Jump to content
Agrael

Reorganizacja

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym w tym temacie zaproponować zmiany, które jak mam nadzieję - wpłyną pozytywnie na rozwój całego forum. 

Od dłuższego czasu można zauważyć brak aktywności ze strony niektórych użytkowników oraz samej władzy. Ludzie, którzy są aktywni i działają na rzecz forum robią to regularnie i nie można im zarzucić nieróbstwa - jednak wciąż jest to garstka osób, która bez dokładnych wytycznych oraz motywacji do działania nie ogarnie każdego problemu i nie zadba o rozwój. Właśnie dlatego chciałbym poruszyć ten problem i jednocześnie zaznaczyć na wstępie, że zaproponowane zmiany Nie mają na celu wszczęcia rewolucji ( bo tak zapewne niektórzy mogą to odebrać ) lub kogokolwiek wyrzucać itp.

Oto proponowane zmiany:

1. Reorganizacja w grupach

Od "bycia" są zieloni użytkownicy. Od działania - inne kolory. Od ludzi, którzy pełnią daną funkcje na forum wymaga się, chociaż minimum wysiłku w celu rozwijania naszej społeczności oraz dbania o ogólny porządek. 
Dobrym tego przykładem jest grupa " Opiekun " gdzie tak naprawdę @tom3kb został sam i tylko on będąc w tej grupie aktywnie działa. 
Być może znajdzie się osoba, która zechce piastować tę, funkcje i będzie aktywna. Nadal jest sporo pracy:
- Porządki w działach
- Dodawanie nowych newsów o modyfikacjach 
- Uzupełnianie linków ... Itd

Kolejną grupą są Redaktorzy - tutaj widzę wielki potencjał, który niestety się marnuje. Dajmy za przykład fan page na Facebooku. Można nie lubić tego portalu społecznościowego lub w ogóle z niego nie korzystać, ale mamy 21 wiek i wielu ludzi tam właśnie przesiaduje, co jest świetną alternatywą przekazywania informacji o nowościach na forum. Aktualnie tylko ja coś wrzucam na ten fan page, a wystarczy zrobić publiczne nabór na kolejną osobę, która znajdzie czas by dwa razy w tygodniu wrzucić coś ciekawego - Coś, co przyciągnie uwagę odbiorców i znajdą się oni na forum.
Pozostali redaktorzy mogą wrzucać na forum inne ciekawe rzeczy tak, aby coś się działo i były prowadzone dyskusje. Najważniejsze, żeby Coś się działo.

2. Rozwój Społeczności 

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Stalker swoje lata już ma i nie cieszy się takim zainteresowaniem jak niegdyś, ale czy to przeszkadza w rozwoju ? Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.

Administracja oraz członkowie pozostałych grup powinni wspierać w każdy możliwy sposób ludzi kreatywnych - tych, którzy chcą tworzyć na swój sposób wszystko, co jest związane z uniwersum stalkera.
Dobrym tego przykładem jest nowo powstały kanał " Stalker World ". Powinno się dodać link do niego z krótką informacją w zakładce Społeczność lub nawet stworzyć nowy baner nad ogłoszeniami, który będzie poświęcony temu kanałowi. Warto współpracować z ludźmi kreatywnymi, bo to przynosi zysk. 

Rozumiem, że można kogoś nie lubić i nie zgadzać się z nim w wielu sprawach, ale dla dobra całej społeczności można, chociaż na chwilę schować swoje urazy do kieszeni i postawić na rozwój. 

3. Pomoc nowym użytkownikom

Na forum jest mnóstwo tematów gdzie nowi użytkownicy - całkowicie zieloni i pozbawieni wiedzy na temat instalacji modów, ewentualnych wylotów proszą o pomoc. Właściwie to ja się im w ogóle nie dziwię, bo każdy kiedyś przez to przechodził. 
Żeby ułatwić życie im i tym samym weteranom wystarczy po zarejestrowaniu się wprowadzić automatyczną wiadomość a w niej podstawowe informacje:
- Poradnik instalacji modów
- Linki do najpopularniejszych modyfikacji
- Przyczyny wylotów w modach oraz ewentualny sposób ich rozwiązania

4. Administrator Pomocniczy / Sekretarz 

Żeby to wszystko miało ręce i nogi potrzebny jest lider, przywódca - osoba, która zapewni motywację innym do działania oraz będzie zarządzała obowiązkami tak by każdy mógł robić swoje. Oczywiście osoba ta musiałaby poświęcić wiele wolnego czasu na rzecz forum. Przydałoby się także, żeby była względnie lubiana oraz szanowana. Aktualnie nie wiem kto mógłby być tą osobą, ale mam nadzieję, że  każdy się na ten temat wypowie i wspólnie podejmie się decyzję. Z tego względu uważam,  że warto przywrócić rolę Sekretarza. Przy okazji odciążyłoby to Administrację na wielu polach.

5. Wirtualnie ruble 

Wirtualnie ruble były niegdyś wykorzystywane do nagradzania za włożoną pracę na rzecz forum:
a.jpg

Myślę, że warto je przywrócić. Być może to zmotywuje niektórych do działania. Oczywiście cennik można zmodyfikować.


I tak oto dobrnęliśmy do końca zaproponowanych zmian. Czy one wejdą w życie ? To się okaże, ale mam nadzieję, ze chociaż część z nich uda się  zrealizować tak, aby cała nasza społeczność rosła w siłę. Chciałbym jeszcze raz na koniec powtórzyć - nie chcę żeby temat służył do awantur lub jakichkolwiek sprzeczek przez które zaraz ktoś tupnie nóżką i napisze " Ja odchodzę !! 111! " . Ma on jedynie na celu wprowadzenie zmian. Prosiłbym także Administrację @portals, @cichy, @Ranger801, @Allen, @apg2312 o aktywność i wypowiedzenie się, co o tym wszystkim sądzicie. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej popieram tą inicjatywę. Przydałby się taki ożywczy duch, który nie tylko pomógłby w przejawianiu większego zaangażowania stałych userów, ale zachęcił też do aktywności nowych. Pomysły są sensowne i warte realizacji, bo jakby nie patrzeć forum to dobro wspólne. Każdy może coś do niego wnieść, ale tak jak napisał @Agrael , dobrze by to było usystematyzować i nadać tej działalności pewien stały rytm.

Także nie chciałbym, by ten temat stał się zarzewiem jakichś konfliktów, czy odgrzebywania zaszłości. Wiem że @Agraelem kierują czyste i uczciwe pobudki. Dlatego liczę, że wierchuszka spojrzy na te propozycje przychylnym okiem i pochyli się nad tematem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zgadzam się. Na najbliższym spotkaniu będą czystki.

2. Tak samo się zgadzam. Na najbliższym spotkaniu możemy zrobić reorganizacje w sprawach promowanych kanałów.

3. Potencjalnie do zrobienia jak ktoś przyszykuje fajnego PMa.

4. Może mieć sens. Pytanie tylko kto zostanie sekretarzem? Nie wiem czy @cichy ma czas a kiedyś dobrze mu to szło.

5. Też się zgadzam. Trzeba wyznaczyć jakąś osobę które będzie to robiła w bardziej usystematyzowany sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim osobistym zdaniem, biorąc pod uwagę zaangażowanie w rozwój ST na tle wszystkich tych lat, odpowiednią jeśli nie najodpowiedniejszą osobą do piastowania stanowiska Sekretarza jest @Agrael.

Myślę że jego osoba cieszy się wystarczającym szacunkiem i dobrą opinią wśród userów ST, tych starych jak i młodych stażem, jego wkład, praca i starania by forum nadal trwało i rozwijało się jest łatwo dostrzegalna dla wszystkich.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Agrael jest jak najbardziej osobą odpowiednią do stanowiska administratora / sekretarza. Jest obiektywny i konsekwentny. Jego wypowiedzi w sprawach, tak rozgrywki, jak i dotyczących Forum są przemyślane i jasne. Ja osobiście jestem jak najbardziej za Jego kandydaturą.

Co do aktywności, a raczej jej braku - tutaj mogę wypowiadać się tylko na swój temat - nie było mnie pół roku, i tu sprawy z jakich to wynikało nie maja nic do rzeczy. Myślę, że niezbyt nadaję się na admina - brak mi "pazura", co kończy się często niepotrzebnymi "gówno burzami" i zarzutami o brak obiektywizmu. Ten temat powinniśmy omówić na spotkaniu.

Pomoc Nowym - jak najbardziej. Jest tylko 1 ale: jest temat dla początkujących, traktujący o instalacji i wylotach - wniosek z moich obserwacji - nikt go nie czyta. Wynika to z braku jego "widoczności", lub też z pójścia na łatwiznę i niechęci do samodzielnego działania. W pierwszym wypadku - można pomóc, w drugim - nikt nie jest w stanie zaradzić. Tak czy siak warto się tym zająć.

Ruble - istotna rzecz. Trzeba będzie reaktywować przyznawanie ich w sposób systematyczny. Tu dobry jest pomysł przyporządkowanie 1 osoby do tego zadania. Wcześniej był to Kolega @Junx - miał temat, i tam zgłaszano aneksy do należności (lub przez PW). Szło to sprawnie.

Co do ożywienia  Uniwersum Stalkera - tu raczej zastój nie grozi, patrząc na mnogość i jakość wychodzących modyfikacji (i gier - patrz Metro Exodus i pozostałe Post Apo). Warto pomyśleć o większej aktywności na Forum dotyczącego tego pola.

Poruszę tu sprawę "martwych linków". Tym też należy się zająć. Ostatnio jest nawet zgłoszenie dotyczące Szramy. Nie byłem w stanie namierzyć nowych uploud. Na to też trzeba poświęcić czas. W razie niemożności odnowienia, może dawać adnotację o wygaśnięciu. Z tym, że taką pracą trzeba zajmować się skrupulatnie, by nie "uśmiercić" przez pośpiech jakiegoś moda. Myślę, że jest to również temat do rozmowy na spotkaniu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cichy co do padłych linków, a bardziej do tego Powrotu Szramy cz1, to żeby nie rozpisywać się tutaj.

Spoiler

jak link jest martwy na "stronach macierzystych" to za wiele się z tym nie zrobi, no chyba, że np u nas ktoś ma tego moda i ma możliwość wrzucić go na jakiś hosting, a to też za dużo może nie pomóc. Szczególnie na tych darmowych, np jak nikt go nie będzie później pobierał to też szybko może zniknąć z hostingu.

A jak jest to jeszcze jakiś stary mod albo dopełnienienie, które później było zastąpione nowszymi wersjami to jeszcze gorzej.

Jeśli chodzi o Powrót Szramy cz1 to w połowie tamtego roku wyszła odświeżona wersja, dodatkowo jako samodzielny Repack. A z opisu wynika, że ma on ten patch 3 czyli to Dopelnienie już w sobie. Grałem już dawno to nie pamietam tak na 100%.

Najszybciej można problem rozwiązać dając w tamtym temacie link do tego, no chyba, że linki znajdziemy.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie było na telefon i nic pod stołem przestań już kurwa wszędzie wietrzyć spisek bo i mnie to wkurwiać zaczyna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pacjent1972

Ale to co chciałbyś jakieś bardziej konkursy robić i głosowania np na nowego Opiekuna? Tak serio pytam bo teraz tak pomyślałem. Żeby nie było, że "pod stołem". ;) To by chyba pasowało, żeby chętni jacyś też się zgłaszali. Mi się zdaje, że raczej każdy widzi kto się udziela i jak dla mnie celny strzał z @kamil190

Ma być też spotkanie to pewnie więcej będzie się działo. Chociaż nie wiem czy w tej kwestii to coś zmienia.

Tu chyba nie ma co kombinować, patrzy się kto, coś robi, jest propozycja czy by nie chciał, jak się zgadza to dołącza do grupy. No chyba, że ktoś by miał jakieś zastrzeżenia to zawsze można powiedzieć.

Ja byłem np zwykłym zielonym, wrzucałem informacje, @cichy kiedyś się spytał czy bym nie chciał zostać na próbę Opiekunem i tak już zostało, nawet nie wiem czy tam jakieś dyskusje wielkie były u Administracji na ten temat :)

A swoją drogą @Sierioża ty to też chyba powinieneś przenieś się do Redaktorów albo Opiekunów bo jak nie filmy robisz to i w tematach modów piszesz.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z początkiem kursu nie mam tyle czasu teraz na pracę na rzecz forum .Zgłaszam prośbę o usunięcie mnie ze stanowiska opiekuna na czas nieokreślony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pacjent1972: Nie wiem co tam robisz pod stołem i mnie to nie bardzo obchodzi ale sprawa Kamila była załatwiona dobrze. Nie podoba Ci się - bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

PMa w tej sprawie dostali wszyscy administratorzy. Możliwe że powinien dostać ktoś jeszcze ale z drugiej strony przecież to była formalność. W tej sprawie JEDYNY kontakt był przez PMy. Mamy Ciebie pytać o zgodę?

Też popieram @Agrael na stanowisko sekretarza jeśli jest chętny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteśmy lepiej zorganizowani niż PZPR, i bardziej konsekwentni. Mamy wielki dębowy stół (nie okrągły - bo ten jest dobry dla naiwnie wierzących w demokratyczne zmiany), pod nim moczymy nogi i rozdajemy lewe karty. Każdy go krytykuje, ale wielu by chciało przy nim siedzieć... :vaseline:

Na poważnie:

Po pierwsze: z podjętych decyzji nikt nie będzie się tłumaczył, bo nie ma z czego i przed kim. Jak już 100 razy pisano: każdy może być na spotkaniach i brać udział w zmianach na Forum.

Po drugie: co kto robi z prywatnym telefonem, to jego sprawa. Nr telefonów administracji są dostępne od poziomu Zasłużonych; każdy może z nich skorzystać...

Po trzecie: Administrator ma zawsze rację, jeżeli jej nie ma to patrz pt 1. I szczerze? @Allen napisał to co pewnie każdy pomyślał, czytając @pacjent1972 twoją wypowiedź - to było cholernie obraźliwe - gdyby zstąpił z Niebios Jezus Chrystus, i ofiarował ci aureolę i spoczynek po Swojej prawicy, to doszukiwałbyś się w tym podstępu na strącenie do piekła - inaczej nie potrafię zrozumieć twoich słów. Pomimo najlepszych intencji @Agrael i pozostałych reagujących na Jego wypowiedź, i tak dyskredytowana jest praca i inicjatywa zawarta w temacie i zamienia się to wszystko w "gówno burzę".

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

WNIOSEK O ROZWIĄZANIE KLIKI I ZAŁATWiANIA WSZYSTKIEGO POD STOŁEM

 

Ja widzę to tak...

Na następnym zebraniu zrobimy duży przewrót. Czyli wybieramy przykładowo "bandyte" ( każdy wie o kogo chodzi ;) ) na sekretarza/lidera/szefa, ma on pod swoją władzą wszystkich oprócz Moderatorów i Administratorów którzy wchodzą w skład tzw. "Kliki" czy jak kto woli. Klika rozlicza ze wszystkiego Sekretarza, nie ma wpływu na to kto zostanie opiekunem,redaktorem itd, to lider dba o to aby forum rosło i było aktywne! Odpowiadając za to swoją głową! Tylko on może wyznaczać osoby do pozstałych rang według własnego uznanie a także je wyrzucać NIE WPIEPRZAMY SIĘ W NIC!!!!.  

Kontynuując.. utworzona zostanie ranga Administratora Technicznego do której trafi bezgłośnie @portals. Jego zadaniem jest rozwiązywanie problemów technicznych forum !! Oczywiście może też karać użytkowników za nie przestrzeganie regulaminu tak jak reszta moderatorów i administratorów.

Dalej, @Ranger801 na pewno się nie obrazi jak zostanie przeniesiony do roli Moderatora. Wiem że męczy go zadawanie technicznych pytań które powinny trafiać właśnie do @portals.

Wybranie szefa moderatorów który będzie rozstrzygał w sytuacjach spornych!

Jeszcze dalej, koniec z pieprzoną demokracją i głosowaniem jak widać to nie działa. Lider zajmuje się stroną merytoryczną forum z pilnujących porządkiem moderatorów a my Administratorzy dbamy o stronę techniczną forum.

@cichy nie wiem co z Tobą zrobić GDOSK!!

@Allen ja mogę zrezygnować z udziału w życiu forum chcę tylko jeszcze raz zrobić coś co pomoże na nowo zacząć funkcjonować. A może będę dostawał ostrzeżenia za mówienie brzydkich słów :041:.

 

Podpisał sierżant kliki Allen 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszę z tel. dlatego przepraszam że ewentualne błędy. 

Ja? Ja chcę być jak mój kolega Góral z którym pracowałem: siędnę se w kontku i będę udawał oscypka... (czyli śmierdział). Czyli będę się podśmiewał, to wolno każdemu 😋.

Mogę być kimkolwiek, nawet userem - ja i tak tylko gram, to lubię i tyle😍

Podpisanon: kelner stołu kliki (ci ponoć wszystko wiedzą, wszystkich nagrywają, i tak dalej....). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kelner! nie biegaj po knajpie z pusta tacą, wpadnij do barmana odebrać zamówione stakany.

Zielony Piotrek, zielony - kolor nadziei i spokoju. ;)  :biggrin:

p.s. do Dyrekcji: można by tym aktywniejszym powiększyć zasób wolnych Mb do wykorzystania jako dodatki do wpisów w formie graficznej.

Edited by vidkunsen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli większość osób widzi mnie na stanowisku Sekretarza (nadany tytuł można zmienić - o ile ktoś ma pomysł na jaki ) to mogę pełnić tę funkcję. Chyba że znajdzie kolejna chętna osoba to wtedy proponowałbym głosowanie.  

@tom3kb dostał wsparcie dzięki dołączeniu do jego grupy @kamil190 ( gratuluję awansu ) i teraz wygląda to już lepiej. Pozostaje jednak problem z Redaktorami - aktualnie jest ich 4 łącznie ze mną. Jednak po moim odejściu zostanie trzech ludzi, z czego najbardziej aktywną osobą będzie @Yossarian. I o ile @Yossarian zdecyduje się pozostać to niestety, ale wygląda na to, że zostanie zupełnie sam. Trzeba zapytać @MaklerR, @Mnieciu czy czują się sile, by pełnić swoją funkcję. 

Chciałbym także dodać, że wiele pomysłów odnośnie do zmian podsunął mi @Sierioża. Osobiście widzę go jako szefa Redaktorów, ale czy chciałby tam trafić.. Sam musi się wypowiedzieć na ten temat. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Agrael napisał:

I o ile @Yossarian zdecyduje się pozostać to niestety, ale wygląda na to, że zostanie zupełnie sam.

No właśnie może z tym być problem. Biorę teraz udział w kilku projektach, a czas niestety nie jest z gumy.

Co najmniej dziwne by to było, że piszę o zaangażowaniu, systematyczności i nadaniu tempa, a robię coś wręcz odwrotnego. Dlatego dopóki nie wyklaruje się sytuacja w redakcji będę jeszcze pełnił w miarę możliwości tę zacną funkcję, ale gdy wszystko wyjdzie na prostą, to złożę rezygnację.

Mam nadzieję, że @Mnieciu i @MaklerR znajdą czas i chęci by dalej dbać o ten dział. Myślałem też o @kamil190 jako pismaku, oczywiście za jego zgodą, ale skoro otrzymał funkcję Opiekuna (gratuluję) to pomysł stał się nieaktualny.

Zauważyłem, że @pacjent1972 wrzuca ostatnio dużo ciekawych newsów. Jest doświadczonym użytkownikiem forum, więc gdyby się zgodził, mógłby zasilić szeregi redakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z zasady się nie wtrącam i nie zamierzam, ale podrzucę Wam pomysł.

Jako były członek redakcji przypominam - reformy. Redakcja jest od treści. Nie ma treści - nie ma dyskusji. Nie ma dyskusji - nie ma ruchu. Życia. Forum.

@MaklerR i @Mnieciu może coś robią, osobiście nie wiem co, ale jeśli zamierzają robić to dalej, to przydałyby się jakieś wymierne efekty tych działań.

@tom3kb i nowo wybrany @kamil190 (SKANDAL!!11 NA TELEFON ZAŁATWILI!!111 S.P.I.S.E.K.!!!!:policered:) to redakcja. Zarówno jeden jak i drugi wypełnia jej obowiązki od dłuższego czasu. Opiekun natomiast to taka grupa ni przypiął, ni wypiął. Redakcja brzmi lepiej, poważniej, bardziej oddaje ducha tej "roboty". 

Proponuję zatem usunięcie Opiekunów i przeniesienie jej członków oraz obowiązków do Redaktorów, bo i funkcje wypadałoby upraszczać - w przeciwnym wypadku będzie dużo "zdublowanych" grup z 1-2 osobami.

Co do samej redakcji, to posłuchajcie starego wilka, bo mimo, że robię za klauna, to coś tam o życiu wiem: dla własnej przyjemności i ostatnio z filmowego obowiązku jestem maksymalnie na czasie co do wiadomości z Zony. Również powinniście być. Nie zabiera mi to aż tak dużo czasu jak sądziłem, czasem jestem dzień-dwa do tyłu, ale można to szybko odrobić. Wystarczy Google Docs i trochę chęci, by znalezione wiadomości wrzucać (nawet w formie linków do źródeł) w jedno miejsce. Użytkownicy też mogą podrzucać co znaleźli celem opracowania. Taką głupotę jak pięć obrazków i krótki filmik można i nawet trzeba ładnie opakować.

Następnie: nie wrzucać jednego dnia 32049 newsów a potem przez tydzień zero, a systematycznie - każdego dnia będzie powód by zajrzeć. Tak zaplanowane działania mogą się zwrócić w przyszłości. Nie muszą, ale mogą. To już jakiś progres.

Do celów organizacyjnych (jakiś plan wrzucania, usuwanie zbędnych notatek, facebook o którym trąbiłem już dawno, korekta tekstu bo nie wszyscy są mistrzami języka, itd.) polecam wyznaczyć jedną osobę na "rednacza" - może to być też ten "Lider", bez znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Sierioża napisał:

Proponuję zatem usunięcie Opiekunów i przeniesienie jej członków oraz obowiązków do Redaktorów, bo i funkcje wypadałoby upraszczać - w przeciwnym wypadku będzie dużo "zdublowanych" grup z 1-2 osobami.

Moim zdaniem @Sierioża ma rację. Mocna grupa Redaktorów jest bardzo ważna i potrzebna. Może powstawać wiele tłumaczeń, ale co z tego, jak będzie wiedziała o tym wąska grupka forumowiczów. Reklama, to droga do sukcesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że nie byłem wcześniej obecny przy całej sytuacji (pięknie to napisałeś @Yossarian czas nie guma :D) no, ale do rzeczy. Na chwile obecną mój kanał nie może zaliczać się w ŻADEN sposób do moich obowiązków redaktorskich więc proponuje swoją pomoc w prowadzeniu fanpage (była mowa o graficznym przedstawieniu premier spolszczeń czy coś takiego, chętnie się tego podejmę), a także pomoc w projekcie @Sierioża-y i @Yossarian-a :) Wilk syty i owca cała, że tak powiem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.