOŃCU, chociaż raz, dostać pozytywną końcówkę. Tyle, że to trochę pierdzieli przyjemność, bo pewnych problemów nie rozwiązuję przez to tak, jak chcę, tylko pod dyktando deweloperów. Ech.

No nic, zobaczymy co będzie dalej. Na deser, jeśli komuś chciało się te wypociny czytać, widoczek:

Spoiler

metro.thumb.png.a6ef54c0268e22f1db09dcc4c3286b10.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już skończyłem ogrywać :)

Screen jest jeszcze chyba z i5, ale potem była niestety przesiadka z powrotem na i3-8100. Do tego GTX 1060 6GB i 8GB DDR4 3000Hz. Jakoś specjalnie nie oszczędzałem na ustawieniach, ale też nie włączałem wszystkiego na ultra. Od wielkiego dzwonu bywały mikrozwiechy (końcówka Tajgi), ale generalnie wszystko działało płynnie do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go :P

W ogóle myślałem, że ten Ray Tracing to pic na wodę, ale im dłużej obserwuję różnice w grach pomiędzy jednym trybem a drugim, tym bardziej przekonuję się do niego. W Exodusie światło to przecież ważny element całości.

@Buberowi już polecałem, polecam i Tobie - zerknij na demo Atomic Heart, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - https://mundfish.com/en/rtxtechdemo/. Ja u siebie tego wolę nie odpalać, ale wygląda... wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@TheSoldy Wiem, że pytanie nie do mnie, ale grałem, to się wcisnę :P Mnie się podobało bardziej niż 2033 i Last Light, ALE... drugi "akt" kompletnie zburzył klimat. Potem jest już lepiej.

Jak nie masz w co grać na święta, to bierz. Ja bym poczekał aż będzie na Steamie, bo trafi tam pewnie już razem z dodatkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheSoldy Jak dla mnie najsłabsze Metro z serii. Gra jest nierówna, niektóre etapy są świetne (Moskwa, Wołga, Nowosybirsk) a pozostałe słabe, praktycznie pusta mapa m. kaspijskiego i skradankowy etap doliny. Jak szukasz czegoś do ogrania na teraz to śmiało, ale lepiej poczekać na dodatki i lepszą optymalizację. Razi też duża rozbieżność z książką, ale ogólnie z gier które wyszły "niedawno" to warto zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Czy miał ktoś kiedykolwiek problem z synchronizacją danych w chmurze? Oraz czy wylecieliscie kiedyś w pulpit? To samo trzeba wybierać z których danych chce się korzystać podczas otwarcia gry, zamykanie wygląda tak że trzeba zresetować kompa bo menadżer też nie działa, w trakcie gry niby jest ok ale momentami są lagi i grafika się pogarsza jakby przez mgłę, gra jest oczywiście oryginalna, no wiecie, ja się nie dziwię że mody robią jaja, ale to są mody, ale to jest Ori gra do cholery za którą zapłaciłem kasę, takie sytuacje są niedopuszczalne moim zdaniem i trzeba z tym jakoś walczyć, no nie wiem, meila im napisać? Ale kto tam to odczyta i się tym przejmie? ? Jakieś pomysły? Chciałbym uniknąć takich sytuacji w przyszłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Zejdź z ustawieniami gry oczko niżej i sprawdź.
Ja tak miałem, że biorąc pod uwagę mój sprzęt mogę z ustawieniami poszaleć ale 
METRO szybko sprowadziło mnie na ziemię ;) 
U mnie obraz zamierał na samym początku gry albo zwalniał i grało się płynnie ale jak w zwolnionym tempie.

Zmieniłem ustawienia grafiki na ciut niższe i od tej pory nie miałem żadnych problemów. 
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cez137 napisał:

Czy miał ktoś kiedykolwiek problem z synchronizacją danych w chmurze? Oraz czy wylecieliscie kiedyś w pulpit? To samo trzeba wybierać z których danych chce się korzystać podczas otwarcia gry, zamykanie wygląda tak że trzeba zresetować kompa bo menadżer też nie działa, w trakcie gry niby jest ok ale momentami są lagi i grafika się pogarsza jakby przez mgłę, gra jest oczywiście oryginalna, no wiecie, ja się nie dziwię że mody robią jaja, ale to są mody, ale to jest Ori gra do cholery za którą zapłaciłem kasę, takie sytuacje są niedopuszczalne moim zdaniem i trzeba z tym jakoś walczyć, no nie wiem, meila im napisać? Ale kto tam to odczyta i się tym przejmie? ? Jakieś pomysły? Chciałbym uniknąć takich sytuacji w przyszłości 

Ta specyfikacja kompa co masz w sygnie to twój? Problemem może być mała ilość pamięci ram oraz fakt, że pewnie masz grę zainstalowaną na dysku HDD. Czy pamięci masz w dual channel czy single? (dwie kostki czy jedna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan spróbuję

@bloodrise 

W dniu 25.05.2020 o 10:00, bloodrise napisał:

Ta specyfikacja kompa co masz w sygnie to twój?

tak

W dniu 25.05.2020 o 10:00, bloodrise napisał:

Problemem może być mała ilość pamięci ram oraz fakt, że pewnie masz grę zainstalowaną na dysku HDD

8GB ramu to mało? bez przesady

W dniu 25.05.2020 o 10:00, bloodrise napisał:

pewnie masz grę zainstalowaną na dysku HDD.

tak

W dniu 25.05.2020 o 10:00, bloodrise napisał:

Czy pamięci masz w dual channel czy single? (dwie kostki czy jedna)

Oldman ile tam jest tych kostek?:006: chyba jedna 8 GB

A przez ostatnie 2 dni doszły takie komunikaty przy otwieraniu gry, nie wiem kompletnie ocb, raz się uruchomi normalnie a kolejnym razem jakieś babole wyskakują, gra jest z Epica, ten pierwszy dotyczył tych danych z których chcę korzystać a p[o pojawianiu się tego drugiego i kliknięciu ok gra w ogóle się nie uruchamia, log nic mi nie mówi, może ktoś mądrzejszy będzie wiedział ocb?

Screenshot 2020-05-25 08-17-45.jpg

Screenshot 2020-05-27 11-26-28.jpg

metroexodus.log

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.