Jump to content

Twórcy «РЕНТГЕН-ЛУЧ» (X-RAY Promień) polepszyli optymalizację


Recommended Posts

Twórcy silnika «РЕНТГЕН-ЛУЧ», który jest tworzony przez niektóre osoby z zespołu «Lost Alpha DC», poinformowali o sukcesach w zakresie optymalizacji.

Cytat

- Chcielibyśmy się podzielić pewnym postępem w wielowątkowej optymalizacji rendera w silniku «Рентген-Луч», którego używamy do opracowania nowego projektu. Startując od lutego, aktywnie zmienialiśmy kod rendera, w celu wsparcia w nim jakiejś wielowątkowości. W sumie, rezultaty przewyższyły oczekiwania i uzyskaliśmy dwukrotny wzrost FPS, z powodu użycia przy renderowaniu, jeszcze trzech dodatkowych wątków, które wykonują przeliczenia widocznej geometrii, a także obliczenia pozycji kości w siatkach gry. W wyniku tego, w jednej z ciężkich lokacji, a mianowicie mieście Prypeć, ze średnich 60-70 FPS, osiągnięto 110-130 FPS, a wykorzystanie 8 procesora strumieniowego wzrosło z 15-22% do 25-40%. Podczas testu używano niskich ustawień cieni i innych ustawień GPU-zależnych, aby uniknąć pełnego obciążenia graficznego procesora i dać możliwość w pełni ocenić prędkość pracy rendera. Testuje się render na bazie DirectX11. - poinformowali modmakerzy.

Przypomnijmy, że «РЕНТГЕН-ЛУЧ» jest następną wersją silnika, na którym bazowała «Lost Alpha DC», To na nim twórcy rozwijają swój projekt.

 

  • Dodatnia 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity