Jump to content

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland


Yossarian
 Share

Recommended Posts

Postapokaliptyczna gra przygodowa - Don’t Escape: 4 Days in a Wasteland dostępna jest od poniedziałku dla graczy na PC i Mac. Autorem tego niezwykłego projektu jest polski deweloper skrywający się pod pseudonimem Scriptwelder, który poświęcił setki godzin na samodzielne stworzenie gry.

dont.jpg

Don't Escape: 4 Days in a Wasteland to gra przygodowa typu point & click w klasycznym pixel-artowym stylu. Tytuł jest postapokaliptycznym thrillerem skupionym wokół samotnego ocalałego o imieniu David, walczącego o przetrwanie po nieznanym kataklizmie doprowadzającym do przełamania księżyca Ziemi na pół. Efektem katastrofy jest zniszczenie środowiska i zdziesiątkowanie populacji naszej planety. David, aby przetrwać każdą kolejną noc, musi dbać o fortyfikacje opuszczonego domu, który uchroni go przed śmiertelnymi zagrożeniami. Nasz bohater jest dręczony przez tajemnicze, prorocze sny, które motywują go do odkrycia prawdy o apokalipsie. 

Niezwykle ważnym elementem gry jest zarządzanie czasem. Nie ma stałego zegara, który odliczałby jego upływ, ale wszystkie działania zabierają czas pozostały do wykorzystania danego dnia. Zmusza to gracza do podejmowania rozważnych decyzji. Każdy rozdział można ukończyć na kilka sposobów, co zachęca z kolei do wielokrotnego przechodzenia gry. Obrana przez gracza ścieżka może podnosić, lub obniżać szanse na przetrwanie w kolejnych etapach rozgrywki W trakcie zabawy przyjdzie nam stawić czoła m.in. trującym gazom, gigantycznym pająkom lub ekstremalnej temperaturze. Pokonanie ich będzie wymagać wykorzystania znalezionych przedmiotów i rozwiązania przemyślanych zagadek.

dont1.png

Produkcja zawdzięcza swoją nazwę popularnej serii gier przeglądarkowych stworzonych wcześniej przez Scriptweldera - Don’t Escape. W przeciwieństwie do typowych escape-roomów, celem zabawy nie jest tu ucieczka, lecz zabezpieczenie swojej kryjówki przed zbliżającym się zagrożeniem.

Gra w polskiej i angielskiej wersji językowej jest dostępna na platformach Steam, GOG i Kartridge za 53,99 zł.

 


Źródło: https://gry.interia.pl/newsy/news-don-t-escape-4-days-in-a-wasteland-sprobuj-przetrwac-koniec-,nId,2878553

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity