Skocz do zawartości

Wiem że jestem .....niereformowalny


boberm

Rekomendowane odpowiedzi

A będzie jak zwykle niezwykle:

https://nowahistoria.interia.pl/historia-na-fotografii/zwycieska-parada-bez-polakow-zdjecie,iId,1504141,iAId,119897

Ibidem:

"Potem przemaszerowały reprezentacje 30 narodów sojuszniczych, m.in. Amerykanie, Kanadyjczycy, Australijczycy, Nowozelandczycy, Czesi, Norwegowie, Francuzi, Irańczycy, Meksykanie. Byli Hindusi w turbanach, Grecy w białych spódniczkach, Szkoci w kiltach, a nawet oddziały z Etiopii, Seszeli i Fidżi. Nie było jednak Polaków, którzy walcząc w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie stanowili jedną z najliczniejszych walczących nacji po stronie sił alianckich. Ich wykluczenie z defilady miało przyczyny polityczne."

h*tps://www.youtube.com/watch?v=5P5DLcYdeaM

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 Wiem - przyglądałem się kosztom . Także dojazdu i noclegu. Jak uda mi się namówić kumpla-modelarza  to ...... być może "zaszaleję". Do dziś z rozrzewnieniem wspominam klimaty Góraszki.

@vidkunsen - w tym szczególnym przypadku mam w nosie politykę.

Samoloty!

Klimat epoki!

 Ludzie!

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tom3kb napisał:

A ja lubiłem masywniejsze myśliwce z gwiazdowym silnikiem, jakieś Focke Wulfy, Zera, Thunderbolty itp grubasy. :P

Albo takiego tluściocha :D

 

Akurat to coś , czyli I 16 "Serdel" -kufajmanom niezbyt sie udał - wizualnie oczywiście - bo bojowo miał swoje 5 minut w Hiszpanii. 

Ale P 47 Thunderbolt czyli "Jug" , to była kwintesencja myśliwca eskortowego i bombardującego . Jak pisał Zemke - chcesz wysłać zdjęcie dziewczynie - sfotografuj się z Kucykiem ( P51) - ale do walki lepiej weż "Juga".

A może  amerykanska "Parówa"? 

300px-Brewster_F2A-3_g16055.jpg.89b57a1c8e5f662cecbd9d2fda3b249a.jpg

albu kangurzy ersatz :

Boomerang_(AWM_0408).jpg.5f499aa452bf60fe33258cf3e704ac08.jpg

 

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberm napisał:

No już Cie kocham @Yossarian:033:.

Ekhm... Mam nadzieję, że to miłość platoniczna. Może to dziwne, ale gustuję bardziej w dorosłych dziewczynkach, nie chłopcach :D

Ten australijski Boomerang to taki zlepek różności. Buffalo? No cóż, na Pacyfiku tarcza strzelnicza dla japońskiego Zera, ale Finowie dawali sobie na nim radę w potyczkach z Rosjanami. Może zatrąci to o turpizm, lecz w jakiś sposób jego sylwetka w locie nawet mi się podoba.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Yossarian napisał:

Ekhm... Mam nadzieję, że to miłość platoniczna. Może to dziwne, ale gustuję bardziej w dorosłych dziewczynkach, nie chłopcach :D

Ten australijski Boomerang to taki zlepek różności. Buffalo? No cóż, na Pacyfiku tarcza strzelnicza dla japońskiego Zera, ale Finowie dawali sobie na nim radę w potyczkach z Rosjanami. Może zatrąci to o turpizm, lecz w jakiś sposób jego sylwetka w locie nawet mi się podoba.

@Yossarian - drogi Kolego. Obydwaj jesteśmy gatunkiem skazanym na banicję :033:- biali , heteroseksualni ........

Szczerze podziwiam Australijczyków którzy w tamtym okresie potrafili nie mając prawie nic stworzyć całkiem udanego "Boomeranga" i "Wirrawaya" , i dodatkowo opracować "Sentinela". 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Yossarian napisał:

Hmmm... Niby P11, ale nie do końca. Może to kwestia ujęcia, ale też te owiewki kół są nietypowe. Samo malowanie - majstersztyk :048:

 

58 minut temu, kondotier napisał:

A co wy na taki?

 

Kiedy syn grał w jakąś grę lotniczą, chyba w Iła, to widziałem jak robił go do tej gry. Ile godzin temu poświęcił, to tylko on sam wie. Ale w grze to latało i miało chętnych do pilotowania. Tylko kolorystyka była typowa, maskująca.

 

Jak mniemam - to jakaś RC -luzna wariacja na temat P 11/24 ze wskazaniem na tego  drugiego. Zacnie wygląda.

W kwestii starego IŁ-ka - ta gra -tak jak Stalker- nadal żyje. Ilość modów wręcz przytłacza - a i graficznie jest całkiem dobra. Gdyby ktoś chciał sobie powspominać :https://www.sas1946.com/main/index.php?action=unread ( kompedium wiedzy na temat w/w)

@tom3kb- czy ty chcesz mnie do grobu wpedzić. I kolacji jeszcze nie jadłem - i po tym czymś już raczej nie zjem. Odruchy wymiotne mną targają:056:.

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm jako Opiekun dbam też o zdrowie, tuszę użytkowników. Nie musisz dziękować :D

Też kiedyś kleiłem modele, najpierw plastikowe, potem papierowe.

Pamiętam miałem zrobiony z Małego Modelarza Me 410, taki ciężki myśliwiec z ciekawym rozwiązaniem bo po bokach dwie zdalnie sterowane wieżyczki z km-ami albo Me 163 Komet. Brachol znowu zrobił z papieru np naszego Łosia.

Te duże to fajnie potem na szafkach wyglądały ale kurz też pięknie zbierały ;)

Poniżej 410 i Komet.

images.jpeg

images (1).jpeg

@boberm ja do Iła kampanie pobierałem stąd

http://www.mission4today.com/index.php?name=Home-Downloads_Menu

tysiące kampanii, mission packów, czy pojedyńczych misji, modeli samolotów, malowań itd

@kondotier w Ile grałem kampanię gdzie latało się PzL P11 ale Messery mnie tłukły jak naszych we wrześniu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - w tematy modelarskie wciągnął mnie mój Kolega wiele lat temu . W czasach Składnic Modelarskich , Humbrola po 10 zeta  i modeli Matchboxa kupowanych w tychże. Potem bywało różnie - ale miłość do lepienia latadeł pozostała. Teraz od  ponad miesiąca ślęczę nad modelem Albatrosa D III  z Eduarda w  niewymagającej skali 1/48 ( wzrok już nie ten).  Skończę - pokażę :033:.

Był czas gdy  Iłek był praktycznie codziennie wieczorami odpalany . Grałem i w kampanie offline i w sieci . Do dzis rzewnie wspominam tamte czasy . Bedziesz miał czas - proponuje obejrzeć dokument J. Bławuta:

Co prawda to nie moja Liga - zbyt "cienki" byłem na takich zawodników,  ale pewnie w rozgrywkach sieciowych ich spotykałem ( czesto /gesto byłem zestrzeliwany). No i klimat rozgrywek oddany perfekcyjnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZL_P-24C.thumb.jpg.f6963254e238ffda4bd1433df1cb3f2e.jpg

Aby było jasne, poprzednio wstawiony samolot to P-24. Te powyżej też. U nas mało znane, bo zamiast zasilać nasze lotnictwo, poszły na eksport. Te do Turcji

A kilka sztuk naszych, wyprowadzono do Rumuni, gdzie doczekały czasów powojennych. A że zwrotu ich nie chciano, ponoć zostały wrzucone do morza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z P.11, Rumunom sprzedano także licencję, "klepali" go u siebie.

Wykorzystując z niego, jeżeli się nie mylę, tylną część kadłuba, opracowali swoją konstrukcję IAR 80

IAR80.jpg

Jeżeli przyjrzeć się wszystkim konstrukcjom, począwszy od P.1, a na P.24 skończywszy, to zwraca uwagę charakterystyczny układ górnopłata, znany jako płat Puławskiego. Patent na to rozwiązanie PZL uzyskały w 1931 roku. O ile na początku lat trzydziestych było to innowacyjne rozwiązanie, to w 1939 roku, taka koncepcja była już przestarzała, podobnie jak P.11 i P.24

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.